- Nie tylko Notre Dame
#1
"Żyjemy w niezwykle wysoko rozwiniętej technologicznie cywilizacji. Najnowszym osiągnięciem nauki jest chodzący po mieście niedopałek. Nazwa opatentowana: Zdalnie sterowany niedopałek zaprószający. Niedopałek współpracuje z systemem GPS. Inteligentna nawigacja prowadzi nieomylnie do znaczących świątyń (świątyń należących do tylko jednej z trzech tzw. religii abrahamicznych).

Nie wiedzieć czemu, media zapomniały, że to tylko realizacja zapowiedzi i nazywają ów niedopałek PRZYPADKIEM.

Wyliczę kilka przykładów PRZYPADKU.

Przypadek – 6 butli z gazem podłożonych pod Katedrą Notre Dame w samochodzie Peugeot 607 w dniu 4 września 2016 r. przez 3 niewiasty (Sarah Hervouët, Amel Sakaou i Inès Madani).
Przypadek – Sarah Hervouët była narzeczoną jednego z dwóch terrorystów, którzy w Normandii poderżnęli w kościele gardło kapłanowi katolickiemu.
Przypadek – 3 tygodnie przed pożarem Notre Dame palił się kościół Saint Sulpice, drugi co do wielkości w Paryżu po katedrze Notre Dame
Przypadek – 3 dni przed pożarem katedry Notre Dame, 12 kwietnia odbył się proces jednej z trzech kobiet, chcących zburzyć katedrę 3 lata temu za pomocą sześciu butli z gazem, dostała wyrok 8 lat więzienia w piątek przed poniedziałkowym pożarem katedry Notre Dame (15 kwietnia).

W 2018 roku zdewastowano 875 francuskich kościołów, kolejne 129 kościołów zgłosiło kradzieże, zdewastowano także 59 cmentarzy.

Kapłani z zaatakowanych świątyń wszyscy podkreślają, że cele napadów na kościoły nie są rabunkowe – celem jest profanacja i bezczeszczenie. Liczne były defekacje oraz oblewanie ścian fekaliami, bezczeszczono hostie i krzyże.
Ostatecznie wszystkie lokalne przypadki antychrześcijańskiej wojny kulturowej przypisywane są WANDALOM."

https://wolnemedia.net/cicha-wojna-z-pot...otre-dame/

[Obrazek: notre-dame-1.jpg]


[Obrazek: notre-dame-2.jpg]


A jaka jest wasza teoria na temat pożaru paryskiej katedry?
Odpisz
#2
Drugie zdjęcie od końca to taki trochę przypadek. Pisali o tym w mediach, że gościu zrobił taki wyraz twarzy "uśmiechnięty" bo przechodził przez tą linkę ogradzającą. Pokazywał swoje prywatne wiadomości przed podpaleniem. On sam studiuje architekturę i było mu mega przykro według wiadomości z messengera, gdzie gadał z kolegą ze studiów. To zdjęcie ogólnie zniszczyło mu reputację do tego spotnia że boi się/bał się wychodzić na ulicę.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Shiro:
  • vesanya
Odpisz
#3
Tiaa. Nie ma to jak oceniać światopogląd człowieka na podstawie miny na jednym przypadkowym ujęciu   :Stan - Różne - Nie powiem:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis vesanya:
  • Sok Pomarańczowy
Odpisz
#4
"A jaka jest wasza teoria na temat pożaru paryskiej katedry?" - moja jest taka, że nie przestrzegano BHP.
Odpisz
#5
Też bym pewnie śmieszkował, co nie zmienia faktu, że bardzo mi szkoda katedry.
Odpisz
#6
Dlaczego? To przykład umartwiania się nad przeszłością, która ciąży temu kościołowi... Dobrobyt i przepych. Pycha. Zastanawiające jest to, ile przykazań dekalogu złamano przy budowie podobnych struktur?...

Dobrym jest respektować morały historii, ale kamień, to dalej kamień. Prędzej, czy później obraca się w pył, z którego powstał. Mnie raczej smuci fakt, że zbyt często sentymentalizm okazuje się ścianą, stojącą naprzeciw nowożytnym twórcom.

Francja nie jest stabilnym krajem i raczej nigdy nim nie była. Nic w tym dziwnego, że coś się tam pali, lub wali.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis l1a1o1:
  • Intruz
Odpisz
#7
Cytat:Zastanawiające jest to, ile przykazań dekalogu złamano przy budowie podobnych struktur?...
No ile
Odpisz
#8
I po co pytasz? Zaraz będą farmazony o obrazach i drugim przykazaniu, a ja będę musiał pisać elaborat prostujący.
Odpisz
#9
Heh!   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis l1a1o1:
  • KA_☕☕☕_WA
Odpisz
#10
(30 Maj 2019, Czw 6:51)vesanya napisał(a): Nie ma to jak oceniać światopogląd człowieka na podstawie miny na jednym przypadkowym ujęciu

Tak, tak, zawsze te przypadki. A tysiące reakcji na facebooku i komentarzy sławiących allaha za to dzieło to oczywiście też "jednostkowy przypadek".
Odpisz
#11
(12 Cze 2019, Śro 20:25)dziewczyna z naprzeciwka napisał(a): A tysiące reakcji na facebooku i komentarzy sławiących allaha za to dzieło to oczywiście też "jednostkowy przypadek".
Nie, ci ludzie mówią wprost to, co myślą, więc nie są oceniani po pozorach.
Odpisz
#12
Akurat to zdjęcie które krążyło po necie już zostało wyjaśnione. Jeden ze studentów, chwilę przed ujęciem, twarzą zawadził o taśmę, przez którą przechodzili i stąd ich śmiech. A że miliony dopowiedziały sobie resztę to inna bajka

(Nie zauważyłem, widzę że ktoś już o tym wyżej wspomniał)
Odpisz
#13
Też bym się tak tłumaczyła na jego miejscu.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tylko nie mów nikomu Supa 84 2 039 26 Cze 2019, Śro 7:16
Ostatni post: Supa
  Tytuły honorowe nie za osiągnięcia tylko za poglądy dziewczyna z naprzeciwka 0 61 10 Maj 2019, Pią 20:15
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Władze miasta nie upamiętnią bohatera, aby nie urazić muzułmanów dziewczyna z naprzeciwka 1 48 26 Paź 2018, Pią 14:35
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.