Leki  - ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazomerck, Alprox, Neurol, Xanax, Zomiren) [benzodiazepina]
(23 Paź 2016, Nie 19:38)ajurweda napisał(a): Pytałam się psychiatry i potwierdził, że nie muszę się obawiać przy zażywaniu raz w tygodniu tolerancji. Ale i tak myślę, że lepiej zachować ostrożność...

Ale zastanawia mnie jeszcze jedno...chodzi o alkohol. Czy jeśli będę co jakiś czas pić alko oczywiście w dawkach rozsądnych, to czy nie ma ryzyka powstania tolerancji krzyżowej? Bo zarówno benzo jak i alko działają na te same receptory w mózgu chyba...

Może ze mną, coś nie tak, ale jak tak czytam, to ciśnienie mi rośnie jak diabli. Jak lekarze, wiedzący jak silnie uzależniają benzodiazepiny, mogą tak odpowiadać?? Szok. Znam psychiatrów, teraz, którzy nigdy nie przepisują benzodiazepin ponieważ, nie chcą ryzykować, że ktoś się uzależni, za to stawiają na psychoterapię. Ba, nawet starszym osobom po 70tce, nie przepisują benzodiazepin, tylko inne zamienniki, które nie uzależniają tak bardzo, i tylko na krótki czas. A tu czytam takie coś.... Nie jestem psychiatrą, ale już dość spotkałam w moim życiu uzależnionych od benzodiazepin osób, i wiem, jak strasznie ciężko im było by skończyć z braniem!

Na Twoim miejscu spytałam specjalistów od uzależnienia od substancji psychotropowych, o to ryzyko uzależnienia się od Afobamu. Lub psychiatrę, który jest także psychoterapeutą. Nie polegałabym absolutnie tylko na opinii jednego lekarza. Co do alkoholu, mam jedno niezmienne zdanie: nie ryzykuj. Jeśli przyjmujesz leki psychotropowe, nie zażywaj alkoholu. Dobrze jest porozmawiać z farmaceutą, lekarzem, oni Tobie to dobrze wyjaśnią, dlaczego nie wolno łączyć alkoholu z psychotropami. Lepiej dmuchać na zimne. No ale to jest tylko moje zdanie.

(06 Lis 2018, Wto 16:42)nico napisał(a): Psychiatra przepisał mi 3x0,125 na koncentracje, nie wiem jak to traktować czy jako żart czy jak? Jeszcze mówiła o braku skutków ubocznych przy takich dawkach I żeby się nie bać leku. Niby tylko tydzień później będzie coś innego. Nie narzekam bo benzo może się czasami trochę przydać.

Jeszcze w życiu takiego czegoś nie przeczytałam.... Aż nie wierzę, w to co czytam? Co to za lekarz psychiatra przepisuje psychotropy na.... poprawę koncentracji...? I jeszcze ten dodatek, o braku skutków ubocznych przy zażywaniu benzodiazepin... ? Myślałam, że istnieją pewne granice, ale widzę, że dzieje się źle w naszym kraju, skoro tacy specjaliści są    :Martwi się: Załamka... !
Odpisz
@alette, masz rację, że lekarze zbyt lekką ręką rozdają benzodiazepiny pacjentom, którym one nie są potrzebne. Wielu pacjentów można by skutecznie leczyć psychoterapią (lub przynajmniej spróbować) przed wprowadzeniem jakichkolwiek leków.

Jest też model dodawania benzodiazepin przy rozpoczynaniu leczenia SSRI. Owszem, zdarza się, że przy wejściu SSRI nasilają się lęki. Jednak gdy zapisze się benzo komuś o wyraźnie lękowych objawach, to jest ryzyko, że one po prostu zbyt temu komuś posmakują i nie skończy się tylko na doraźnym dodatku przy wchodzeniu w SSRI. Nie wiem, czemu nie wypracowano (albo nie chce się stosować) lepszego modelu wprowadzania SSRI.

Benzodiazepiny mają taką zaletę/wadę, że są przynajmniej początkowo skuteczne. Są pacjenci, którzy nie mają już wiele do stracenia po licznych próbach terapii. Wtedy przewlekłe branie benzodiazepin ("gdy trzeba") może być do rozważenia, szczególnie jeśli istnieje ryzyko poważnego zawalenia sobie życia. Warto jednak i w takiej sytuacji zastępować je innym lekiem anksjolitycznym, który można brać na stałe.

