- Marzenie o studiach techniczno-wojskowych
#1
Mam marzenie i ścisłe, głównie techniczne predyspozycje, oraz zamiłowanie do armii; obawiam się tylko, że z marzeniem tym koliduje mój wiek, 34 lata. A marzę strasznie o wybraniu się na studia wojskowe o kierunku mechanika i budowa maszyn. Zanim rozpocznie się studiowanie, przechodzi się przez 6-tygodniowe wojsko, zwieńczone przysięgą o obronie ojczyzny z bronią na rękach. Z początku nie brałem pod uwagę armii, tylko studia czysto techniczne, cywilne innymi słowy. A że przez fobię (dziś już znacznie opanowaną) często zwiewałem ze szkoły i miałem w szkole mega stres, utrudniający mi naukę, toteż mam pewne zaległości w nauce. Wiele razy obiecywałem je sobie nadrobić, ale dopiero technika wojskowa okazała się być motywacją, która skutecznie zagnała mnie do nauki owych zaległości. Gdybym jednak mimo wieku się kwalifikował, potrzebuję taką decyzję dobrze przemyśleć, bo po wstąpieniu w szeregi wojskowych odwrotu już nie ma. Alternatywą mogłoby być dla mnie ewentualnie połączenie technicznych studiów cywilnych z jakąś grupą pasjonatów wojska i zajmowanie się techniką wojskową obok niejako wojska, ponieważ właśnie to połączenie okazało się motywacją, jakiej potrzebowałem, aby zabrać się do nauki swych zaległości. Priorytetem jest jednak stawianie na dokonanie jak najwięcej w inżynierii wojskowej dla zdolności obronnych kraju, do czego posiadam kreatywne zdolności i olbrzymie chęci.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Marzenie o chacie w lesie Xxxyyy 18 292 23 Gru 2018, Nie 16:13
Ostatni post: chory na nieśmiałość


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.