- Ludzie którzy nas otaczają
#1
Większość ludzi pisze tutaj, że rzadko kiedy wychodzą z domu, że nie mają z kim wyjść na miasto, że ciężko im nawiązać nowe znajomości, itp.
Czy pomyśleliście kiedyś, że to jest w jakimś stopniu wina otaczających nas ludzi ? Przecież gdzie się człowiek nie obejrzy, to wszędzie jakieś lansy, zarobasy, i inne. Jak ktoś ma kupę kasy dzięki lewym interesom, to raczej ciężko jest się z nim zaprzyjaźnić. Ludzie są fałszywi, tak naprawdę to nie można nikomu ufać. Każdy dba tylko o swój interes, a żeby innym żyło się gorzej. Tylko żeby mieć coraz więcej forsy, najczęściej uciekając się do niemoralnych kroków. Uważam że tak to u nas jest, w Polsce. Na wsiach każdy każdego zna i wszyscy nawzajem się gnoją i utrudniają sobie życie. Dlatego właśnie nie jesteśmy otwarci, tylko zamknięci w sobie. Nie mówimy dużo o swoich sprawach bo inni mogą to wykorzystać przeciwko nam. Naprawdę ciężko jest znaleźć prawdziwych, zaufanych przyjaciół.

Przecież gdyby ludzie nie byli fałszywi, wszyscy traktowaliby siebie jak Bóg przykazał, to nawiązywanie nowych znajomości byłoby łatwe i przyjemne. Ale nie jest.
Tak więc sami widzicie, że Fobia Społeczna to w w większym stopniu nie jest nasza wina.

Obczajcie sobie te dwa kawałki, wsłuchajcie się w przekaz żeby lepiej zrozumieć o co mi chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=zcwA0qnC_mA
http://www.youtube.com/watch?v=Rr_nDuUq_3Q
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.