- Motywacja
#1
Chciałem podzielić się z wami radami odnośnie motywacji pewnego użytkownika reddita (po angielsku):

http://www.reddit.com/r/getdisciplined/c...lf/cdah4af

TL   :Śmieje się:R w skrócie - są cztery zasady:
1) nigdy więcej zerowych dni. każdego dnia zrobię cokolwiek, naprawdę, nawet najmniejszą rzecz, która przybliża nas do określonych celów
2) będę wdzięczny za wszystkie dobre rzeczy, które zapewnił mi JA z przeszłości i zrobię wszystko by JA z przyszłości miał jak najlepszą przyszłość
3) jeśli nie zdołam spełnić tych zasad będę w stanie sobie wybaczyć i będę się starał by się to nie powtórzyło
4) będę ćwiczył fizycznie i będę czytał książki

wiem, brzmi trochę sucho, ale polecam przeczytać oryginalny post, bo narracja jest bardzo dobra i motywująca. (czy ktoś potrzebuje tłumaczenia?)

tutaj w formie infografiki:

http://i.imgur.com/fFgmxjl.jpg?1
Odpisz
#2
Moim zdaniem, ma to sens.
Warto sobie także uświadomić, że to, że coś zmieniamy, jest spowodowane tym, że obecny stan rzeczy nam się nie podoba. Więc nie możesz być obojętny bo w przeciwnym wypadku niczego nie zmienisz.
Kiedy już jesteś wyjątkowo zdesperowany, żeby zmienić to co ci się nie podoba, upewnij się, że znasz odpowiedni ciąg przyczynowo skutkowy prowadzący do upragnionego celu. Jeśli chcesz poznać jakąś dziedzinę wiedzy to musisz wiedzieć, że aby się czegoś nauczyć musisz się uczyć, żeby się czegoś uczyć, musisz mieć z czego i mieć odpowiednie podstawy.
Kiedy już wiesz, co należy zrobić, żeby osiągnąć cel nadchodzi najważniejszy krok. Musisz wybrać odpowiednie działanie prowadzące do tego celu i jednocześnie(!) odrzucić inne rzeczy które mógłbyś w tym czasie robić. Nie możesz jednocześnie czerpać przyjemności z marnowania czasu przed komputerem i uczyć się. Musisz wybrać, świadomie i świadomie odrzucić te wszystkie inne rzeczy. Jeśli tego nie zrobisz to co chwilę będziesz sobie przerywać i się dekoncentrować.

Nauka o ludzkim działaniu nazywa się prakseologią. Nie uwzględnia natomiast powodów dla których ludzie decydują się na podjęcie działania, to już dziedzina psychologii.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Motywacja w życiu codziennym Maciek_Krawczyk 10 1 838 03 Mar 2016, Czw 13:38
Ostatni post: WeLoveThisGame


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.