- Obrzezanie w Wielkiej Brytanii
#1
"W Wielkiej Brytanii, gdzie obrzezanie dziewczynek (FGM – female genital mutilation) jest zakazane, coraz częściej jest przeprowadzane na niemowlętach, przez co jest niemal niewykrywalne.

Najmłodsza obrzezana dziewczynka miała zaledwie miesiąc. Obrzezane dzieci nie chodzą do szkoły ani przedszkola, więc nie ma dorosłych, którym mogłyby się poskarżyć. Lekarze nie zawsze zgłaszają zaobserwowane obrzezanie na policję, a policja często nie wie, co robić.

„Ludzie martwią się, żeby nie naruszyć kulturowej wrażliwości, nie chcą być określeni jako rasiści, a zabieg dotyczy intymnych części ciała”, tłumaczyła Charlotte Proudman powody, dla których tak mało przypadków jest zgłaszanych i dopiero jedna osoba została skazana za obrzezanie dziewczynki. Na specjalną gorącą linię w latach 2014-18 zadzwoniono 939 razy ze zgłoszeniem obrzezania dziewczynki.

W Wielkiej Brytanii żyje 170 tysięcy dziewczynek i kobiet, które poddane zostały zabiegowi obrzezania."

https://euroislam.pl/fgm-w-wielkiej-bryt...mowlectwa/
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dochód podstawowy w Wielkiej Brytanii? dziewczyna z naprzeciwka 0 53 13 Maj 2019, Pon 17:41
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Nielegalni imigranci przybywają do Wielkiej Brytanii ciężarówkami dziewczyna z naprzeciwka 1 77 10 Maj 2019, Pią 21:39
Ostatni post: L1sek


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.