Leki  - KWETIAPINA (ApoTiapina Atrolak Bonogren Etiagen Kefrenex Ketilept Ketipinor Ketrel Kvelux Kventiax Kwetaplex Pinexet Quentapil Quetiapin Quetiapine Setinin Symquel) [a. przeciwpsych.]
#1
zaczęłam to bo użeram się z omamami słuchowymi.

brał ktoś z was?
Odpisz
#2
Brałem ketrel ale jako lek nasenny. Schizopodobnych rzeczy nie mam. Przez pierwsze kilka dni cudnie mi się spało. Wstawałem rano wypoczęty, pełen energi. Później po zwiększeniu dawki do 50 mg już takiego efektu nie uraczyłem.

koteczek - poczytaj o Ketrelu. To jest ten sam lek tylko innej firmy. Znacznie bardziej popularna nazwa.
Odpisz
#3
quetiapinum?
wciaz nie rozumiem czemu mnie tym faszeruja...
Odpisz
#4
Biorę kwetiapinę od trzech miesięcy i czuję poprawę. Zaczynałam od 50 mg i stopniowo zwiększałam do 300 mg. Na początku bardzo dokuczały mi skutki uboczne, przede wszystkim ciągła senność i zmęczenie. Nadal czuję zmęczenie w ciągu dnia, lecz nie jest ono tak silne, jak w pierwszych tygodniach leczenia. Przed kwetiapiną brałam wenlafaksynę, ale po jakimś czasie przestała na mnie działać. Zmieniłam lekarza, który stwierdził, że najprawdopodobniej mam chad, a nie "zwykłą" depresję. Po kwetiapinie czuję się stabilnie i mój nastrój powoli się poprawia, zmniejszyły się też lęki i objawy dysocjacyjne. Wenla dawała mi kopa i trochę mi tego brakuje, ale być może nie był to dla mnie odpowiedni lek. Póki co, nie zamierzam rezygnować z kwetiapiny. Mam nadzieję, że z czasem przestanę odczuwać zmęczenie. W przeciwnym razie znowu będę musiała zmienić lek.
Odpisz
#5
Dostaję na lęki w małej dawce, ale to kolejny neuroleptyk, którego działania nie odczułam.
Odpisz
#6
Brałem kwetiapine a dokładnie lek ketrel. Psychiatra przepisał mi go na problemy z zasypianiem. Nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych (poza niewielkim zawrotami głowy w pierwszych dniach stosowania). W moim przypadku kwatepina bardzo pomagała mi zasnąć, wyciszała po całym dniu nagromadzone myśli i rozluźniała mięśnie. Wystarczyło zażyć ją godzinę przed snem i bezsenność przechodziła do historii. Niestety musiałem z niej zrezygnować po dłuższym stosowaniu rano ciężko było mi się wybudzić. Czułem się po niej sennie i połowa dnia była zmarnowana.
Odpisz
#7
Lekarz przepisał mi ten specyfik, gdy nie mogłem spać po odstawieniu Clonazepamu. I tak nie zasnąłem, za to czułem się jak po lobotomii. Jedna tabletka 25 mg wyłączyła mnie z życia na cały dzień.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zotral+Ketrel Madmax93 2 911 23 Gru 2016, Pią 19:20
Ostatni post: BlankAvatar
  Lek Ketrel TheDrL45 12 34 364 09 Gru 2013, Pon 22:20
Ostatni post: F10.2


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.