Leki  - PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine aurobindo, Paroxinor, Paxtin, Rexet, Seroxat, Xetanor) [SSRI]
Czyli że co ,złego lekarza wybrałem ?

Mówił że to nie uzależnienia i można spokojnie brać. Nie wiem już sam, mam mętlik w głowie. Afobam codziennie 1 tabletka lub 2 w zależności od działania. A paroksetyne 0,5 do 1 tabletki

Pomyliłem się, teraz przeczytałem że abofem w razie potrzeby do 2 kapsulek a paroksetyne codziennie
Odpisz
(25 Kwi 2018, Śro 19:08)Maxx napisał(a): ponoć ciężko dostać benzodiazepiny
Łee tam, jeśli lekarz nie ma podejrzeń, że chcesz tylko wyłudzić benzo, bez problemu ci przepisze. Lekarze pierwszego kontaktu też często je dają. 

(25 Kwi 2018, Śro 19:31)dawiq napisał(a): Pomyliłem się, teraz przeczytałem że abofem w razie potrzeby do 2 kapsulek a paroksetyne codziennie
I wszystko ładnie się wyjaśniło    :Uśmiecha się:
Możesz powiedzieć jaką masz dawkę afobamu? Chodzi mi o ilość substancji czynnej.

(25 Kwi 2018, Śro 19:04)dawiq napisał(a): Ciekawe, bo afobam dostałem od ręki i był bardzo tani a paroksetyne szukałem w 5 aptekach i był raz droższy.
Większość psychotropów jest bardzo tania w porównaniu do innych leków – także tych bez recepty – szczególnie jak masz refundację. Paroksetynę dostaniesz wszędzie, jest bardzo popularna. Nie musisz szukać konkretnie tej z recepty. Każdy z leków występuje pod różnymi nazwami handlowymi. Najdroższe i najpopularniejsze oryginały mogą kosztować kilkadziesiąt złotych, najtańsze odpowiedniki kilka złotych. Pytaj w aptece o tańsze wersje. Jeśli nie mają ich na stanie, to zawsze mogą sprowadzić z magazynu i odbierzesz w ciągu trzech dni.
[Obrazek: pAqPaeZ.jpg]
Odpisz
(25 Kwi 2018, Śro 19:46)Mżawka napisał(a): [quote='Maxx' pid='743594' dateline='1524679736']
Możesz powiedzieć jaką masz dawkę afobamu? Chodzi mi o ilość substancji czynnej.

0,25mg.

Macie jakieś doświadczenie z braniem doraźnym afobamu ?
Odpisz
Ja mam takie, że 0,25 mg było dla mnie zbyt małą dawką i nie czułam żadnych efektów. To najniższa dawka ze wszystkich. Ale na każdego leki działają inaczej; nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz.
A, i przetestuj sobie ten afobam nieco wcześniej, żebyś później nie zasypiał podczas jakiegoś wystąpienia.
[Obrazek: pAqPaeZ.jpg]
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Mżawka:
  • dawiq
Odpisz
(25 Kwi 2018, Śro 20:01)Mżawka napisał(a): Ja mam takie, że 0,25 mg było dla mnie zbyt małą dawką i nie czułam żadnych efektów. To najniższa dawka ze wszystkich. Ale na każdego leki działają inaczej; nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz.
A, i przetestuj sobie ten afobam nieco wcześniej, żebyś później nie zasypiał podczas jakiegoś wystąpienia.


A ogólnie uważasz że warto brać doraźnie ?. Nie czujesz uzależnienia ?, masz jakieś objawy zejścia po przestaniu działania ?
Odpisz
Czy warto, ocenisz sam. Ja po zażyciu odczuwałam senność i nic więcej, a po innym benzo delikatną senność i rozluźnienie ciała. Są osoby, którym te leki bardzo pomagają w różnych sytuacjach, tu nie ma reguły. Od doraźnego brania się nie uzależnisz.
[Obrazek: pAqPaeZ.jpg]
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Mżawka:
  • dawiq
Odpisz
Mam dwa pytanka dotyczące działania paroksetyny:

