- Obrazowanie pracy mózgu metodą SPECT
#1
Czy ktoś z forumowiczów miał robione badanie mózgu metodą spect?
Tego typu badanina w USA są ponoć stosowane bardzo często do diagnozowania zaburzeń psychicznych. Mówąc lakonicznie metaoda ta pozwala na obserwacje przepływu krwi w róznych rejonach mózgu. Tym samym może stwierdzić w których częściach mózgu występują patologie.
Co z kolei ma słuzyć do odpowiedniego doboru leków.
W Polsce tego typu badania sa robione w Osrodkach medycyny nuklearnej min. Kraków , Łódz, Warszawa.
Czytałem ze tego typu badania przeprowadzono w Klinice Nerwic w Gdańsku.
Oto link
http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/...3_2009.pdf
Odpisz
#2
Znalazłem w Poznaniu
http://www.mednukl.amp.edu.pl/cennik.htm
500 zł

Ja jestem jak najbardziej za takimi badaniami.
Nie wiem tylko dlaczego żaden psychiatra nawet o tym nie wspomina.
Odpisz
#3
Jest to dosyć nowatorska metoda w naszym kraju.
Powyższy link do artykułu pochodzi z pisma psychiatria polska.Tak wiec ktos sie tym zajmuje lub interesuje wśród psychiatrów.
Odpisz
#4
Te spect może i tak.

Ale psychiatrzy powinni też wysyłać na rezonanse, tomografie itd. itp.
Odpisz
#5
magik napisał(a):Nie wiem tylko dlaczego żaden psychiatra nawet o tym nie wspomina.
Potwierdzenie mojej teorii spiskowej   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

Cytat:w ostatnim badaniu neuroprzekaźników OUN
wykonanym metodą tomografii pojedynczego fotonu (SPECT) u chorych z fobią
społeczną stwierdzono zmniejszoną ilość transportera dopaminy w strukturach
prążkowia, w porównaniu z osobami zdrowymi.
'Współczesne poglądy na patogenezę i leczenie zaburzeń lękowych' - Janusz Rybakowski.

O oni nam zapisują leki na serotonine, widocznie mają z tego jakieś korzyści.
Odpisz
#6
Embody napisał(a):
magik napisał(a):Nie wiem tylko dlaczego żaden psychiatra nawet o tym nie wspomina.
Potwierdzenie mojej teorii spiskowej   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

Warto przypomnieć:

Tysiące przekupionych lekarzy

Cytat:Ogromny skandal we włoskiej służbie zdrowia. Tysiące lekarzy zostało oskarżonych o korupcyjną współpracę z potężnym światowym koncernem GlaxoSmithKline, który jest największą firmą na polskim rynku farmaceutycznym.

Cytat:Najlepiej sprzedający leki firmy GlaxoSmithKline lekarze i farmaceuci otrzymywali wycieczki do egzotycznych krajów czy dodatkowe zyski.

To ten od Seroxatu.
Odpisz
#7
Obecna psychiatria to dno. Magiku jasne, że warto to przypominać. Psychiatrów, ktorzy zapisują ludziom takie lekarstwa, zresztą zgodnie z koncernem, ktory reprezentują, wieszałbym albo zagazował, gdybym miał władzę. Oczywiscie tu poniosło mnie, ale przynajmniej powinno zamykać się ich na wieloletnie wyroki i odbierać prawo zawodu. Wiemy, że ludzki mózg, psychologia jest podatna na widoki, dzwieki, a wchodzisz do lekarza i wszedzie ulotki jakichś leków, karteczki. To w koncu o co tu chodzi? Czy powinno brać się leki, ktorych spodoba ci się ulotka, czy leki, ktore pomagają na konkretnego pacjenta. Pomijając juz to, ze w ostatnich latach jest masa przypadków, gdzie ludzie leczeni na nerwicę, fobie 2 lata prochami antydepresyjnymi, idą do dobrego neurologa(w koncu trafiają na godnego lekarza) i ten po EEG stwierdza, że człowiek ma epilepsję. Jestem przekonany, że przypadków, gdzie kogoś stany depresyjne, lękowe byly wywołane lekkim nowotworem mozgu, epilepsją, stwardnieniem rozsianym było masa, a ci biedni ludzie byli faszerowani substancjami narkotycznymi, jakimi są antydepresanty. Czytałem w necie masę artykułów, jak długo ludzie byli faszerowani na depresję, lęki, a potem okazało się, że mają padaczkę. Jeszcze zgodzę się, że z RM, TK mozna wstrzymać się do 1-2 lekarstwa. Ale w powaznych lękowych przypadkach, paranojach lękowych, EEG powinien wykonywać kazdy psychiatra. Uwazam, że EEG powiinno być 1szym zabiegiem wykonywanym przez psychiatrę, aby zabierać się za faszerowanie człowieka prochami. A prawda jest taka, ze prawo medyczne jest tak bez sensu, że psychiatra nie moze skierować czlowieka na badanie EEG, a może wypisywać prochy ryjące komuś głowę, jesli ten nie ma zwyklej depresji, tylko padaczkę, stwardnienie rozsiane, boreliozę, itp.
Dlatego ludzie pamiętajcie jak leczycie się, to u douczonych lekarzy, a nie tępaków. Najlepiej jesli jest to neuropsychiatra, neurolog-psychiatra. Nie bierzcie zadnych duzych ilosci lekarstw, jesli na pewno nie wykluczycie: epilepsji, boreliozny, stwardnienia rozsianego, i wielu innych chorób neurologicznych. Oczywiscie znajdą sie zaraz łosie, ktorzy mnie skrytykują: o to pamiętam poczatek mojej nerwicy>wymyslanie powaznych chorób. Ja odpowiem tak> to, że ktoś wymysla, wie ze takie choroby istnieją, mysli o nich, wcale nie oznacza, ze nie choruje na to. A wasze lęki, jazdy, depresje, urojenia lękowe, zmiany nastroju są jednym z objawów tych wlasnie powaznych chorób. Powiem jeszcze tak: dobry lekarz powinien depresje, fobię, nerwicę ustalić na koncu po wykluczenu innych chorób. Niestety w Polsce jest takich lekarzy jak na lekarstwo. Większosc to niedouczeni dorobkiewicze.
Odpisz
#8
Robiłem EEG, wszystko ok.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Metoda Till H. Großa na fobię stap!inesekend 1 1 478 08 Sty 2016, Pią 2:26
Ostatni post: Zasió
  Skuteczna metoda - to jak szukanie Świętego Graala? soulmates 12 1 919 18 Lip 2014, Pią 22:05
Ostatni post: PonuryWiksiarz


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.