- Łamanie tabletek
#1
Ok, być może ten temat wyda wam się głupi...   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: ale cóż, zapytam. Od ponad tygodnia mam zwiększoną dawkę leku (sertralina) i musze sobie łamać te tabletki na pół. Niestety rzadko udaje mi się złamać je idealnie na pół, zazwyczaj w jednej części jest troszkę więcej (takie złamanie lekko na ukos). Nie przejmowalam się tym, bo w końcu to nie dużo, ale czy słusznie? Dzisiaj się słabo czuję, trochę tak jak przy samym początku brania, przy tych poczatkowych skutkach ubocznych (mdłości, suchość w ustach itp.). Czy to może być od tego (że codziennie nie biorę równiutkiej dawki?) Wam się łamią tabletki idealnie na pół?
Odpisz
#2
Myśle że nie masz się czego obawiać. Nawet by mi takie coś do głowy nie przyszło, a czasami biorę "połówki".
Odpisz
#3
Nożem przecinaj jak się da   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#4
katarzynka123 napisał(a):Nożem przecinaj jak się da   :Stan - Uśmiecha się:

Dokładnie w rzeczy samej. Pewie posiada 100mg. A te okrągłe setki ciężko łamią się.

Najlepiej ostrym nożem nacisnąć. Wtedy równe są.
Odpisz
#5
Można kupić też moździerz i wagę jubilerską...
Odpisz
#6
uno88 napisał(a):Można kupić też moździerz i wagę jubilerską...
ORLY?
Odpisz
#7
icojeszcze napisał(a):
uno88 napisał(a):Można kupić też moździerz i wagę jubilerską...
ORLY?

Hahaha :Stare - Ok:
Odpisz
#8
W aptekach są takie specjalne pojemniczki z nożykiem, wkładasz tabletkę, ciach i masz dwie równiutkie, nierozkruszone połówki. To kosztuje grosze   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#9
Ja bym jeszcze dla pewności wylizywał blistry, bo coś zawsze zostanie.
Odpisz
#10
Płomyk.nadziei napisał(a):W aptekach są takie specjalne pojemniczki z nożykiem, wkładasz tabletkę, ciach i masz dwie równiutkie, nierozkruszone połówki. To kosztuje grosze   :Stan - Uśmiecha się:

Ciekawe.
Ja jak zwykle poprosiłem większą dawkę w tabletce, którą i tak podzielam na 4 części. Ostatnio Neurol dało się fajnie łamać ale jak teraz ten najnowszy kupiłem to chyba zaczęli dodawać do składników cement bo nie da się tego palcami przełamać, a nożem się kruszy. Gdybym wiedział to bym poprosił adekwatną dawkę w tabletce, a tak to się musze męczyć.
Odpisz
#11
to niby blache ale w niektorych pisze w ulotce nie przelamywac tabletek ....
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.