- Podróż do Egiptu
#1
Niżej film Grupy Lampart na temat śmierci Magdaleny Żuk, a najpierw jeden z komentarzy pod filmem:

"W Egipcie przetrzymywanie osób jest normą. Pracowałam tam jako animatorka, i jak tylko postawiłam nogę w hotelu zabrali mi paszport. Po to żeby 'zrobić kopię.' Za każdym razem jak chciałam go odzyskać dostawałam inną historię. Paszport jest w sejfie, paszport jest w Cairo, paszport jest u szefa w samochodzie. Pracę załatwiła mi Rosjanka którą poznałam podczas wakacji, bardzo sobie chwaliła. Ale już od początku żałowałam. Na lotnisku były dwie osoby które po mnie przyjechały, ale z różnych hoteli. Zaczęli pluć na siebie po Arabsku i się szarpać aż się dogadali (szarpanie ludzi również na porządku dziennym). Pracownicy hotelu sprzedają 14-letnim dziewczynom alkohol i później narkotyki. A jak ja chciałam tym pijanym dziewczynom pomóc (zaprowadzić do rodziców) to zostałam poszarpana i ostrzeżona że jak następnym razem będę komuś wchodzić z buciorami w biznes to się inaczej skończy. Dodatkowo jedna z dziewczyn (Egipcjanka) z którą pracowałam, cały czas chciała mnie wysłać do jakiegoś innego hotelu, niby lepszego itp, wszystko za plecami szefa. Po tym jak jedna z dziewczyn (której rodzice zrobili prezent i wysłali ją na 16 urodziny do Egiptu na wakacje) zwierzyła mi się że mój szef ją upił i zgwałcił, postanowiłam wrócić do domu. Ale oczywiście musiałam odzyskać paszport. Co było prawie że niemożliwe. Po mimo tego że przestałam pracować, paszportu dalej nie chcieli mi oddać. Czułam się jak w więzieniu, w dodatku bałam się więc cały czas siedziałam w lobby bo tam było najwięcej osób. Szef przychodził tylko od czasu do czasu się wydrzeć albo mnie straszyć że ja tu jestem nielegalnie, że nie mam dokumentu żadnego itp. Dopiero jak zaczęłam rozmawiać z turystami z Wielkiej Brytanii i opowiadać o tym że mnie przetrzymują, szef się wystraszył dlatego że zaczęły lecieć skargi, i oddał mi paszport. Ale oczywiście musiał się zemścić, bo nasłał ochronę kiedy byłam w taksówce która miała mnie zawieźć na lotnisko. Wysadzili mnie z taksówki i 'przeszukali' walizkę (czyli wywalili wszystko na ziemię), bo niby ktoś powiedział że ukradłam RĘCZNIK z hotelu. Atrakcji nie brakuje! Myślę że to miejsce jest po prostu niebezpieczne. Nawet na urlop. Wystarczyło że byłam sama przez pięć minut i zaraz zjawiało się pięć hien. Skąd jesteś? Jesteś sama? A gdzie twój mężczyzna? Przynieść Ci drinka? Na prawdę odradzam. Szczególnie z dziećmi które są często zostawianie pod opieką animatorów. Pamiętajcie że obsługa ma dostęp do waszych pokojów, gdzie trzymacie paszporty. A z policją, nawet jeśli macie opanowany arabski, się nie dogadacie. A na pomoc ambasady jak widać też nie ma co liczyć. Jest mnóstwo pięknych miejsc na wakacje w Polsce, w Europie czy innych cywilizowanych państwach."

Ciężko zrozumieć, dlaczego ktokolwiek decydowałby się na Egipt jako cel podróży.

[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis dziewczyna z naprzeciwka:
  • Niered
Odpisz
#2
Kolega pracował w wawie w odszkodowania h i miał sprawę M. Żuk podobno. W aktach miała bodaj depresję wcześniej i to wystarczyło żeby założyć samobójstwo.
Odpisz
#3
(03 Cze 2019, Pon 14:19)Niered napisał(a): W aktach miała bodaj depresję wcześniej i to wystarczyło żeby założyć samobójstwo.

Ciekawe ile z tych samobójstw w statystykach to tak naprawdę morderstwa...
Odpisz
#4
Jak wakacje w Egipcie, to bez fajerwerków się nie obejdzie

"Egipt: Eksplozja autokaru z turystami

Co najmniej 17 osób zostało rannych w eksplozji autokaru turystycznego w pobliżu nowego muzeum niedaleko piramid w Gizie w Egipcie

Atak został przeprowadzony przy użyciu pozostawionego przy drodze ładunku wybuchowego. To drugi atak na zagranicznych turystów w Egipcie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W grudniu w ataku przeprowadzonym w podobny sposób zginęło troje Wietnamczyków i egipski przewodnik."

https://fakty.interia.pl/swiat/news-egip...Id,2998913
Odpisz
#5
czy mogłabyś ograniczyć ilość tematów o migracji i islamie? Ten dział jest o różnych ciekawych artykułach, a nie tylko o newsach z frontu walki z islamem. Po, najczęściej małym zainteresowaniu tymi tematami, wnoszę, że użytkownicy myślą podobnie.
[-] 6 użytkowników polubił(o) wpis BlankAvatar:
  • Pepe, Fearless, kapcie, Zasió, Galadriela, WinterWolf
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.