- Pokrzywka cholinergiczna
#1
W liceum zacząłem dostawać wysypki na całym ciele. Był to trudny dla mnie okres z psychicznego punktu widzenia. Strasznie się tego wstydziłem, uciekałem z zajęć, chowałem się do toalety. Bardzo lubiłem sport ale musiałem z niego zrezygnować. Bałem się, że jak ktoś mnie o coś zapyta to się zaczerwienie i później będę miał wysypkę. Początkowo pomagał alkohol ale później powodował, że miałem ją jeszcze częściej. Na studiach miałem już tylko na twarzy i widocznych częściach rąk. Teraz wiem, że to już tylko psychika działała.

U mnie Pokrzywka cholinergiczna występowała przy zmianie temperatur, uprawianiu sportu i w sytuacjach stresowych.
Aktualnie pracuje nad nią. Najbardziej obawa przed nią wraca w sytuacjach stresowych kiedy czuję uderzenie gorąca na twarzy. Kiedy ćwiczę w domu nie przeszkadza mi, jestem sam, nikt nie widzi.
Jak tak analizuję to całe życie mam podporządkowane pod pokrzywkę, mocno wryła mi się w psychikę. Czuję, że moja FS czerpie napęd z pokrzywki. Są powiązane ze sobą. Lęk przed pokrzywką jest u mnie dominujący w sytuacjach stresowych.
Odpisz
#2
wiesz co miałam w szkole koleżankę która miała podobny problem co Ty ,zawsze jak szla do tablicy czy pokłóciła się z kimś miała czerwone plamy na dekoldzie szyi i twarzy i nie byl to tzw. burak tylko takie pojedyncze dość duże i bardzo widoczne plamki .Jak ktoś się jej pytał co się jej stało ,to mówiła ze po prostu się wkurzyła ,olewała sprawę ,tylko ona z pewnością nie miała FS.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.