- Podatki
#1
Witam, wiem, że od tego roku , nie trzeba martwić się o rozliczenia skarbowe, bo weszła usługa e-pit. Ale nie wiem jak to jest z poprzednimi latami np 2015 czy 2016.

Pytałem się w US i pani mi powiedziała, że jeśli miało się tylko dochody z umowy o pracę, i nie rozliczam się wspólnie z współmałżonkiem to wtedy nic nie trzeba robić, urząd rozlicza automatycznie, ale nie wiem przypadkiem czy dobrze mnie zrozumiała, bo może jej chodziło właśnie o ten rok, gdzie jest już e-pit.

Z mamą też na ten temat gadałem parę razy, i ciągle też mówi, że np w 2015 czy 16 albo 17, nie musiałem też nic robić, bo jak się ma tylko dochody z umowy o pracę (najniższa krajowa) i nie ma nic do odliczenia, to nie trzeba zeznania było składać, przecież pracodawca opłacił podatki i wysłał pit 11 do US, i wtedy po prostu na zeznaniu bym przepisał to samo co w tym picie. Tak mi powiedziała.

Z kolei na necie wszędzie pisze, że do 2018 był obowiązek składać deklarację podatkową i nie wiem już co jest prawdą.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.