Materiały  - Osoby z chorbą Crohna mają dłuższy czas reakcji niż osoby zdrowe.
#1
W badaniu osoby z chorobą Crohna miały wolniejszy czas reakcji o 10% niż normalnie, było to znacząco związane z objawami aktywnego stanu zapalnego, takich jak bóle brzucha i zmęczenie. Zbadane czasy reakcji u osób z chorobą crohna były wolniejsze niż te wykonane na ludziach, którzy mieli więcej promili we krwi niż dozwolony limit w krajach Europy(powyżej 0.05g/100ml we krwi) wykonane na tym samym bazującym na komputerze teście poznawczym w podobnym badaniu.

Wyniki pokazały obecność łagodnego osłabienia poznawczego u pacjentów z chorobą Crohna ,. Pacjenci często narzekają na trudności w koncentracji, zamglone myśli i zaniki pamięci. Badanie pokazało również, że pacjenci z Crohnem mają wyższą medianę wyników zaburzeń depresyjnych i niżej oceniają jakość snu, co jest związane z bardziej dotkliwym osłabieniem poznawczym.

Tak jak rozpoznane związane z jelitami symptomy choroby Crohna, takie jak ból brzucha i biegunka, teraz rozpoznano również jej wpływ na funkcje poznawcze. Pacjenci często doświadczają symptomów poznawczych, na razie te symptomy są często ignorowane przez lekarzy. Dr Daniel van Langenberg, czołowy badacz stojący za odkryciem komentuje „Te wyniki wzmacniają przekonanie, że choroba Crohna ma szeroki zakres wielosystemowych konsekwencji , które powodują, że choroba dotyka pacjentów nie tylko w obrębie przewodu pokarmowego, ale również poza nim.”

Dr van Langenberg dodaje „ Badania zdają się zgodne z eksperymentami pokazującymi, że zapalenie jelit skutkuje zwiększeniem aktywności zapalenia hipokampu w mózgu. To następnie, może być źródłem wolniejszego czasu reakcji, które obserwujemy w badaniu”

Proffessor Gigi Veereman, ekspert chorób zapalnych jelit komentuje „To badanie zwraca uwagę na potrzebę regularnych interwencji z udziałem multidyscyplinarnych zespołów lekarzy zajmujących się chorobami zapalnymi jelit, żeby walczyć z szerokim wachlarzem problemów, które są związane z chorobą Crohna. To umożliwi nam większe zrozumienie tej skomplikowanej chroby i w wyniku tego zwiększy jakość usług i opieki oferowanej dla każdego pacjenta.Źródło: https://www.sciencedaily.com/releases/20...140049.htm

Oryginalne badanie w załączniku.


Załączone pliki
.pdf   10.1177_2050640616663397.pdf (Rozmiar: 334,36 KB / Pobrań: 2)
Odpisz
#2
To może przez tego Crohna moja sprawność umysłowa się coraz bardziej chrzani.
Nie mam co prawda stwierdzonego Crohna, ale gastrolog podejrzewa tą chorobę
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.