1. Kiedy pojawią się początkowe skutki uboczne, mowa o pierwszych dwóch tygodniach, czy to od zażycia pierwszej tabletki(20mg) będą mdłości, etc..
2. Jeżeli nie będę odczuwać tych złych dolegliwości podczas pierwszych dwóch tygodni brania, to znaczy że lek się nie przyjmuje ?
Odpisz
skutki uboczne powinny się pojawić od razu, nie wiem czy jest coś takiego jak "lek się nie przyjmuje", chyba jedynie "lek nie pomaga"
chociaż może tak jest , że duże skutki uboczne == duże korzyści ?
kilka podejść do tego leku robiłem, bo najmocniejszy ale za każdym razem masakrowała mnie senność i rozleniwienie, po za tym chyba nie mam fobii bo nadal się stresowałem np. w pracy, to chyba zwykły stres nie jakieś lęki, eh
Odpisz
U mnie po pierwszej dawce 0 objawów niepożądanych. Czuję się lekko zaktywizowany w sensie "chce mi się", ale to może dobra aura pogodowa tak na mnie wpływa, bo zawsze mi lekko pomagała ładna pogoda    :Uśmiecha się:.
Odpisz
Chyba za szybko, żeby stwierdzić czy będą skutki uboczne i żeby lek zadziałał
Odpisz
Drugi tydzień na paroksetyne. Senność jakby zniknęła, zaczynają pojawiać się też dobre dni z dużym wewnętrznym spokojem i dobrym samopoczuciem ☺️ . Jestem bardziej rozmowny, ale jeszcze sporo brakuję do normalności. Natomiast pojawił się też nowy skutek uboczny. Budzę się codziennie w nocy ok. 3h po zaśnięciu i ogarniają mnie lęki, tak jakby wyrzuty sumienia.. na szczęście trwa to ok. 20min. i zasypiam ponownie, trochę to psuje mój sen, bo rano czuję się niewyspany. Ostatnio eksperymentuję z abofam co trzeci dzień (zeby nie zwiększać tolerancji) na noc i widzę dużą różnicę w jakości snu, po abofamie mam 2 razy więcej energii i przesypiamy całą noc.
Odpisz
(04 Kwi 2018, Śro 11:48)cseresznye napisał(a): Czy po 3 tygodniach od nagłego odstawienia (po 4 miesiącach brania) leku mogłyby mi się utrzymywać skutki typu zawroty głowy, czy już powinnam mieć od tego święty spokój? Nie wiem czy jest sens powolutku brać po małej ilości resztek moich zapasów paroksetyny i odciąć się od pomysłów doktorka... skoro przez ostatni tydzień łykałam wenlafaksynę, a przez dwa wcześniejsze tygodnie Anafranil, z czego przez drugi tydzień z Trittcco. Czy po takiej bombie psychotropowej mam prawo się czuć totalnie rozchwiana? Czy lepiej sobie zrobić badania krwi i kręgosłupa...
jak anafranil się spisywał ? na mnie lepiej działa niż paroksetyna
Odpisz
Anafranil nie działał w żaden sposób na tamtego doła, ale zdziwiłoby mnie, gdyby coś na niego pomogło.
Teraz paro na mnie nie działa w zadowalającym stopniu, już nie wiem o co pytać doktorka.
"Siedzę w rurze odpływowej i myślę o śmierci"
Odpisz
(13 Maj 2018, Nie 2:18)cseresznye napisał(a): Anafranil nie działał w żaden sposób na tamtego doła, ale zdziwiłoby mnie, gdyby coś na niego pomogło.
Teraz paro na mnie nie działa w zadowalającym stopniu, już nie wiem o co pytać doktorka.
może california rocket fuel ? https://www.nerwica.com/viewtopic.php?f=10&t=38121
Odpisz
zażywam paroksetynę trzeci dzień, w dawce 10 mg i czuję jak mi pomaga. Jeszcze boję się cieszyć bo nie sądzę, że to możliwe, żeby jakikolwiek antydepresant zadziałał tak szybko. (przeszłam przez wiele leków, wszystkich generacji, łatwiej byłoby wymienić te,  których nie brałam. Nie pomagało nic)
Jednak - zaczynam coś czuć - złość, smutek, nawet pewne przejawy radości. Wcześniej nie było nic - tylko pustka umysłowa i emocjonalna. O wyjściu do ludzi, poza najbliższymi jeszcze nie ma mowy, ale dla mnie to i tak ogromny skok naprzód.
Efekty uboczne były, ale minimalne, tylko pierwszego dnia, lekki szczękościsk i nudności. W porównaniu do tego co się ze mną działo po klomipraminie czy nawet niektórych  SSRI bajka.
Ktoś z Was miał podobnie? Czy nie ma sensu się łudzić że to nie tylko efekt placebo i wmawiania sobie, tak jak robię to ja, że "jeśli nie to, nie zadziała na mnie już nic"
