- Objawy różnych chorób psychicznych
#1
Ostatnio szukając jakiegoś pojęcia psychologicznego na Wikipedii zaciekawiłem się innymi, głównie chorobami i zaburzeniami.

Zauważyłem, że mam chociaż po 2 objawy ze wszystkich zaburzeń o których czytałem. Nerwica, depresja, FS, fobia szkolna, osobowość unikająca- objawy tych zaburzeń widzę u siebie prawie wszystkie.

Odnoszę wrażenie, że chyba nikt na tym świecie nie jest w 100% normalny u każdego coś się znajdzie.
Odpisz
#2
Po to powstały szczegółowe specyfikacje zaburzeń i konieczność obecności przynajmniej kilku objawów, by oddzielić zachowania w granicach normy od mniejszych i większych patologii.
Odpisz
#3
Nigdy, NIGDY, nie dokonuj diagnozy na podstawie tego co wyczytasz z internetu, a przede wszystkim z Wikipedii. Nie po to lekarze uczą się latami, żeby być zastępowani przez przypadkowych nastolatków w internecie, a niestety widzę, że dawanie porad medycznych jest dzisiaj bardzo popularne. Pierwszym objawem tego, że robisz błąd, jest ostatnie zdanie, które napisałeś, czyli że na każdego się coś znajdzie.

Nieprawda. Bowiem na Wikipedii nie da się przedstawić stopnia tych objawów, nie da się oddzielić tych, które nadają się do leczenia. Dopóki nie zobaczysz jak zachowują się prawdziwe osoby chore psychiczne, to nie możesz stawiać innym diagnoz. Nie warto, jedynie nerwom szkodzi.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.