- Polki dwukrotnie rzadziej niż inne Europejki popełniają samobójstwa
#26
(27 Maj 2019, Pon 21:09)cthulhu napisał(a): Nie mówiąc już o tym, że te dane pochodzą najprawdopodobniej z oficjalnych statystyk, a ofiary gwałtów tylko w paru procentach zgłaszają się z tym na policje.

A kto tym kobietom zabrania zgłaszania tego na policje? mężczyźni?   :Stan - Zastanawia się - Podejrzliwy:

Widzisz, w Polsce się uogólnia mężczyzn do kilku księży, kilku zboczeńców z LGBT, kilku chorych na ulicy

W Europie zachodniej zamach co tydzień to część życia w wielkiej aglomeracji

Sorry ale nie mam kolegów z RPA. Nie przekupiłem ich żeby zmanipulowali te dane.
Odpisz
#27
"Historycznie widać 92% korelacji pomiędzy bezpieczeństwem kobiet, a wzrostem zamożności. To oznacza, że bezpieczeństwo kobiet pobudza wzrost zamożności – czytamy w raporcie."
Od kiedy korelacja = relacja przyczynowo-skutkowa?

Filmy z Nicolasem Cage'em korelują z utonięciami w basenie w 66,6%.

[Obrazek: Dkg6qoc.png]

I dlaczego lepiej zostać weganinem. Korelacja 94,71%.

[Obrazek: DEPNTs1.png]
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis vesanya:
  • Kylar
Odpisz
#28
Korelacja na 92% poziomie w kategoriach gospodarka-gospodarka przedłużona w czasie jest mniej narażona na błąd "przypadku" niżeli fikcja artystyczna w czasie życia jednego aktora-cokolwiek na poziomie tylko trochę przekraczającym 50%

Nie twierdzę też ze kobietom jest łatwo, że nic się nie da zmienić i nie może być lepiej. Nawet nie że jest w połowie dobrze. Po prostu mamy najwyższe miejsce z możliwych do osiągnięcia a trawa jest ciemniejsza w naszym kraju
Odpisz
#29
No to wrzuciłam drugi obrazek.
Odpisz
#30
Ser przylepia się do ciała a potem do kołdry i wstając nie możesz się odkleić i spadasz na głupi ryj. Albo wraz ze wzrostem komsupkcji kupuje się więcej sera i ludzie mają pieniądze na prześcieradła albo automatyzacja przemysłu nabiału sprawiła że ludzie są głupsi

A tak serio to przy trylionach korelacji we wchechświecie znajdą się i takie. Co nie zmienia faktu że jeżeli oba zdarzenia są z jednej kategorii a gospodarka jest siecią interakcji między sobą to uważam jednak mój argument za mojszy.
Odpisz
#31
(27 Maj 2019, Pon 21:23) napisał(a): To oznacza, że bezpieczeństwo kobiet pobudza wzrost zamożności
Co za wniosek z d*py xDD
Odpisz
#32
(27 Maj 2019, Pon 21:15)Shiro napisał(a):
(27 Maj 2019, Pon 21:09)cthulhu napisał(a): Nie mówiąc już o tym, że te dane pochodzą najprawdopodobniej z oficjalnych statystyk, a ofiary gwałtów tylko w paru procentach zgłaszają się z tym na policje.

A kto tym kobietom zabrania zgłaszania tego na policje? mężczyźni?    :Stan - Zastanawia się - Podejrzliwy:

Widzisz, w Polsce się uogólnia mężczyzn do kilku księży, kilku zboczeńców z LGBT, kilku chorych na ulicy

W Europie zachodniej zamach co tydzień to część życia w wielkiej aglomeracji

Sorry ale nie mam kolegów z RPA. Nie przekupiłem ich żeby zmanipulowali te dane.

Pewnie w niektórych przypadkach zabraniają im zgłaszania tego mężczyźni. Myślisz, że oprawca nie miałby serca zastraszyć swojej ofiary? W dużej części te osoby się po prostu wstydzą i nie piszę w tej chwili tylko o kobietach.

