- Mężczyzna jest jak kreacja. Oczy ci wyjdą z orbit
#1
Z tym, ze mężczyzna jest prosty jak drut, każdy się w mniejszym lub większym stopniu zgodzi. Pamiętam, jaką ulgę odczuwałam w czasach szkolnych, kiedy się wylosowało chłopaka do kupowania prezentu na Gwiazdkę, a że zawsze miałam „szczęście” do silnie zfeminiznowanych klas, to wylosować chłopaka było jak trafić 6 w totka (no może trochę przesadzilłam...). Kiedy losowało się dziewczynę, nigdy nie było wiadomo, co kupić. Oczywiście, można było jakoś się próbować wstrzelić w miarę neutralny prezent typu żel pod prysznic, ale jak wiadomo, niejedna kobieta uzna to za aluzję, że śmierdzi. W zasadzie przed kupnem prezentu dla dziewczyny trzeba było spojrzeć na dany pomysł z wielu stron. Nie wystarczyło myśleć w sposób „Czy jej się to przyda, spodoba?”, ale też, „Jak to odbierze? Jak to zinterpretuje? Co sobie pomyśli?”. Z chłopcami sprawa była dużo mniej skomplikowana. Wystarczyło kupić coś praktycznego (kubek, zestaw długopisów, flaszkę wódki, poduszkę pierdziuszkę etc.). Nawet jak się niezbyt trafiło w gust chłopaka, kupując mu na przykład kolejny tom sagi „Ania z Zielonego Wzgórza” to i tak można było mieć spokój, że się nie obrazi, a książkę tę w najgorszym razie wykorzysta jako prezent dla siostry albo kuzynki. Będzie miał problem z głowy. Krótko mówiac, dla mężczyzny liczy się przede wszystkim gest.

Ponieważ dla mężczyzny liczy się przede wszystkim gest, to lubi się uciekać do najprostszych rozwiązań. Na imieniny, urodziny, dzień kobiet, rocznicę ślubu kupuje kobiecie kwiaty. Nie żeby wszystkie kobiety na świecie uwielbiały kwiaty, ale przecież liczy się pamięć. Jednak dla kobiety pamięć to za mało. Kobieta chce, żeby mężczyzna dostrzegał jej wyjątkowość, dlatego kobieta ostentacyjnie zaciąga się przy mężczyźnie kwiatami, które nawiasem mówiąc rzadko w ogóle pachną, żeby pokazać, jak bardzo trafił w jej gust. Kobieta postanawia uwielbiać kwiaty, żeby sobie wmawiać, iż mężczyzna, który kupuje jej w kwiaty, traktuje ją w sposób wyjątkowy. Chyba, że jest feministką. Feministki nie oszukują się, że lubią kwiaty, jeśli ich nie lubią, ale nadal mogą doceniać gest ze strony mężczyzny. Natomiast feministki mogą się poczuć obrażone, kiedy dostaną kwiaty, ponieważ będzie to dla nich jawna oznaka seksizmu. Zamiast potraktować kobietę w sposób indywidualny, traktuje kobietę jak stereotypową babę. Krótko mówiąc, facet ma w życiu przesrane. Weź tu zrozum babę.

No tak, wątek miał być o facetach, a ja ciągle piszę więcej o kobietach niż facetach. No ale czy nie jest prawdą, że faceci myślą o kobietach więcej, niż kobiety o facetach? Facet jest prosty, a kobieta skomplikowana. Mężczyźni lubią łamigłówki, więc sobie biedni łamią głowy, a niekiedy nawet życia z powodu kobiet.

Jednak psia mentalność mężczyzny nie sprowadza się do relacji damsko-męskich lub międzyludzkich w ogóle. Mężczyzna nie lubi sobie komplikować życia. Wystarczą dwie pary butów, dwie pary spodni, kilka koszul, ze 2 swetry i 2 kurtki. Z kosmetyków pasta do zębów, mydło, szampon, antyperspirant i coś do golenia. A posprzątać wystarczy wtedy, jak już będzie brakować wolnej przestrzeni, czystych skarpet, talerzy, sztucćów. Wobec tego życie mężczyzny jest bardziej ekonomiczne. Ile w ciągu roku kobieta zużyje proszku do prania, płynu do naczyć, środków czystości, kosmetyków, a ile zużyje mężczyzna? Różnica będzie kolosalna. A wynika z odmiennej motywacji. Kobieta sprząta, żeby było czysto, a mężczyzna, żeby można było funkcjonować. Kobieta dba o pozory, a mężczyzna o swój komfort.

Mawia się, że mężczyźni są bardziej kreatywni, czy nawet bardziej inteligenti od kobiet. Większość wynalazków, przełomowych dzieł filozofii, nauki, sztuki i literatury, osiągnięć na przeróżnych polach ludzkiej działalności, trzeba przypisać mężczyznom. Czyżby geniusz tkwił w prostocie? Czyżby środowiskiem sprzyjąjącym geniuszowi miał być komfort, swoboda, swego rodzaju asceza potrzebna do stworzenia sobie przestrzeni do twórczego działania? Czy prawdziwy mężczyzna nie stosuje na każdym kroku brzytwy Ockhama?

Tylko zaraz, przecież to przeczy powszechnej wiedzy o sposobie działania męskiego mózgu. Mężczyzna ma według tych doniesień naukowych myśleć pudełkowo, a więc wszystko wiedzieć oddzielnie w opozycji do myślenia kobiecego, które ma polegać na łączeniu ze sobą tych różnych pudełek. Porządek vs. bajzel. Jednak coś mi tu śmierdzi. Przecież, to kobiety mają tendencję do porządkowania, brudne osobno z czystym, ubrania w szafie ułożone kolorami, do kościoła inne ubranie niż do pracy, do podłogi inny środek czystości niz do naczyń, do białego inny proszek niż do kolorowego. Kobieta ma tendencję do postrzegania świata w bogactwie szczegółów, a mężczyzna stara się świat uogólniać, a tym samym wyciągać zeń sens.

Mówi się, że kobiety myślą o wielu rzeczach naraz (są wielozadaniowe), a mężczyźni myślą o jednej rzeczy naraz (są jednozadaniowi). Lecz co to w praktyce oznacza? Że to kobiety myślą pudełkowo, bo o każdej z tych rzeczy, którymi się równolegle zajmują, myślą osobno. Czyli w żadną z tych rzeczy nie angażują się w pełni. Zaś mężczyzna myśli w sposób ukierunkowany na konkretny cel. Nawet jeśli ma głowie kilka rzeczy, to nie będzie skupiał na każdej z tych rzeczy osobno, tylko na JEDNYM - tym, co te rzeczy łączy.

Podsumowując, mężczyzna myśli w sposób holistyczny (abstrakcyjny), a kobieta myśli w sposób analityczny (konkretny). I właśnie dlatego mamy więcej geniuszy wśród mężczyzn niż wśród kobiet. Kreatywność to umiejętność łączenia zjawisk z różnych półek w JEDNO, abstrahowanie SENSÓW, dostrzeganie ANALOGII. Osoba skupiająca się na szczegółach dostrzega przede wszystkim różnice, a więc ma problem z dostrzeżeniem sensu, spoiwa w świecie.

Mężczyzna jest jak kreacja. Dowody na jego istnienie są dobitne. Kreacja jest jak mężczyzna. Jest sensowna i celowa.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis towarzyski.pelikan:
  • Niered
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kobieta jest jak ewolucja. Tego nie ogarniesz towarzyski.pelikan 38 1 267 12 Lut 2019, Wto 15:37
Ostatni post: Nowy555


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.