- Lęk?wyleczysz,gdy leczysz
#1
Ostatnio będąc u psychiatry trafiłam na poradnik dla pacjentów cierpiących z powodu lęku.Podręcznik ten został opracowany przez dr n. med.Dariusza Wasilewskiego.Pewnie o większości już słyszeliście lub czytaliście,jednak nie zaszkodzi powtórzyć niektórych spraw jeszcze raz.Może Ktoś z Was znajdzie, coś nowego, co pomoże mu w poradzieniu sobie z fobią.Mój psychiatra mówi,że pogłebianie istoty naszego problemu pozwoli nam wyjść z choroby...Codziennie będę przepisywać podrozdziały, bo trochę tego jest,a skanera nie posiadam.Mam nadzieję, że jest to legalne  :Stan - Uśmiecha się:
1.CO TO JEST LĘK
to stan emocjonalny pojawiający się jako reakcja na zagrożenie, którego źródło nie jest dokładnie znane lub gdy jednostka nie może zagrożeniu przeciwdziałać.Lęk towarzyszy człowiekowi od zawsze.Stanowi objaw wielu chorób psychicznych i somatycznych.
Im większa możliwość zapobiegania zagrożeniu lub usuwania jego skutków- tym lęk jest mniejszy.Z kolei wzrasta, gdy jednostka nie ma dostatecznej wiedzy na temat sposobów uniknięcia niebezpieczeństwa, a także gdy własne siły ocenia jako niewystarczające do poradzenia sobie z problemem.U części osób może stanowić trwałą cechę osobowości, przejawiającą się podwyższoną gotowością do reagowania w ten sposób.
Odpisz
#2
CO TO JEST NERWICA??Jest to specyficzna i przykra reakcja obronna organizmu na sytuacje stresowe, zwłaszcza te przewlekłe.Jest zaburzeniem, którw znacząco utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie w życiu społecznym.W zaburzeniach nerwicowych dominującym objawem jest lęk.Lęk, którego w racjonalny sposób uzasadnić się nie da.Lęk w nerwicy może mieć różne oblicza-panika, martwienie się, kołatanie serca, kula w gardle,zawroty głowy, zasłabnięcia, obawa przed śmiercią lub zwariowaniem.Wystąpienie nerwicy zależy od siy i rodzaju urazu psychicznego, jak i osobniczej odporności układu nerwowego i cech osobowości.Prawdopodobieństwo zachorowania zwiększa stresogenny tryb życia czy też ogólne przemęczenie.
CZY ZABURZENIA NERWICOWE SĄ CHOROBAMI PSYCHICZNYMI??
zaburzenia nerwicowe są umieszczone w międzynarodowej klasyfikacji zaburzeń psychicznych, więc w tym kontekscie nerwica jest chorobą psychiczną, dotyczy tego co dzieje się w naszym umyśle.Natomiast nie jest chorobą psychiczną w rozumieniu powszexhnym. nie jest"szaleństwem" kiedy to dochodzi do zniesienia kontaktu z rzeczywistością.Chociaż u tego typu pacjentów obawa przed chorobą psychiczną i umieszczeniem w szpitalu psychiatrycznu\ym jest nader częsta.Wielokrotnie się słyszy:
-Panie doktorze, czy ja na pewno nie mam schizofrenii??
JAKIE SĄ PRZYCZYNY ZABURZEŃ NERWICOWYCH?
Najczęstszym są przyczyny psychologiczne- urazy psychiczne, których doznajemy w zyciu, rózne wydarzenia bardziej lub mniej stresujące,zwłaszcza te przewlekłe.U części osób można rozważać czynniki dziedziczne lub wychowanie w lękowej atmosferze.U znacznej części jest to kombinacja wszystkich wymienionych czynników

NA dziś starczy   :Stan - Niezadowolony - Martwi się:hock:
Odpisz
#3
no i ??

wolalbym recepty jak to zwalczyc na to a nie kolejne opisy na ch. .komus potrzebne
Odpisz
#4
Jona23 napisał(a):Ostatnio będąc u psychiatry trafiłam na poradnik dla pacjentów cierpiących z powodu lęku.Podręcznik ten został opracowany przez dr n. med.Dariusza Wasilewskiego...(...)

Artykuł :Lęk (dr n. med. Dariusz Wasilewski psychiatra )

http://www.depresja.org/teksty/akt.php?id=246   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#5
Dzięki, że podałaś stronkę, przynajmniej nie muszę tego do końca przepisywać.   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

Zawsze może to choć trochę przyblizy naszą chorobę..
Odpisz
#6
, napisał(a):... na ch. ...
Przecinku, nie mam pewności jakie ma znaczenie ten skót, mógłbyś go rozwinąć (przybliżyć)?
Odpisz
#7
Przecinku, nie musisz się od razu tak denerwować..Chciałam tylko pomóc.mogłeś grzeczniej zareagować.Chodzę od jakiegoś czasu do psychiatry,a on mnie zapewnia, ze wiedza na temat naszego lęku jest potrzebna do zwalczania jego.Na tym polega pierwszy podstawowy krok.Cwiczenia dopiero się wykonuje po zapoznaniu się z istotą lęku i stwierdzeniem, ze tak naprawdę jest on irracjonalny.A psychiatrze ufam, bo co mi innego pozostaje??
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poczucie Wstydu, Poczucie Winy, Lęk I Fobia Społeczna - Jak Sobie Z Tym Poradzić? Agnostyk1976Niemcy 0 159 31 Mar 2019, Nie 19:32
Ostatni post: Agnostyk1976Niemcy
  Ruminacje – myśli, które generują lęk i niepokój Agnostyk1976Niemcy 4 739 04 Wrz 2018, Wto 16:31
Ostatni post: Agnostyk1976Niemcy


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.