- niekonwencjonalna "terapia"
#1
Wg mojej teorii fobia społeczna jest ściśle związana
z czakrą podstawy ; jeśli ta czakra jest "słabowita",
nie-doenergetyzowana - boimy się wszystkiego :Stare - Kwaśny:

innymi słowy aby pozbyć się lęku trzeba wzmocnić
ową czakrę a można to zrobic poprzez trening fiz.

nie wiem czy zauważyliście ale FS praktycznie nie
występuje (mylę się) u Tych lepszych z WF-u


Usunęłam link do strony. W profilu masz rubrykę gdzie możesz wpisać adres swojej strony internetowej.

Sugar
Odpisz
#2
Czakra podstawy ma związek z poczuciem bezpieczeństwa, przynależnością, poczuciem stabilności. Natomiast jeśli ktoś ma problemy w społeczeństwie, to wydaje mi się, że lepsze byłoby popracowanie nad czakrą splotu słonecznego, czasami nawet jest zamknięta:

Cytat: Harmonia czakry:

Kiedy czakra działa harmonijnie człowiek akceptuje siebie i cały swój byt. Ma poczucie swego miejsca we wszechświecie. Jest pewny swego, jednocześnie szanując i akceptując postawę innych ludzi. Potrafi z nimi współpracować.

Uczucia są harmonijne i wyważone. Gdy pojawiają się jakieś negatywne czy mocne uczucia, człowiek dąży do wyrównania ich i osiągnięcia pełni. Jest wewnętrzny spokój i pewność, że wszystko będzie dobrze. Człowiek czuje, że potrafi poradzić sobie ze wszystkim, jest zaradny i potrafi osiągnąć spełnienie.

Harmonia na tym poziomie oznacza też zdrową samoocenę. Człowiek czuje się godny i wartościowy.

Pojawia się poczucie dostatku i świadomość, że ma się wszystko co na daną chwilą potrzebne. Nie musi się to wiązać z bogactwem (choć może).

Gdy to centrum jest wypełnione światłem, wtedy człowiek jest pełen energii i chęci do działania. Realizuje siebie i swoje zamiary. Bez problemu osiąga to co chce. Jest pełen wewnętrznego światła i optymizmu.

Gdy ta czakra jest rozwinięta, mogą też być rozwinięte zdolności takie jak uzdrawianie czy telepatia. Człowiek posiada wtedy wiele informacji o świecie i potrafi z nich korzystać, aby osiągnąć swoje cele.


Cytat: Zamknięta czakra:

Przede wszystkim odczuwany brak energii i wewnętrznego światła. Człowiek czuje się zagubiony w tym świecie, który jest pełen problemów i przeszkód. Widzi trudności w spełnianiu swoich marzeń, czasem nawet wie, że spełnienie jest niemożliwe. Brak mu pewności siebie i siły do okazywania własnego „ja”.

Pojawiają się tłumione uczucia i emocje. Człowiek jest pełen napięć, które nie pozwalają przepływać swobodnie energii. Spontaniczność jest tłumiona. Wewnętrzne światło jest tłumione. Taki człowiek próbuje dopasować się do otoczenia kosztem swojej naturalności i wolności. Meczy się w świecie.

Jest samotny i niespełniony lub ma niesatysfakcjonujący związek, w którym czuje się źle i niewygodnie.

Często przy pewnych zdarzeniach (szczególnie silny stres) pojawiają się silne uczucia w brzuchu. Właściwie to takie ataki energetyczne lub podświadomość ogromnie się czegoś boi. Czuć to jako nagłe skurczenie. Mogą pojawić się mdłości czy bóle. To skuteczne gasi światło splotu słonecznego.

Człowiek boi się życia, boi się realizować własne marzenia. Ogarnia go strach przed nowym. Nie ma energii i odwagi by ruszyć w nieznane. Nie ma wewnętrznego światła. Boi się ludzi, wyobraźeń, mysli, zdarzeń. Jest niestabilny wewnętrznie.

Kiedy ta czakra nie działa prawidłowo, wtedy człowiek nie radzi sobie dobrze w świecie. Często boryka się z problemami finansowymi i relacjami z innymi ludźmi.

http://www.rozwojduchowy.net/artykuly-152_anandana.html
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy moja terapia ma sens?? A może powinnam zmienic terapeute?:( CienkaLinia 3 173 02 Maj 2019, Czw 0:36
Ostatni post: db
  Mówienie o sobie " człowiek " zamiast " &quot KonradM 23 1 918 16 Lis 2016, Śro 19:00
Ostatni post: vesanya


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.