Leki  - KLONAZEPAM (Clonazepamum, Rivotril) [benzodiazepina]
#1
Lek przeciwpadaczkowy,wiecie może czy też pomaga na fobie,boję się spróbować,ale słyszałam że tak,może ktoś z was bierze ten lek,a jesli tak ,to czy pomaga? :?:
Basia
Odpisz
#2
Wikipedia prawdę Ci powie:

Cytat:Klonazepam (Clonazepamum, ATC: N 03 AE 01) - lek z rodziny benzodiazepin charakteryzujący się silnym i długotrwałym działaniem przeciwdrgawkowym (antyepileptycznym) oraz przeciwlękowym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Clonazepam

Kiedyś na tym jechałam, efekty były... dziwne, lęk był słabszy, lecz spać mi się ciągle chciało, osłabiona była stara :? Na dłuższą metę nie polecam, uzależnia jak wszystkie benzodiazepiny, później ciężko z tego wyjść    :Uśmiecha się puszczając oko:
Odpisz
#3
Właśnie przeciw lękowym o to mi chodzi.niech uzależnia,ale pomaga na lenki?
Basia
Odpisz
#4
Zobojętnia na wszystko, działa doraźnie(weźmiesz i przez parenaście godzin masz wszystko w dup*e) ale nie działa długoterminowo, po dłuższym braniu pojawia się tolerancja i uzależnienie, to nie jest typowy lek na fobię, moja babcia chora na ostrą nerwicę go brała, na fobię najlepsze są SSRI, poproś lekarza o np Seroxat a nie pożałujesz   :Uśmiecha się:
    Wkład użytkownika w dyskusję został uznany za pomocny [zatwierdził(a): BlankAvatar(+1)  ]
Odpisz
#5
Wzięłam dzisiaj,jest super.Wyszłam do ludzi bez lęku,ale nie polecam.
Basia
Odpisz
#6
Jest super......
Basia
Odpisz
#7
ta jest super , " poleczcie sie nim jakis czas " a potem sprobojcie bez niego zaczac zyc , to bedzie super
Odpisz
#8
Delirium też będziesz miała super    :Śmieje się:
Odpisz
#9
O tak    :Uśmiecha się szeroko: Uzależnienie od benzodiazepinów jest naprawde przes***e, mówię pod kątem opowiadań znajomych z ośrodków dla narkomanów. A dużo nie trzeba żeby się uzależnić, wystarczy brać przez ok miesiąc, dlatego lekarz nie powinien ich przepisywać przez dłuższy czas. Fobicy mogą je brać w naprawdę gorszych chwilach ale nie codziennie bo to nie ma sensu. A wierzcie mi, że uzależnienie od jakiejkolwiek silniejszej substancji niż kofeina czy nikotyna jest czymś strasznym, na równi z fobią, to akurat wiem z własnego doświadczenia....   :Obraził się:
Odpisz
#10
Zgadza się,nie ma sensu pakować się w kłopoty dla paru godzin "zapomnienia".To nie jest żadne rozwiązanie,nic na własną rękę,NIE BĄDZMY MĄDRZEJSI OD LEKARZY.
Basia
Odpisz
#11
...
Odpisz
#12
dytko,a dlaczego brałaś clonazepam?
Basia
Odpisz
#13
Słyszałem, że z benzo. najdłużej uzależnia relanium(diazepam, walium). Psychiatra mi coś o nim też wspominał, ale obawiam się, że zbyt bardzo mi się to spodoba.
Odpisz
#14
Przepisał by lekarz gdybyś chciał,skoro o tym wspomniał to chyba tak,
co teraz bierzesz?
Basia
Odpisz
#15
Na razie nic nie jem, ale jestem weteranem sertraliny i moklobemidu. W piątek mam wizytę i w piątek się okaże co dostane. Nad benzo. się zastanawiam gdyż moja fobia uzewnętrznia się najmocniej tylko w niektórych sytuacjach, tak więc nie musiałbym jeść tego tylko po to żeby wyjść z domu, jadłbym to tylko okazjonalnie. Z drugiej strony z własnego doświadczenia wiem, że potrafię kompulsywnie pochłaniać wszelkiego rodzaju używki i tego się troszkę obawiam...
Odpisz
#16
Rozumiem,a sertralina i moklobemid,pomagają?Bo mi lekarz nie może dostosować leku,ale ja musze coś brać za każdym razem jak wychodzę z domu.
Niestety,ja również pochłaniam używki,myśląc że od razu poczuje się jak nowo narodzona,dlatego tyle już tego brałam ze nie mam pojęcia co mi może jeszcze pomóc.
Basia
Odpisz
#17
...
Odpisz
#18
Nom, ale dostałaś jakiś SSRI lub iMAO czy tylko benzo. Ci dali? Bo leczenie samym benzo. to żadne leczenie. Ja myślę, że na samą fobię najlepszy jest moklobemid. A benzo lepiej nie bierz bo w takiej sytuacji, jakbyś musiała to brać codziennie to się uzależnisz.
Odpisz
#19
Teraz masz nowy lek?
Nie uzależniłaś się od clonazepamu?
Bez problemu go odstawiłaś?
Basia
Odpisz
#20
Clonazepam jest też przeciwdrgawkowy, a przeciwdrgawkowe leki mają funkcję stabilizatorów nastroju. Więc myślę, że dlatego.
Odpisz
#21
Poprawiają nastrój,ale nie na długo i wciąż wzrasta tolerancja,to dlaczego lekarze przepisują ten lek tak młodym ludziom,i nie tylko chorym na padaczkę ale również fobie,a raczej ten lek nie jest wskazany dla fobików.
Basia
Odpisz
#22
...
Odpisz
#23
dytko,clonazepam przepisuje lekarz rodzinny i w dodatku nigdy nie widział osoby dla której to przepisuje,to jest kompetencja.....
Basia
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Leki  LORAZEPAM (Lorafen) [benzodiazepina] Whisper 14 958 19 Cze 2018, Wto 6:29
Ostatni post: chryzantema
  Leki  OKSAZEPAM [benzodiazepina] tarzan86 4 434 30 Sty 2018, Wto 6:58
Ostatni post: haraczu
  Leki  DIAZEPAM (Neorelium, Relanium, Relsed) [benzodiazepina] lolek 7 709 24 Gru 2017, Nie 19:00
Ostatni post: Diux
  Leki  KLOBAZAM (Frisium) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 690 11 Lip 2017, Wto 18:19
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  KLOTIAZEPAM (Veratran, Trecalmo) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 653 11 Lip 2017, Wto 18:15
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  CHLORODIAZEPOKSYD (Elenium) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 554 11 Lip 2017, Wto 18:03
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazomerck, Alprox, Neurol, Xanax, Zomiren) [benzodiazepina] Alutka 313 10 999 12 Kwi 2017, Śro 17:38
Ostatni post: andy
  Leki  KLORAZEPAN (Cloranxen, Tranxene) [benzodiazepina] Alutka 17 1 176 27 Lis 2016, Nie 17:40
Ostatni post: haraczu
  napady lęku Escitalopram - Klonazepam chinczyk1988 3 1 838 31 Paź 2015, Sob 1:01
Ostatni post: majkelgdansk
  Clonazepam vel Rivotril i inne odpowiedniki clonazepamu andello 10 13 943 15 Lut 2012, Śro 1:38
Ostatni post: Victor Mancini


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!