- Nieobiecująca perspektywa leczenia
#1
Jestem tak jakby między młotem a kowadłem. Poważnie zainteresowała mnie wizyta u psychiatry. Problem w tym, że jawi mi się ona bardzo abstrakcyjnie.
Mam daleko za sobą ponad 10 wizyt u różnych specjalistów i każdą z nich wspominam źle, co więcej uważam, że tylko bardziej namieszały mi w głowie, zwłaszcza wtedy, gdy przyszło mi spróbować antydepresantów..
Nie aspiruję do stania się częścią jakiejś społeczności, ale przede wszystkim nie chcę przez resztę życia siedzieć na głowie tym, którzy sami mnie z niej nie zrzucą, chorobliwa duma na to nie pozwoli. Więc, po latach obserwacji siebie i daremnych prób samodzielnego przezwyciężenia moich odchyłów, nie widzę innej szansy poprawy poza wizytą u psychiatry, która byłaby pierwszą wizytą z mojej własnej, nieprzymuszonej woli. Jest tylko wspomniany problem. Nie wiem, czy rzeczowa przedstawienie problemu leży w moich możliwościach, a jeśli nie leży i ku temu ja się skłaniam, to pojawia się pytanie o ewentualne drogi przygotowania, czy takie drogi w ogóle są i czy ich realizacja też leży w moich fobicznych możliwościach.
Jeżeli uda mi się przemóc i przedstawię, jak się rzeczy mają, to spłonę ze wstydu, zażenowania i wszystkiego, co natura da, a wtedy koniec "leczenia".
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak leczenia butterfly92 11 1 777 16 Paź 2016, Nie 22:59
Ostatni post: Zasió
  Alternatywne do lekow na recepte sposoby leczenia fobber 23 6 901 08 Lip 2012, Nie 1:57
Ostatni post: KASIA8844
  efektywność a popularność metody leczenia depresji mehow 1 2 967 11 Sie 2011, Czw 16:33
Ostatni post: haraczu
  czy można wyjść z FS bez leczenia? MK 35 11 206 26 Sty 2009, Pon 22:14
Ostatni post: Ktoś


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.