Nie uogólniłam facetów do gwałcicieli więc w sumie nie wiem o co Ci chodzi. Napisałeś o bezpieczeństwie kobiet więc (przynamniej w moim odczuciu) grupą ludzi, którzy najbardziej zagrażają kobietom są gwałciciele.
Odpisz
#33
Jest mi przykro, że kobiety są zastraszane lub nie ufają wymiarowi sprawiedliwości ale niestety brak reagowania na takie rzeczy jest ich błędem. Nawet jeżeli strach przezwycięża to nie zgłaszając tego od razu wzrasta prawdopodobieństwo kolejnego incydentu z udziałem jej oprawcy.

W każdym kraju są gwałciciele i każdy zastrasza ofiarę. Polska ma ten przywilej, że jest państwem homoetnicznym, co wyklucza porachunki międzykulturowe. Niestety dla np. Arabskich męzczyzn gwałcenie kobiet albo dla Europejskich mężczyzn gwałcenie (nielegalna prostytucja) w Azji to chleb powszedni i rodzaj rozrywki.
Odpisz
#34
(27 Maj 2019, Pon 21:36)Shiro napisał(a): Ser przylepia się do ciała a potem do kołdry i wstając nie możesz się odkleić i spadasz na głupi ryj.
Przekonałeś mnie   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

(27 Maj 2019, Pon 21:36)Shiro napisał(a): Co nie zmienia faktu że jeżeli oba zdarzenia są z jednej kategorii a gospodarka jest siecią interakcji między sobą to uważam jednak mój argument za mojszy.
Ja rozumię, że jakiś tam związek może być, ale jest też zapewne masa czynników pośredniczących, o których nic nie napisali, a które mogą być kluczowe dla zrozumienia tej korelacji. Więc to co napisali jest upraszczającym rzeczywistość zbyt daleko idącym wnioskiem. No i równie dobrze mogli stwierdzić, że jest na odwrót i to zamożność pobudza bezpieczeństwo kobiet, czemu nie.
Odpisz
#35
Swoją drogą, to są smierci roczne, na tym drugim obrazku? 4 krotny wzrost śmierci od zaplątania się w pościel? Co w 2000 pościel była za droga czy o co chodzi ? xd
Odpisz
#36
(27 Maj 2019, Pon 21:53)vesanya napisał(a): Ja rozumię, że jakiś tam związek może być, ale jest też zapewne masa czynników pośredniczących, o których nic nie napisali, a które mogą być kluczowe dla zrozumienia tej korelacji. Więc to co napisali jest upraszczającym rzeczywistość zbyt daleko idącym wnioskiem. No i równie dobrze mogli stwierdzić, że jest na odwrót i to zamożność pobudza bezpieczeństwo kobiet, czemu nie.

Na pewno tak może być. Gdyby korelacja była czysta jak metamfetamina z labolatorium to wynosiłaby 100%

Sam przykład Polski może być nawet w tych 8%, w końcu za często byliśmy rozkradani z zewnątrz.
Odpisz
#37
(27 Maj 2019, Pon 21:56)Kylar napisał(a): Swoją drogą, to są smierci roczne, na tym drugim obrazku? 4 krotny wzrost śmierci od zaplątania się w pościel? Co w 2000 pościel była za droga czy o co chodzi ? xd
Ludzie tak samo kupowali pościel, ale przez zwiększającą się konsumpcję sera zaczęło dziać się to, o czym już napisał Shiro.
Odpisz
#38
@Shiro ten wniosek jest kompletnie od czapy. Faktem jest, że występuje korelacja, ale do tego dochodzi, że to pierwszy czynnik może wpływać na drugi, drugi na pierwszy, drugi może wpływać na 3 czynnik, który wpływa na pierwszy, pierwszy czynnik może wpływać na czynnik 3, który wpływa na drugi, czynnik 1 może wpływać na czynnik 4... ect, nie można od tak wysunąć wniosku, że:
[quote pid='793718' dateline='1558989463']
To oznacza, że bezpieczeństwo kobiet pobudza wzrost zamożności
[/quote]

