- "normalny" kontra "nienormalny" czy warto brać "normy" na poważnie?
#1
W społeczeńswie często się słyszy takie określenia w stosunku do co poniektórych jednostek "on jest nienormalny" "on/ona jest pomylona" itp, etc.
W wielu środowiskach już jakiekolwiek odróżnianie się od tłumu, czy to na zasadzie odmiennego wyglądu, czy zachowania może skutkować obgadywaniem, plotami, oszczerstwami, na początku za plecami, a później jak już taka grupka nabierze odwagi to obelgi są mówione prosto w twarz, bez ogródek, a jeśli dana jednostka z jakiegoś powodu jest samotnikiem stroniącym od otoczenia to ataki tzw. "normalnych" są tylko kwestią czasu.


"Norma" zależy bardzo często od otoczenia w jakim się żyje. I tak np. to co w Japoni jest normalne i tolerowane, w Polsce będzie uznane za chore i pop****lone.
Często nie trzeba rozgraniczać pomiędzy poszczególnymi krajami. Wystarczy się przyjrzeć nawet rodzinom, gdzie w jednej jakieś zachowania będą normą a nawet uznawane za dobre to w innej już będzie zupełnie inaczej.

To samo się tyczy religii. Jeśli masz pecha i żyjesz w kraju islamskim, to możesz zostać zabity za zjedzenie schabowego lub wypicie piwka. W hinduiźmie możesz pójść do więzienia za zabicie krowy i zrobienie sobie z niej kotleta do hamburgera. W katolickim społeczeństwie możesz zostać zaszczuty na śmierć za to że ktoś cię przyłapał na masturbacji lub czytaniu zakazanych książek jak np. biblia szatana.

Można by jeszcze długo wymieniać szkodliwe cechy tzw. norm. Oczywiście nie twierdzę tutaj, że należałoby odrzucić wszelkie normy, bo to by była wtedy anarchia, a to też nic dobrego. Jestem natomiast wrogiem przestrzegania i narzucania na siłę swoich norm innym w sposób nazistowski i z agresją...
To fatalne dla świata, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości.

Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka.

Google: Eksperyment Rosenhana - krótkie podsumowanie patologii psychiatrycznej. Koniec wierzchołka góry lodowej patologii o nazwie psychiatria!
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Odmieniec:
  • dziewczyna z naprzeciwka, Szary
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Homofobia? Czy homoseksualizm jest "normalny"? trash 513 37 695 29 Wrz 2018, Sob 12:26
Ostatni post: Phobos
  Czy kreujecie swoje środowisko czy to środowisko kreuje was? The_Visitor 35 2 463 08 Lut 2016, Pon 11:40
Ostatni post: Proxi


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.