- Panika, zgaga, uczucie, że zaraz zwymiotuję
#1
Jestem ciekaw czy w swoim przypadku jestem osamotniony czy też są takie osoby, które mają taką przypadłość jak ja? Stanie w korku, gdzie nie ma wyjścia - siódme poty, zgaga, uczucie że zaraz się zwymiotuje; rozmowa ze znanym autorytetem - oby skończyła się na dzień dobry, wizyta w galeriach handlowych - spoglądanie na wyjścia ewakuacyjne, ewewntualnie wc, gdzie można by zwymiotować; wizyta u nowych znajomych - masakra. Mam nadzieję, że temat się rozwinie i coś może na to poradzimy, bo myślę, że to najgorszy obraz fobii społecznej, gdyż dużą rolę odgrywa tutaj żołądek, przełyk i gardło, a bardziej podświadome myślenie o nich. Masakra. Metocroplamid + Bioprazol + Zomiren (Afobam) trochę pomaga, choć uczucie beznadzieji związanej z fobią nie ustępuje. Co poradzicie?

Mam znajomego lekarza ogólnego i myślę o zaproponowaniu seroxatu. Chcę się poczuć jak dawniej, jak 16-latek, kiedy wstawałem rano, spoglądałem przez okno zimą, wiosną, czułem się już szczęśliwy z samej pogody, nawet ze śniegu, czułem siłę do życia, która teraz zanikła   :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Odpisz
#2
Na chęć zwymiotowania pomaga mi czasem wypicie co jakiś czas paru łyków chłodnej wody. Nieco rzadziej pomaga wmawianie sobie, że nie ma sensu się denerwować, że wcale rzygać mi się nie chce, że mój lęk jest irracjonalny itp. ; ) Ostatecznie udaję się do pobliskiego klozetu i wymuszam wymioty, też bywa, że pomaga.
Odpisz
#3
Też cierpię na zgagę w sytuacjach stresowych. Pomaga mi dziwnym trafem picie siemienia lnianego. Może to coś w stylu placebo, ale ciepłe siemię z miodem uspokaja mnie i koi ból   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prześladuje mnie uczucie duszności brak powietrza! Radoslaw 2 8 051 15 Lut 2011, Wto 11:22
Ostatni post: Radoslaw


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.