A no i może być jeszcze tak, że ani jeden ani drugi czynnik na siebie nie wpływa, a widoczna pozorna korelacja to kompletny przypadek.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Kylar:
  • vesanya
Odpisz
#39
Być może nie ma korelacji ale jednak w krajach mniej rozwiniętych to mężczyzna zarabia - jedna pensja

Gdy w kraju pracuje kobieta jak i mężczyzna, przy zachowaniu równych płac mają dwie pensje

2-1=1 czyli rozwój quick maths

Odpisz
#40
(27 Maj 2019, Pon 19:51)Zasió napisał(a): I znamienny jest ten podział na wschód i zachód w tym aspekcie.
Odpowiedzią jest pokrywający się zasięg imperium sowieckiego.
Odpisz
#41
Wiem, ale dlaczego u Sowietów baby takie silne a chłopy słabe? To chyba ten lewacki gender a niby w ZSRR taka konserwa była pod tym względem.
Odpisz
#42
(27 Maj 2019, Pon 16:49)ult napisał(a): No ale chyba można poświęcić uwagę dziecku i partnerowi, takie podejście to wg mnie patologia

Dorosły facet chyba może użyć mózgu i zrozumieć sytuację. Szkody emocjonalne dla dziecka na tym etapie wynikające z niewystarczającego poświęcenia mu uwagi przez matkę będą mogły przesądzić o jego życiu.

(27 Maj 2019, Pon 19:20)Aqarius napisał(a): Z tezą jakoby meżczyźni rzadziej popadali w depresje bym się kłucił, sądze że te proporcje są dużo bardziej wyrównane, takie przeczucie.

Aha. Przeczucie kontra statystyki - 1:0 dla przeczucia.

(27 Maj 2019, Pon 21:09)cthulhu napisał(a): 6. miejsce na świecie. Trzecie w Europie po mikropaństwach. Pierwsze w Unii Europejskiej

Ktoś chyba spał na geografii i nie wie, że Malta należy do UE.
Odpisz
#43
(12 Cze 2019, Śro 20:53)dziewczyna z naprzeciwka napisał(a): cthulhu napisał(a):
6. miejsce na świecie. Trzecie w Europie po mikropaństwach. Pierwsze w Unii Europejskiej

Ktoś chyba spał na geografii i nie wie, że Malta należy do UE.

To cytat od @Shiro
Odpisz
#44
Wiem, że to nie Twoja wypowiedź, ale wyświetliło mi się w Twoim poście i tam zaznaczyłam do "Cytuj część", skrypt najwyraźniej nie rozróżnia tego.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Burki, nikaby i inne dziewczyna z naprzeciwka 6 274 24 Cze 2019, Pon 17:59
Ostatni post: Shiro
  Lit w wodzie pitnej a samobójstwa (hipotezy) Żółwik 0 175 10 Cze 2019, Pon 22:12
Ostatni post: Żółwik
  Nosacze sandyjskie- inaczej niz zwykle Supa 5 243 25 Maj 2019, Sob 20:43
Ostatni post: GoodbyeKitty
  Samobójstwa na wsi bajka 3 311 18 Mar 2019, Pon 14:42
Ostatni post: bajka
  Jedzenie "BIO" szkodzi planecie bardziej niż tradycyjne? BlankAvatar 2 241 25 Lut 2019, Pon 0:27
Ostatni post: Kylar
  Kobiety rzadziej reanimowane przez przechodniów dziewczyna z naprzeciwka 2 309 03 Lut 2019, Nie 17:02
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Paliwo tańsze w Niemczech niż w Polsce? Supa 3 181 02 Sty 2019, Śro 20:34
Ostatni post: tomde878
  Dlaczego ubrania w Polsce są droższe niż na Zachodzie BlankAvatar 0 69 24 Lis 2018, Sob 20:15
Ostatni post: BlankAvatar
  W polskich sklepach jest drożej niż w Niemieckich? Supa 0 61 14 Lis 2018, Śro 9:27
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.