Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 9 965
» Najnowszy użytkownik: Th0m
» Wątków na forum: 10 051
» Postów na forum: 404 046

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 27 użytkowników online.
» 16 Użytkownik(ów) | 4 Gość(i)
CCBot, AhrefsBot, SemrushBot, Bing, Google, Monitoring serwera, trendictionbot, Aion, Nowy555, Karol1991, balista30, Supa, rlip

Nadchodzące wydarzenia
Dzie... - 25 Jun 2019 (Wed 0:...
Dzie... - 01 Jul 2019 (Mon 0:...
Dzie... - 15 Jul 2019 (Mon 0:...

Ostatnie wątki
Mamed Ch.
Forum: Znalezione w sieci
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
39 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 9
Nowy regulamin You Tube
Forum: Znalezione w sieci
Ostatni post: Shiro
40 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 29
» Wyświetleń: 586
Wegetarianie, łączcie się...
Forum: Lifestyle, zdrowie, kuchnia
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
41 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 446
» Wyświetleń: 49 608
Burki, nikaby i inne
Forum: Znalezione w sieci
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
44 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 94
Przestępczość zorganizowa...
Forum: Znalezione w sieci
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
46 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1
Aborcja, eutanazja, kara ...
Forum: Historia, polityka, społeczeństwo
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
47 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 1 109
» Wyświetleń: 65 571
Bóg, wiara, duchowość, Ko...
Forum: Historia, polityka, społeczeństwo
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
48 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 1 018
» Wyświetleń: 97 606
Wyższe temperatury korzys...
Forum: Znalezione w sieci
Ostatni post: Clint Ruin
56 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 13
Co Cie dzisiaj zmartwiło ...
Forum: Gry, zabawy i inne tasiemce
Ostatni post: Zasió
1 godzinę temu
» Odpowiedzi: 2 729
» Wyświetleń: 77 352
Czy sa tu obecni kibice p...
Forum: Zainteresowania, hobby, rozrywka
Ostatni post: Supa
1 godzinę temu
» Odpowiedzi: 841
» Wyświetleń: 60 462

 
  Mamed Ch.
Napisane przez: dziewczyna z naprzeciwka - 39 minut(y) temu - Forum: Znalezione w sieci - Brak odpowiedzi

Też daliście się omamić Mamedowi?

"Funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali byłego zawodnika MMA Mameda Ch. Prokuratura zarzuca mu paserstwo luksusowych aut. Jak to możliwe, że muzułmanin, który publicznie deklaruje przywiązanie do bardzo restrykcyjnych standardów moralnych, wyprowadzony zostaje z własnego mieszkania o szóstej rano przez antyterrorystów?

Mamed Ch. udzielił wielu obszernych wywiadów, przedstawiając islam w pozytywnym świetle. Mówił nawet, że „podstawą islamu jest robienie na co dzień dobrych uczynków, okazywanie innym ludziom dobroci, pomaganie im”. Teraz deklaracja ta brzmi niezbyt wiarygodnie.

Przez lata sportowiec był ulubieńcem mediów. Publicznie bronił go m.in. Tomasz Lis, do programu zapraszał Kuba Wojewódzki, zaś pisarz Szczepan Twardoch przeprowadzał z nim wywiady. Choć sam siebie prezentował jako „radykalnego muzułmanina”, tych którzy nie należeli do jego zwolenników, chętnie nazywano „islamofobami”. Historia czeczeńskiego sportowca pokazuje naiwność mediów i uparte posługiwanie się stereotypami.

Niewielu chciało wnikać, czym w istocie jest „radykalny islam”; niewielu potrafiło zrozumieć, co rzeczywiście oznacza deklaracja, że „najważniejszy jest Bóg”; niewielu w końcu dostrzegało w jego działalności przykład promowania postaw sprzecznych z demokratycznymi wartościami. Niewielu pytało, dlaczego po egzekucji satyryków w Paryżu publicznie pokazywał się w koszulce „Nie jestem Charlie Hebdo”.

Mówiąc wprost Mamed Ch. był uosobieniem islamskiej kultury patriarchalnej z jej kultem siły. Wszyscy, którzy w jego oświadczeniach widzieli jedynie przywiązanie do restrykcyjnych zasad moralnych, nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, na czym polega moralność oparta na prawie szariatu. W islamie nie istnieje uniwersalny kodeks moralny, obowiązujący wszystkich, coś na kształt Dekalogu.

