- Muzułmanin wysadził, buddystę powiesili
#1
Artykuł na temat zamachów na Sri Lance

"Niektórzy komentatorzy wskazują na dużo słabsze reakcje mediów, niż po masakrze w Christchurch w Nowej Zelandii.

Nie widzieliśmy też polityków zakładających krzyże, tak jak premier Nowej Zelandii założyła chustę. Nie widać ONZ wzywającego do walki z islamistycznym terroryzmem, chociaż przedtem uznało terroryzm skrajnej prawicy za „top priority”. Chciałbym wierzyć, że te reakcje nastąpią później.

Mamy za to polityków, którym słowo „chrześcijanie” w zestawieniu z ofiarami ataku terrorystycznego nie przejdzie przez usta. Zarówno Barack Obama jak i Hilary Clinton wyrazili swoją solidarność w obliczu ataków na „celebrujących Wielkanoc”. Ktoś powie, że to czepianie się, bo wiadomo przecież, że to chrześcijanie. Nie wiem w takim razie, dlaczego po Nowej Zelandii potrafili napisać: muzułmanie, muzułmańska społeczność, a nie „uczestnicy piątkowych modłów”.

[Obrazek: D4v5QhZWkAA9Ron.jpg]

Tygodnik „Polityka” w kilka godzin po zamachach, pisze: „Buddyzm ma różne twarze” i przywołuje jako przykład działania buddyjskich mnichów w Birmie. „Wiele wskazuje na to, że ataki w Kolombo i innych miejscowościach na wyspie mają podobne podłoże” – podsumowuje Szostkiewicz. Co na to wskazuje? Nie napisał.

Może dlatego wskazuje się na buddystów, że pisanie o tropach prowadzących do prawdziwych sprawców to „islamofobia”. To właśnie o islamofobię oskarżył dziennikarz Al-Jazeery Saif Khalid hinduskie media, kiedy podały za mediami lokalnymi, że jednym ze sprawców jest Zahran Hashim, radykalny kleryk muzułmański. Tropów do Państwa Islamskiego można było znaleźć wiele, ale z jakiegoś powodu „Polityka” chce wskazywać na buddystów.

Można odnieść wrażenie, że wśród części mediów i polityków, zwłaszcza na lewicy, istnieje oczekiwanie, żeby kolejne zamachy, które ciągle przecież następują, były zamachami na muzułmanów, a najlepiej przeprowadzonymi z pobudek religijnych. A jeszcze z pobudek buddyjskich… to już byłaby pełnia szczęścia."

https://euroislam.pl/muzulmanin-wysadzil...powiesili/
Odpisz
#2
I nic się z tym nie zrobi na drodze mediacji. Musiałby jakiś wielce oświecony mistrz latać; dwoić się i troić, błagać, prosić się i rwać włosy z głowy, a na koniec jakiś wariat unicztożył by go, bredząc trzy po trzy...

Jak to ma działać? Wepchnięto do słoika miriad różnych insektów, z czego każdy sobie rzepkę skrobie. I co ma regulować współżycie tychże insektów? Prawo? Jak gruby jest kodeks karny? Zatrzyma ostrze noża? Samochód ciężarowy? Pociski i eksplozje?

Humanitaryzm zabija...swoją naiwnością.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis l1a1o1:
  • dziewczyna z naprzeciwka
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.