Leki  - KLONAZEPAM (Clonazepamum, Rivotril) [benzodiazepina]
#1
Lek przeciwpadaczkowy,wiecie może czy też pomaga na fobie,boję się spróbować,ale słyszałam że tak,może ktoś z was bierze ten lek,a jesli tak ,to czy pomaga? :?:
Basia
Odpisz
#2
Wikipedia prawdę Ci powie:

Cytat:Klonazepam (Clonazepamum, ATC: N 03 AE 01) - lek z rodziny benzodiazepin charakteryzujący się silnym i długotrwałym działaniem przeciwdrgawkowym (antyepileptycznym) oraz przeciwlękowym.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Clonazepam

Kiedyś na tym jechałam, efekty były... dziwne, lęk był słabszy, lecz spać mi się ciągle chciało, osłabiona była stara :? Na dłuższą metę nie polecam, uzależnia jak wszystkie benzodiazepiny, później ciężko z tego wyjść    :Uśmiecha się puszczając oko:
Odpisz
#3
Właśnie przeciw lękowym o to mi chodzi.niech uzależnia,ale pomaga na lenki?
Basia
Odpisz
#4
Zobojętnia na wszystko, działa doraźnie(weźmiesz i przez parenaście godzin masz wszystko w dup*e) ale nie działa długoterminowo, po dłuższym braniu pojawia się tolerancja i uzależnienie, to nie jest typowy lek na fobię, moja babcia chora na ostrą nerwicę go brała, na fobię najlepsze są SSRI, poproś lekarza o np Seroxat a nie pożałujesz   :Uśmiecha się:
Odpisz
#5
Wzięłam dzisiaj,jest super.Wyszłam do ludzi bez lęku,ale nie polecam.
Basia
Odpisz
#6
Jest super......
Basia
Odpisz
#7
ta jest super , " poleczcie sie nim jakis czas " a potem sprobojcie bez niego zaczac zyc , to bedzie super
Odpisz
#8
Delirium też będziesz miała super    :Śmieje się:
Odpisz
#9
O tak    :Uśmiecha się szeroko: Uzależnienie od benzodiazepinów jest naprawde przes***e, mówię pod kątem opowiadań znajomych z ośrodków dla narkomanów. A dużo nie trzeba żeby się uzależnić, wystarczy brać przez ok miesiąc, dlatego lekarz nie powinien ich przepisywać przez dłuższy czas. Fobicy mogą je brać w naprawdę gorszych chwilach ale nie codziennie bo to nie ma sensu. A wierzcie mi, że uzależnienie od jakiejkolwiek silniejszej substancji niż kofeina czy nikotyna jest czymś strasznym, na równi z fobią, to akurat wiem z własnego doświadczenia....   :Obraził się:
Odpisz
#10
Zgadza się,nie ma sensu pakować się w kłopoty dla paru godzin "zapomnienia".To nie jest żadne rozwiązanie,nic na własną rękę,NIE BĄDZMY MĄDRZEJSI OD LEKARZY.
Basia
Odpisz
#11
...
Odpisz
#12
dytko,a dlaczego brałaś clonazepam?
Basia
Odpisz
#13
Słyszałem, że z benzo. najdłużej uzależnia relanium(diazepam, walium). Psychiatra mi coś o nim też wspominał, ale obawiam się, że zbyt bardzo mi się to spodoba.
Odpisz
#14
Przepisał by lekarz gdybyś chciał,skoro o tym wspomniał to chyba tak,
co teraz bierzesz?
Basia
Odpisz
#15
Na razie nic nie jem, ale jestem weteranem sertraliny i moklobemidu. W piątek mam wizytę i w piątek się okaże co dostane. Nad benzo. się zastanawiam gdyż moja fobia uzewnętrznia się najmocniej tylko w niektórych sytuacjach, tak więc nie musiałbym jeść tego tylko po to żeby wyjść z domu, jadłbym to tylko okazjonalnie. Z drugiej strony z własnego doświadczenia wiem, że potrafię kompulsywnie pochłaniać wszelkiego rodzaju używki i tego się troszkę obawiam...
Odpisz
#16
Rozumiem,a sertralina i moklobemid,pomagają?Bo mi lekarz nie może dostosować leku,ale ja musze coś brać za każdym razem jak wychodzę z domu.
Niestety,ja również pochłaniam używki,myśląc że od razu poczuje się jak nowo narodzona,dlatego tyle już tego brałam ze nie mam pojęcia co mi może jeszcze pomóc.
Basia
Odpisz
#17
...
Odpisz
#18
Nom, ale dostałaś jakiś SSRI lub iMAO czy tylko benzo. Ci dali? Bo leczenie samym benzo. to żadne leczenie. Ja myślę, że na samą fobię najlepszy jest moklobemid. A benzo lepiej nie bierz bo w takiej sytuacji, jakbyś musiała to brać codziennie to się uzależnisz.
Odpisz
#19
Teraz masz nowy lek?
Nie uzależniłaś się od clonazepamu?
Bez problemu go odstawiłaś?
Basia
Odpisz
#20
Clonazepam jest też przeciwdrgawkowy, a przeciwdrgawkowe leki mają funkcję stabilizatorów nastroju. Więc myślę, że dlatego.
Odpisz
#21
Poprawiają nastrój,ale nie na długo i wciąż wzrasta tolerancja,to dlaczego lekarze przepisują ten lek tak młodym ludziom,i nie tylko chorym na padaczkę ale również fobie,a raczej ten lek nie jest wskazany dla fobików.
Basia
Odpisz
#22
...
Odpisz
#23
dytko,clonazepam przepisuje lekarz rodzinny i w dodatku nigdy nie widział osoby dla której to przepisuje,to jest kompetencja.....
Basia
Odpisz
#24
Przygodę z klonazepamem zacząłem bardzo dawno temu. Mam za sobą jedną kurację odwykową, lecz niestety znów powróciłem do zażywania. Ten lek dużo daje, ale dwa razy tyle zabiera. Po przebytym odwyku mam problemy z mięśniami - do dziś są bardzo słabe, nie czuję ich napięcia - jest to spowodowane tym, że lek został zbyt gwałtowanie odstawiony co spowodowało stany spastyczne mięśni całego ciała, w dodatku nawrót padaczki. Prawdopodobnie nastąpiło trwałe uszkodzenie ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego. Doszła do tego cała masa innych skutków ubocznych od depresji, problemy z panowaniem nad agresją, otępienie, problem z tarczycą i poziomem testosteronu. Mój układ nerwowy jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek substancje o działaniu stymulującym - nawet filiżanka kawy lub herbaty powoduje u mnie silne pobudzenie, sztywność oraz ból mięśni. Mógłbym napisać pracę na temat działania tego leku na organizm na podstawie własnych doświadczeń. Co do skuteczności w leczeniu zaburzeń lękowych ma on średnie działanie, o wiele lepiej sprawdza się w połączeniu z klobazamem. Gdybym mógł, przerzuciłbym się na sam klobazam, ale nie chcę przeżywać znów piekła odwyku oraz nawrotu napadów padaczkowych.
Odpisz
#25
@Strachliwy

