- Policja rezygnuje z trudnych śledztw, bo tak radzi algorytm
#1
"Brytyjska policja wykorzystuje specjalny algorytm, który informuje śledczych, które sprawy można rozwiązać. Okazało się, że jednostki, które korzystają z tego algorytmu, prowadzą śledztwa w mniej niż połowie spraw, jakie do nich trafiają. Reszta jest od razu umarzana, gdyż algorytm stwierdza, że i tak nie uda się ich rozwiązać.

Przed wprowadzeniem EBIT funkcjonariusze prowadzili śledztwa w około 75% zgłaszanych spraw. Od czasu gdy używają EBIT odsetek prowadzonych śledztw spadł do 40%.

Istnieją jednak obawy, że jako iż EBIT jest trenowany na już zakończonych śledztwach, pojawiające się błędy mogą być w nim wzmacniane. Jeśli na przykład w jakimś regionie nie ma kamer przemysłowych, algorytm może uznawać sprawy z tego regionu za trudne lub niemożliwe do rozwiązania, przez co mieszkańcy regionu będą poszkodowani, gdyż policja nie zajmie się przestępstwami mającymi tam miejsce."

https://wolnemedia.net/policja-rezygnuje...-algorytm/
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nic nie zagraża światu tak bardzo, jak polityczny islam dziewczyna z naprzeciwka 0 60 05 Cze 2019, Śro 11:24
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Intuicja to tak naprawdę doświadczenie dziewczyna z naprzeciwka 10 147 14 Maj 2019, Wto 23:01
Ostatni post: Ciasteczko
  Algorytm diagnozuje lepiej od lekarzy dziewczyna z naprzeciwka 0 64 14 Maj 2019, Wto 9:54
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Rymanowski rezygnuje z pracy w TVN Supa 0 39 13 Paź 2018, Sob 15:45
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.