- Nie ma chrześcijańskiego ekstremizmu, ale jest islamski
#1
Szwedzka policja potwierdza, że ekstremizm religijny jest poważnym problemem, jednak zaprzecza, jakoby ekstremizm pochodził również od chrześcijan.

"Oświadczenie od rzecznik prasowej policji Katariny Friskman: „Nie ma podstaw do mówienia o jakimkolwiek chrześcijańskim ekstremizmie”.

Na islamski ekstremizm w strefach no-go skarżą się zarówno politycy, jak i sami mieszkańcy tych dzielnic. W zeszłym roku partia Moderaterna zaczęła nawet domagać się kryminalizacji tak zwanej „policji moralności”, operującej w strefach wrażliwych, argumentując, że religijni radykałowie są winni „nielegalnego ograniczania wolności” kobiet i różnych grup społecznych.

W 2017 wiele zdeklarowanych feministek zaczęło użalać się na wpływy islamskich radykałów w takich strefach no-go, jak sztokholmskie dzielnice Tensta i Husby. Pochodząca z Turcji muzułmanka Nalik Pekgul, feministka i była członkini partii socjaldemokratycznej, już w 2015 roku krytykowała dopuszczenie do rozwoju ruchów islamistycznych[url=http://magasinetneo.se/artiklar/lat-islamisterna-bilda-ett-eget-parti/][/url]. Teraz uważa wręcz, że ekstremiści zawłaszczyli przestrzeń publiczną i żali się, że już nie chodzi do centrum dzielnicy."

https://euroislam.pl/szwecja-nie-ma-chrz...-islamski/
Odpisz
#2
Jak to nie ma chrześcijańskiego ektremizmu? Są chrześcijanie, którzy są ekstremistami lub nawet są konkretne wyznania ekstremistyczne, ale są w uśpieniu lub działają w niewielkim stopniu. Kiedyś np. były zamachy bombowe na kliniki aborcyjne.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci...y_Westboro
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Piesek do łóżka, ale świnka do garnka? dziewczyna z naprzeciwka 0 65 04 Cze 2019, Wto 23:55
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Islamski kolonializm dziewczyna z naprzeciwka 0 44 14 Maj 2019, Wto 9:53
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Przyczyną ekstremizmu jest islam, a nie Zachód dziewczyna z naprzeciwka 0 53 09 Maj 2019, Czw 15:38
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Władze miasta nie upamiętnią bohatera, aby nie urazić muzułmanów dziewczyna z naprzeciwka 1 48 26 Paź 2018, Pią 14:35
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.