Ja właśnie zacząłem przygodę z klonem, ale po twoim poście chyba zakończę tą krótką znajomość...    :Zaskoczony:
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Leki  ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazomerck, Alprox, Neurol, Xanax, Zomiren) [benzodiazepina] Alutka 326 19 013 09 Lis 2018, Pią 7:43
Ostatni post: Żółwik
  Leki  KLOBAZAM (Frisium) [benzodiazepina] BlankAvatar 1 1 085 08 Lis 2018, Czw 20:29
Ostatni post: Strachliwy
  Leki  LORAZEPAM (Lorafen) [benzodiazepina] Whisper 16 1 806 12 Paź 2018, Pią 17:17
Ostatni post: kanli
  Leki  OKSAZEPAM [benzodiazepina] tarzan86 4 700 30 Sty 2018, Wto 6:58
Ostatni post: haraczu
  Leki  DIAZEPAM (Neorelium, Relanium, Relsed) [benzodiazepina] lolek 7 1 164 24 Gru 2017, Nie 19:00
Ostatni post: Diux
  Leki  KLOTIAZEPAM (Veratran, Trecalmo) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 1 103 11 Lip 2017, Wto 18:15
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  CHLORODIAZEPOKSYD (Elenium) [benzodiazepina] BlankAvatar 0 921 11 Lip 2017, Wto 18:03
Ostatni post: BlankAvatar
  Leki  KLORAZEPAN (Cloranxen, Tranxene) [benzodiazepina] Alutka 17 2 063 27 Lis 2016, Nie 17:40
Ostatni post: haraczu
  napady lęku Escitalopram - Klonazepam chinczyk1988 3 2 109 31 Paź 2015, Sob 1:01
Ostatni post: majkelgdansk
  Clonazepam vel Rivotril i inne odpowiedniki clonazepamu andello 10 14 296 15 Lut 2012, Śro 1:38
Ostatni post: Victor Mancini


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.