- Nieśmiałość
#1
Witam, piszę tutaj ponieważ mam pewien problem... A mianowicie - nie potrafię rozmawiać o niczym. No własnie, nie mam problemów z zapytaniem o godzinę, drogi, w sklepie spytać o coś. A jednak nie jestem w stanie podtrzymać zwykłej rozmowy o niczym. Niesamowicie spodobała mi się pewna dziewczyna, chciałbym do niej zagadać. I problemem nie jest fakt samego podejścia, a tego co się stanie parę sekund później. Trzeba zarzucić temat "o niczym" i go utrzymać. Tyle że ja tego nie potrafię. Możecie mi wierzyć że jeżeli jest jakiś temat o którym mam pojęcie to jadaczka mi się nie zamyka, nie mam problemów mowić o tym w grupie. Jednak sam na sam mam problem potrzymać rozmowę (i nie mówię tu tylko o nieznajomych, ale nawet znajomych których znam i 3 lata). Nie mam pojęcia jak temu zaradzić... Co mogę zrobić. Macie jakieś pomysły? Naprawdę dobija mnie fakt że nie mam problemu spytać w sklepie co warto wybrać, ale mam niesamowity problem najzwyklejszej rozmowy....
Odpisz
#2
Jak nie masz problemu spytać obcego człowieka o godzinę to spoko, prawidłowo.
A gadanie o niczym jest bez sensu. Jak nie umiesz mówić o niczym, to mów o czymś, proste   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: Ja sam nie znoszę gadania które nic nie wnosi, więc mówię konkretnie. Przecież można z kimś pogadać o czymś konkretnym, co Cię interesuje, a nie o tym że ładną mamy pogodę, co nie ?   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#3
No tak, ale zaczynając rozmowę z nieznajomym trzeba jakieś sytuacyjne tralala powiedzieć. Co poniekąd jest rozmowa o niczym. A akurat w tym najlepszy nie jestem. Nie lubię szukać tematu, rozkrecac go. A jeżeli mam plan zagadac, nie mogę oczekiwać aby druga osoba podtrzymywala rozmowę, wręcz przeciwnie trzeba się liczyć ze nie będzie mi w tym pomagać (przynajmniej na samym początku)
Odpisz
#4
ty; Siema
ona; Siema
ty; mam na twój temat przeczucie ale nie wiem czy masz na tyle dystans do siebie aby się o nim dowiedzieć ;p
ona; MAM ! no mów
ty; A nie wyskoczysz z 10 piętra gdy ci o tym powiem ?]
ona; nie
ty; Według mych odczuć masz bardzo "tu coś wstawiasz"

Chodzi o to ,że z każdego tekstu da się coś powiedzieć
np;
ty;Masz ładne dłonie !
ona; Wiem codziennie o nie dbam
ty;mam nadzieję ,że nie zabiera ci to zbyt dużo czasu i masz chwilę na znajomych ?
ona; no pewnie ,że mam !
ty; Oo w takim razie twoi znajomi muszą być baardzo szczęśliwi ,że taka jednostka jak ty ma dla nich czas !
ona; no nie przesadzaj nie jestem aż tak wyjątkowa !!
ty; Więc chcesz powiedzieć ,że nie jesteś ?

I tak to ma wyglądać do wszystkiego da się przyczepić tylko trzeba trenować ,żeby być w tym dobry !
Także trenuj trenuj i jeszcze raz trenuj   :Stan - Uśmiecha się:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis papusiek1:
  • oldrapper
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.