- Pareidolie samochodowe
#1
Cytat:pareidolia - zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, przy pełnej świadomości ich nierzeczywistego charakteru (sjp)
W jakimś stopniu chyba wszyscy to mamy - kran z dwoma kurkami przypomina nos i oczy, tamta chmurka wygląda jak owieczka, wieszak na ubrania pijaną ośmiornicę, i tak dalej. Motoryzacja jednak to osobny ocean iluzji, które nie mogą opuścić głowy i nie pozwalają rzeczowo i chłodno oceniać pracy designerów. Spójrzmy na taką Corsę D (i poprzednią generację również):

[Obrazek: 2Tnwu.jpg]

Jakie to jest pyszałkowate i dumne! Na tym nie koniec, przejdźmy do wnętrza. Kierownice połączone z zegarami to kolejna bajka.

[Obrazek: 2Tnxi.jpg]

Ten samochód leczy z depresji od samego patrzenia. Nie każdy jednak ma ochotę być szczęśliwy, bo i po co. Humor od razu nas opuszcza, gdy przed nami hamuje Giulietta:

[Obrazek: 2Tnxp.jpg]

Groźnie, co? Podobnie straszą nas nowe Toyoty, których front przypomina wściekłego samuraja:

[Obrazek: 2TnxZ.jpg]
...w środku są jednak już potulne i milusie.

[Obrazek: 2Tnym.jpg]

Nawet mimo że czasami upośledzone,

[Obrazek: 2Tnyo.jpeg]

...zaskoczone,

[Obrazek: 2Tnyn.jpg]

...lub do cna przerażone.

[Obrazek: 2Tnyk.jpg]

Kategorie z grubsza mamy trzy: tył, kierownica z zegarami i przód. Tu zwłaszcza brylują klasyki retro, np. Austin-Healey Sprite:

[Obrazek: 2TnyG.jpg]

I jeśli myślicie, że to tylko moja schizofrenia, to muszę zmartwić: obiło się mi się gdzieś o oczy, że powstały badania dowodzące, że "radosne" samochody sprzedają się zdecydowanie lepiej od "smutnych", tylko nie mogę teraz tego znaleźć.

Wasze spostrzeżenia? Ulubieńcy? Może całkiem inne kategorie? Twarze w podwoziu? Wysyłajcie listy.Temat powstał w ramach programu "Quality content since 2011"
[-] 3 użytkowników polubił(o) wpis Clint Ruin:
  • mardybum, Kylar, Centrala
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.