- Lepsza terapia prywatna czy na NFZ? ktoś ma jakieś porównania?
#1
Na NFZ trzeba niekiedy czekac miesiacami a nawet latami, w dodatku mamy niepewnosc czy trafimy dobrze,czy bedzie 'chemia' miedzy pacjentem a terapeutą ...A prywatnie to duzy koszt,choc mozna spotykać sie dwa razy w miesiacu,ale czy to wystarczy? .. Co sadzicie?
Odpisz
#2
Loteria niestety. Trafiałam na takie... ekhm, harpie na prywatnie, że na NFZ bym do nich nie poszła w życiu, a w ośrodku uzależnień NFZ trafiłam na terapeutę, z którym nawiązałam najlepszą więź ze wszystkim. Czasem dokańczaliśmy za siebie wręcz zdania... Opinie na znanymlekarzu też nie są do końca miarodajne, bo każdy oczekuje czegoś innego; jeden maszynki do recept albo zaświadczeń, drugi rzetelnej terapii i poświęconego czasu. Niestety nie pozostaje nic innego jak iść i popróbować.

Niezmiernie rzadko pierwszy psychiatra/psycholog/terapeuta jest "tym dobrym", choć idąc pierwszym razem nie do końca wiemy, czego oczekujemy, ale jak intuicja każe uciekać albo się zamknąć przed taką osobą, to warto jej posłuchać.

Post podparty wieloma latami doświadczeń.   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#3
A ja powoli dochodzę do wniosku, że żadna terapia nie leczy. Dobra terapia może co najwyżej pokazać, jakie mamy problemy, drobiazgowo je opisać, stworzyć taką osobistą mapę sp....enia. Ale żeby pomóc w rozwiązaniu problemów? Na pewno nie tych głębokich, osobowościowych...
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co robicie,kiedy ktoś bliski mówi przykre rzeczy? I o złości frezja 10 2 537 24 Sty 2011, Pon 14:23
Ostatni post: milutka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.