- "normalny" kontra "nienormalny" czy warto brać "normy" na poważnie?
#1
W społeczeńswie często się słyszy takie określenia w stosunku do co poniektórych jednostek "on jest nienormalny" "on/ona jest pomylona" itp, etc.
W wielu środowiskach już jakiekolwiek odróżnianie się od tłumu, czy to na zasadzie odmiennego wyglądu, czy zachowania może skutkować obgadywaniem, plotami, oszczerstwami, na początku za plecami, a później jak już taka grupka nabierze odwagi to obelgi są mówione prosto w twarz, bez ogródek, a jeśli dana jednostka z jakiegoś powodu jest samotnikiem stroniącym od otoczenia to ataki tzw. "normalnych" są tylko kwestią czasu.


"Norma" zależy bardzo często od otoczenia w jakim się żyje. I tak np. to co w Japoni jest normalne i tolerowane, w Polsce będzie uznane za chore i pop****lone.
Często nie trzeba rozgraniczać pomiędzy poszczególnymi krajami. Wystarczy się przyjrzeć nawet rodzinom, gdzie w jednej jakieś zachowania będą normą a nawet uznawane za dobre to w innej już będzie zupełnie inaczej.

To samo się tyczy religii. Jeśli masz pecha i żyjesz w kraju islamskim, to możesz zostać zabity za zjedzenie schabowego lub wypicie piwka. W hinduiźmie możesz pójść do więzienia za zabicie krowy i zrobienie sobie z niej kotleta do hamburgera. W katolickim społeczeństwie możesz zostać zaszczuty na śmierć za to że ktoś cię przyłapał na masturbacji lub czytaniu zakazanych książek jak np. biblia szatana.

Można by jeszcze długo wymieniać szkodliwe cechy tzw. norm. Oczywiście nie twierdzę tutaj, że należałoby odrzucić wszelkie normy, bo to by była wtedy anarchia, a to też nic dobrego. Jestem natomiast wrogiem przestrzegania i narzucania na siłę swoich norm innym w sposób nazistowski i z agresją...
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Odmieniec:
  • dziewczyna z naprzeciwka, Szary
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Homofobia? Czy homoseksualizm jest "normalny"? trash 579 40 143 21 Lut 2019, Czw 14:39
Ostatni post: l1a1o1
  Czy heteroseksualizm jest normalny? karmazynowy książę 12 347 20 Lut 2019, Śro 14:55
Ostatni post: fort
  Czy kreujecie swoje środowisko czy to środowisko kreuje was? The_Visitor 36 2 645 16 Lut 2019, Sob 17:34
Ostatni post: l1a1o1


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.