- Najwyższa od ponad 20 lat liczba utajnionych patentów
#1
Co to mogą być za cuda?

"Według danych uzyskanych z Urzę­du ds. Patentów i Znaków Towaro­wych Stanów Zjednoczonych w biegłym roku liczba zgłoszeń patentowych w USA, które objęto „nakazem zachowania ta­jemnicy” na mocy ustawy o tajności wynalazków z roku 1951, była najwyższa od ponad dwóch dekad.

Ilekroć ujawnienie informacji o nowymi wynalazku zostanie uznane za „szkodli­we dla bezpieczeństwa narodowego”, na wniosek patentowy można nałożyć nakaz zachowania tajemnicy, który uniemożli­wia jego publiczne ujawnienie i blokuje wydanie patentu. W największym stop­niu dotyczy to technologii, które mają lub mogą mieć zastosowanie wojskowe. Jednak obecnie stosowane kryteria nie są upubliczniane, w związku z czym rze­czywisty zakres tajemnicy, którą objęte są wynalazki, nie jest oficjalnie znany.
Nowa liczba 5792 nakazów utajnie­nia wynalazków jest najwyższa od roku 1993."

https://wolnemedia.net/najwyzsza-od-pona...-patentow/

[size=medium]https://fas.org/blogs/secrecy/2018/10/in...recy-2018/[/size]
Odpisz
#2
Nie mam pojęcia, co to może być, ale na pewno cos fajnego.
Odpisz
#3
Mam nadzieję, że to jakaś broń masowego rażenia. Im szybciej to wszystko jebnie, tym lepiej
Odpisz
#4
Pewnie blokują wynalazki, które mogłyby zagrozić największym korpo.
Odpisz
#5
Zatem?...
Patentem może być objęty nawet nowy dizajn otwieracza do konserw, a że przy okazji może on posłużyć do odkręcania śrub torped średniego zasięgu, to lepiej aby konkurencja o nim od razu nie wiedziała. Ot zabezpieczenie na przyszłość, albowiem gdy 'obecna' technika ulegnie zdeprecjonowaniu, będzie można ją sprzedać zwykłym szarakom, zdobywając dodatkowe fundusze. Taki tam recykling.

Podobnie jak koniec, również uważam iż mechanizm patentów może służyć zabezpieczaniu interesów pewnych podmiotów. To żadna w stanach nowość, blokować wynalazki mogące przewrócić zastany "ład" do góry nogami. Przypomina się sławny kaktus Burbanka...
Odpisz
#6
(02 Cze 2019, Nie 14:04)koniec napisał(a): Pewnie blokują wynalazki, które mogłyby zagrozić największym korpo.

Też takie podejrzenie mi się nasuwa.
Odpisz
#7
W Polsce też istnieje prawo dotyczące utajnionych patentów, które dotyczą "obronności lub bezpieczeństwa Państwa" (https://www.arslege.pl/prawo-wlasnosci-p...k274/s3298) Przypuszczam, że każdy kraj coś takiego ma, a warto też zwrócić uwagę na to, że opisy udzielonych w Polsce patentów są jawne, każdy może je czytać za darmo na stronie Urzędu Patentowego. Wiec może nie byłoby dobrze, gdyby opisy pewnych wynalazków dostępne były dla każdego. To tyle względem teorii spiskowych. :P
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis yoga.cat:
  • Fearless
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co żyło na Śląsku ok. 210 milionów lat temu? Supa 0 31 24 Lis 2018, Sob 12:00
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.