- Niemcy bezradne wobec poligamii
#1
"W myśl zwyczajowego islamskiego prawa mężczyzna może pozwolić sobie na tyle żon, ile jest w stanie utrzymać. Tymczasem mieszkający w Niemczech islamscy bigamiści mają ten problem z głowy. Muszą łożyć tylko na utrzymanie tej żony, z którą zawarli ślub cywilny i utrzymywać dzieci z tego związku. Druga żona, zaślubiona w rytuale religijnym, z punktu widzenia niemieckiego prawa jest niezamężna, więc przysługuje jej cały wachlarz zapomóg socjalnych z zasiłkiem na dzieci, przejęciem kosztów mieszkania i dodatkiem dla samotnych matek włącznie. Religijne śluby nie podlegają także żadnej generalnej rejestracji. Zapisywane są tylko w księgach meczetu, gdzie zostały zawarte. Meczety nie wymieniają nawet tych informacji między sobą

Najczęściej mężczyźni nie mieszkają z dwoma żonami pod jednym dachem, lecz prowadzą dwa gospodarstwa domowe. Nierzadko zdarza się, że kolejne żony nie wiedzą o swoimi istnieniu.

Konserwatywny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer planował wprowadzić zakaz przyznawania obywatelstwa tym, którzy mają więcej niż jedną żonę. Zaprotestowało ministerstwo sprawiedliwości, kierowane przez polityków lewicy.

Mimo tego, że prasa niemiecka pisała, o „haremach”, utrzymywanych przez państwo, już w 2012 roku, kwestia ta nadal pozostaje nierozwiązana, a państwo wciąż pozostaje wobec islamskiego społeczeństwa równoległego zupełnie bezradne."

https://euroislam.pl/niemcy-bezradne-wobec-poligamii/
Odpisz
#2
Hitler przewraca się w grobie. Diabli wzięli myśli o czystej rasie.
Odpisz
#3
Idioci, mogli by się tylko żenić w tych ich obrządkach religijnych i na tą pierwszą też nie płacić.

Social jest zawsze nadużywany przez osoby lubiące kombinować, nie jest to żadna nadzwyczajna sytuacja.
Polacy wyciągali socjal z UK na dzieci, które zostawiali w Polsce, a w Polsce też na nie dostawali jakieś zasiłki.
Odpisz
#4
(05 Cze 2019, Śro 15:22)Sparkle napisał(a): Polacy wyciągali socjal z UK na dzieci, które zostawiali w Polsce, a w Polsce też na nie dostawali jakieś zasiłki.

Z tego co wiem to trzeba dostarczać zaświadczenia z Polski, że nie pobiera się tam zasiłków, żeby móc dostać coś w krajach UE.

A po drugie, na dziecko to zauważ inny kaliber, niż na uskutecznianie tak odrażającego procederu jak wielożeństwo.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.