- Mitomania zaburzeń i depresji
#1
nie macie wrażenia, że wokół depresji i innych zaburzeń tworzy często się jakieś dziwne "mity", atmosferę wyjątkowości- de facto czyniąc z problemu zaletę? że niby mam depresję/inne zaburzenia/ więc jestem wyjątkowy, bardziej uduchowiony, wrażliwszy, dlatego odstaję od świata, sprawia mi to cierpienie, ale przynajmniej jestem jak jakiś sławny artysta.
może to kwestia kultury popularnej, takie tematy jak pisarz z depresją, artyści (malarze) z zaburzeniami itd. i tworzy się wokół tego jakąś dziwną otoczkę, jakby taka osoba dzięki owym zaburzeniom, miała dostęp do innego, albo przynajmniej głębszego świata (niezależenie od tego, czy te predyspozycje do pisania, malowania, grania, czegokolwiek, ma- okazuje się, że po prostu "posiadanie" depresji implikuje wgląd w "duszę świata", "głębsze widzenie" no i oczywiście tworzy jakąś aurę intelektualizmu, obliguje do sarkazmu, ironii itd. itd.

o ja na ten temat mam takie zdanie
[Obrazek: comment_TCrhFt94w92NvxLGjlFzPJ9339b8vBsQ.jpg]

mimo wszystko uważam też, że trafiają się ludzie "inspirujący" swoim "uduchowieniem", w jakiś sposób niezwykli, ale jak często
w sumie to hciałam bardziej iść w stronę mitologii w temacie, ale i mitomania pasuje...
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis bajka:
  • MamMokrePranie
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pozytywne skutki depresji Placebo 45 1 856 04 Maj 2018, Pią 3:12
Ostatni post: Maxx


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.