Podsumowując, benzodiazepiny to zbyt silna broń, żeby marnować ją na samym początku, gdy pacjentowi można pomóc np. terapią.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Żółwik:
  • alette
Odpisz
Dostałam od psychiatry receptę na zomiren oprócz sertraliny (setaloft). Tabletki 0,25 mg. 30 tabletek, z zaleceniem, że doraźnie, przy silnym lęku. Nie używam tego, bałam się tych leków, bo się naczytałam, że uzależniają i w ogóle. Spróbowałam parę razy, ale to jeszcze w sierpniu/wrześniu, od tego czasu nic. Nie pamiętam, żebym je nawet bardziej poczuła, może mała dawka czy coś. Wzięłam, jak na początku szłam do pracy - może wtedy zadziałał, trudno powiedzieć, bo to była dla mnie nowa i niezwyczajna sytuacja, stresowałam się, ale może bez tego stresowałabym się jeszcze bardziej xD Kolejny raz wzięłam tabletkę w sytuacji, kiedy usłyszałam od osoby z rodziny sporo niemiłych słów na temat swój i swojego zachowania, kiedy jednocześnie brałam udział w stresującym i ważnym dla mnie wydarzeniu. Ta osoba ma coś takiego w sobie, że nikt inny chyba nie potrafi mi tak dopiec, poczułam się bardzo niesprawiedliwie potraktowana, ale wiedziałam, że nie ma opcji, żeby ona uznała, że to niesprawiedliwe, że to i tak będzie moja wina, no i w ogóle miałam z nią wtedy kiepskie stosunki, i w ogóle za nią nie przepadam i się jej wręcz boję xD No ale to nieważne, w każdym razie od czasu, kiedy biorę leki, nie miałam takiego załamania jak tamto, totalna rozpacz, płacz, masa negatywnych myśli, bezradność, ból, i wzięłam sobie ten zomiren. I nic nie pomógł, no nie wiem, jak to ma działać dokładnie, ale może działa na tylko na strach, a nie ból psychiczny, żal.
Może kiedyś jeszcze spróbuję, jak będę miała jakiś egzamin, rozmowę o pracę czy coś w tym rodzaju.
Odpisz
(10 Sty 2019, Czw 23:34)Vaire napisał(a): . Tabletki 50 mg.
A nie 0,5 mg? Jest różnica.    :Uśmiecha się:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Żółwik:
  • Vaire
Odpisz
Yyyy sorry, masz rację, nie dość, że przecinek w złym miejscu, to to było 0,25 mg tylko xD z setaloftem na początku mi się pomyliło chyba. Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawie, coby komuś nie mylić przypadkiem
Odpisz
Przy jakiej doraźnej dawce alprazolamu najlepiej odczuwacie jego działanie przeciwlękowe?
Odpisz
(01 Lut 2019, Pią 23:32)Mżawka napisał(a): Przy jakiej doraźnej dawce alprazolamu najlepiej odczuwacie jego działanie przeciwlękowe?
Na początku 0,5mg. Teraz taka dawka działa zdecydowanie mniej.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka benzodiazepina jest najlepsza na lekką fobię? Piesek 14 287 26 Sty 2019, Sob 21:48
Ostatni post: chory na nieśmiałość
  Leki  KLOBAZAM (Frisium) [benzodiazepina] BlankAvatar 1 1 280 08 Lis 2018, Czw 20:29
Ostatni post: Strachliwy
  Leki  LORAZEPAM (Lorafen) [benzodiazepina] Whisper 16 2 108 12 Paź 2018, Pią 17:17
Ostatni post: kanli
  Leki  KLONAZEPAM (Clonazepamum, Rivotril) [benzodiazepina] Basia 28 9 648 11 Paź 2018, Czw 21:54
Ostatni post: Żółwik
  Benzodiazepiny (afobam, xanax, zomiren) - Opinie WolfGhost 187 512 349 04 Lip 2018, Śro 14:13
Ostatni post: TotalnaPadaka
  Leki  OKSAZEPAM [benzodiazepina] tarzan86 4 837 30 Sty 2018, Wto 6:58
Ostatni post: haraczu
  Leki  DIAZEPAM (Neorelium, Relanium, Relsed) [benzodiazepina] lolek 7 1 379 24 Gru 2017, Nie 19:00
Ostatni post: Diux
  Leki  KLOTIAZEPAM (Veratran, Trecalmo) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 1 275 11 Lip 2017, Wto 18:15
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  CHLORODIAZEPOKSYD (Elenium) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 1 106 11 Lip 2017, Wto 18:03
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  KLORAZEPAN (Cloranxen, Tranxene) [benzodiazepina] Alutka 17 2 486 27 Lis 2016, Nie 17:40
Ostatni post: haraczu


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.