Mieliście do czynienia z tak szybkimi skutkami działania paroksytyny? Nie chcę znów tworzyć sobie złudnych nadzieji...
Odpisz
Wątpię, żeby tak szybko podziałała, wszędzie piszą o dwóch-trzech tygodniach
Odpisz
U mnie przy dawce 20mg działanie pojawiało się stopniowo, a zaczęło się już po tygodniu. przede wszystkim lepszy nastrój, kilka orgazmów mozgu(takie uczucie łaskotania), a po 3 tyg. znikły mi lęki i pojawiła się większą odporność na ocenę mojej osoby. Od tygodnia poprawił mi się sen ,tak jak kiedyś spałem 8-10h tak dziś wystarczy mi 5-7h . Zmian na + jest więcej, ale są też -, mimo wszystko było warto.
Odpisz
witam witam,
Paroksetyna dla mnie jest jedynym lekiem po którym odczuwam, ze w ogóle działa. Brałem wszystko praktycznie. Skutków ubocznych jakiś wielkich nie zauważyłem nawet na początku. Rozkręca sie dość długo, dopiero po 2 miesiącach czułem ze to coś daje. Ale jak dla mnie nie 40mg to minimum zeby wy... lęki. Pewność siebie też podnosi. A dobre czy nie dobre jest to że wywala całkowicie szybko myśli i to nie tylko złe ;/ Niby lęk znika ale motywacja i reszta też zanika. Jest dobrze ale brakuje tego coś, a może tylko u mnie, może tego jest inna przyczyna. Ale skoro to lek na fobie społeczną to działa elegancko w tej sprawie. A i ja sam nie polecam żadnych benzodiazepin nawet przy starcie i ogólnie bo to ryje beret.
Odpisz
A u mnie coś się chyba w głowie poprzestawiało, jako młody chłopak 20 letni brałem paroksetyne przez prawie półtora roku chyba, skutki uboczne prawie zerowe, poza poceniem się w nocy, ale przy większych dawkach , lęk eliminował całkowicie, ale też i motywacja do wszystkiego spadała (nie miało się lęku, ale też nic się nie chciało), po latach chciałem powrócić do tego leku, ale uwaga, po ponad miesięcznych próbach brania rezygnowałem, nie dało się wytrzymać, paroksetyna u mnie teraz nasila lęk chyba 100 krotnie i wcale nie chce ten lęk zejść nawet po miesiącu, jest to taki silny lęk, że nawet benzo nic nie daje, podobnie jest z innymi lekami, jak duloksetyna, sertralina, zamiast niwelować lęk to nasilają 10 krotnie. Wiem że w większości tych leków tak jest że na początku mogą nasilać, ale nie przez miesiąc i dłużej;/, zresztą kiedyś tak nie miałem. Coś musiało mi się w głowie albo mocno pogorszyć, albo rozstroić.
Odpisz
Wiem, że w ulotce jest napisane by nie łączyć tego leku z alkoholem aaale ciekawi mnie czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia z piciem będąc na paroksetynie?
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Leki  SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sertagen, Sertraline aurobindo, Sertranorm, Setaloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral) [SSRI] SharkyPL 546 385 540 02 Paź 2018, Wto 13:07
Ostatni post: Diux
  Leki  FLUOKSETYNA (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Fluoxetine, Fluxemed, Prozac, Seronil) [SSRI] WolfGhost 196 396 219 22 Wrz 2018, Sob 21:22
Ostatni post: Ej
  Leki  ESCITALOPRAM (Aciprex ApoEscitaxin Depralin Elicea Escipram Escitalopram Escitasan Escitil Lenuxin Lexapro Mozarin Nexpram Oroes Pralex Pramatis Servenon Symescital) [SSRI] olka 148 200 795 28 Sie 2018, Wto 10:38
Ostatni post: trash
Brick Czy na FS musowo SSRI/SNRI? TotalnaPadaka 7 397 30 Cze 2018, Sob 22:54
Ostatni post: marcinnn
  Zwiększać dawkę ssri czy dodatkowy lek? dawiq 5 320 09 Cze 2018, Sob 12:28
Ostatni post: dawiq
  Leki  CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram) [SSRI] mops 160 225 278 05 Lis 2017, Nie 11:18
Ostatni post: vesanya
  Leki  FLUWOKSAMINA (Fevarin) [SSRI] samotniczek 11 6 951 11 Lip 2017, Wto 12:25
Ostatni post: Fushia
  ssri plus buspiron plus hydroksyzyna Castle Bravo 1 1 149 27 Lis 2016, Nie 11:45
Ostatni post: haraczu
  Czy ktoś odstawił SSRI? Placebo 24 2 659 22 Paź 2016, Sob 23:43
Ostatni post: mokebe
  Paroxinor Ertix 2 1 920 15 Mar 2016, Wto 23:39
Ostatni post: Aloha123


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.