- Niechęć do czytania
#1
Nie tylko książek ale ostatnio zauważyłem , że czegokolwiek nawet postów na forach czy wiadomości w onecie ,które są dłuższe niż 5 zdań.Jak już się zmuszę żeby przeczytać coś dłuższego to robię to tak żeby szybciej skończyć np omijąc niektóre wyrazy bądź zdania.To znowu powoduje , że mam niski zasób słów i mam problemy z wysławianiem się co z kolei przekłada się na problemy w rozmowach z ludźmi.Wy też tak macie?
Odpisz
#2
Proponuję zacząć czytać książki. Ja uwielbiam je czytać, a niestety w internecie też jakoś nie mam ochoty studiować wszystkiego, co jest napisane. Nie wiem co to za różnica- książka, a strona internetowa ale tak już mam.
Nie pozostaje nic innego jak wziąć się za papierowe kartki   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język: Na początku coś niezbyt grubego, możesz sobie ustalić że np. dziennie przeczytasz 1 rozdział, albo na początek chociaż 3 kartki.
Odpisz
#3
Ja z tym wysławianiem się z ludźmi też tak raczej mam. Też mam tą niechęć do czytania. Ale na tym forum to np. czytam.Ja wiadomości w necie nie czytam.
Odpisz
#4
ja czytam wiadomości , po to mieć jakieś pojęcie co się dzieje w świecie i żeby mieć o czy rozmawiać z ludźmi.Ale jak przychodzi co do czego to i tak mam kompletną pustkę w głowie.Czasami mam wrażenie że mój mózg to jedno wilekie sito przez które wszytsko się przelewa .
Odpisz
#5
Ja z braku czasu rzadko czytam, ale rozwiązałem ten problem i teraz słucham sporo audiobooków   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#6
Twój problem nie ma nic chyba wspólnego z fobią i nie wydaje mi się to być czymś poważnym, może po prostu mało czytasz ostatnio i się odzwyczaiłeś. Przypadkowo ja kiedy przeczytam książkę to zwykle zaraz sięgam po drugą i trzecią ale są okresy kiedy nie czytam w ogóle nic poza podręcznikami. Postaraj się więcej czytać to może wciągniesz się w coś ciekawego.
Odpisz
#7
Akurat ten , faktycznie nie wiąże się bezpośrednio z fobią raczej z lenistwem.Nawet jak dużo wolnego czasu nie potrafię się zmusić aby przeczytać jakąś książkę.Ostatnio stwierdziłem że czytanie czegokolwiek co ma więcej niż jedną stronę mnie męczy.
Odpisz
#8
Po prostu zacznij ! a gwarantuję ci ,że wsiąkniesz tylko wybierz coś godnego uwagi.   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#9
Intetesuje mnie druga wojna światowa w szczególności holocaust.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ogromna niechęć do siebie... Nerwuska 33 748 22 Kwi 2019, Pon 20:06
Ostatni post: Mizantrop


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.