- Oderwani od rzeczywistości zewnętrznej czy wewnętrznej...
#1
Mam ojca który ni w ząb nie rozumie jak potężny wpływ ma psychologia na życie człowieka (i że ignorancja w tym zakresie prowadzi do życia po prostu w samozakłamaniu), na przykład jak widzi że nie mogę się skoncentrować na pracy bo po prostu mam problemy z koncentracją (bo pracujemy razem przy wykończeniu mieszkań) to jego rada brzmi "no koncentruj się!!" na co ja kiwam w niedowierzaniu jak można mieć 62 lata być inteligentnym człowiekiem i nie wiedzieć że nie leczy się symptomów tylko coś co te symptomy wywołuje. Mój ojciec bardzo interesuje się za to rzeczywistością zewnętrzną tj. polityką , wydarzeniami itd. W MBTI ma osobowość ENFJ. Ja natomiast mam na odwrót bo nie interesuje mnie nudna polityka, za to jestem skoncentrowany na rzeczywistości wewnętrznej typu własny rozwój, psychologia, LSD itd. Doszedłem dziś do wniosku że mój ojciec jest jakby oderwany od rzeczywistości wewnętrznej, ja natomiast jestem w znacznym stopniu oderwany od rzeczywistości zewnętrznej (nie mylić w obu przypadkach ze skrajnościami żeby nie było że czarno-białe chodzi o wyraźną tendencję ja grawituję do poznania siebie a mój ojciec do nauk społecznych).

Czy ktoś ma podobnie jak ja że jest oderwany od rzeczywistości zewnętrznej i inwestuje w samodoskonalenie poznawanie siebie?
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Metaforycznie o rzeczywistości. stokrotka.na.drodze 7 555 08 Paź 2015, Czw 0:10
Ostatni post: Judas


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.