A kradzież? Nie, ja nie kradłem osłów w dzieciństwie, tylko pożyczałem. Miałem wtedy 10 lat. Stał sobie osioł i chciałem się nim przejechać. Pojeździć trochę i oddać, to co innego niż ukraść. Oczywiście, że oddałem, jak już mnie złapali."

https://euroislam.pl/mamed-ch-i-naiwnosc-mediow/

Wydrukuj tę wiadomość

  Przestępczość zorganizowana wśród muzułmańskich imigrantów na Zachodzie
Napisane przez: dziewczyna z naprzeciwka - 46 minut(y) temu - Forum: Znalezione w sieci - Brak odpowiedzi

W tym wątku będę zbierać informacje na temat gangów imigrantów muzułmańskich, jakie prężnie funkcjonują w krajach zachodnich.

Szwecja i Niemcy:

"Członkowie klanu Aliego Khana w Angered (Szwecja), dzielnicy liczącej około 30 000 mieszkańców, są bezwzględni i okrutni. „Niektórzy członkowie klanu są bardzo brutalni. Mają ogromny wpływ na codzienne życie i społeczność w tej okolicy”.

Wszystkie te okoliczności pokazują zadziwiające podobieństwa do działań klanów arabskich w Berlinie, Bremie, Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii. Tam też niektórzy gangsterzy są odpowiedzialni za ogromną liczbę przestępstw. Terroryzują mieszkańców, nie przestrzegają prawa i grają urzędom na nosie. Oba kraje mają jeszcze jedną wspólną cechę: zbyt długo obserwowały działania klanów i dopiero niedawno zaczęły zwalczać je na większą skalę.

W swoim raporcie Lerneby podaje, że około 30 członków klanu miało związek z ponad 200 dochodzeniami policyjnymi w ciągu dwóch lat. Chodzi o morderstwa, handel narkotykami, wymuszanie haraczy, oszustwa, a nawet jazdę na motorze bez kasku. Aby uniknąć procesów ludzie ci wielokrotnie grozili świadkom. A ponieważ członkowie klanu odrzucają prawny porządek w Szwecji i więzi rodzinne są dla nich najważniejsze, rozwiązują swoje konflikty we własnym gronie.

Klan Khana i kilka innych rodzin przybyli do Szwecji w latach 80., podczas wojny domowej w Libanie, tak jak większość klanów obecnie działających na terenie Niemiec. Podobnie jak w Berlinie czy Essen, gdzie państwo doznało niepowodzeń w kwestii integracji, niektórzy członkowie klanu poświęcili się działalności przestępczej. „Ich struktura mafijna była znana policji. Ale ta bardzo uważała, aby nie można jej było zarzucić rasizmu”."

https://euroislam.pl/szwedzi-i-niemcy-ma...migrantow/

Wydrukuj tę wiadomość

  Wyższe temperatury korzystnie wpływają na osiągi poznawcze i produktywność kobiet
Napisane przez: dziewczyna z naprzeciwka - 57 minut(y) temu - Forum: Znalezione w sieci - Odpowiedzi (1)

Przy wyższych temperaturach kobiety lepiej wypadają w zadaniach matematycznych i słownych. U mężczyzn jest dokładnie na odwrót (w ich przypadku zależność między temperaturą a osiągami jest jednak słabiej zaznaczona).

Jest udokumentowane, że kobiety wolą w pomieszczeniach wyższe temperatury niż mężczyźni. Dotąd sądzono jednak, że to wyłącznie kwestia osobistych preferencji. Nasz zespół ustalił, że nie chodzi tylko o to, czy czujesz się dobrze, czy nie i że temperatura wpływa na osiągi w kluczowych dziedzinach: w matematyce, zadaniach słownych i we wkładanym wysiłku - opowiada prof. Tom Chang z Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

Wzrost osiągów kobiet jest większy (daje się też precyzyjniej oszacować) niż spadek osiągów u mężczyzn.

Wg naukowców, by zwiększyć produktywność w mieszanych płciowo zespołach, ustawienia temperatury powinny być wyższe niż przy obecnych standardach."

https://kopalniawiedzy.pl/temperatura-os...hang,30121

Wydrukuj tę wiadomość

  Studia zaoczne a fobia
Napisane przez: Th0m - 2 godzin(y) temu - Forum: Szkoła, studia, praca - Odpowiedzi (2)

Jestem dłużej niż rok po zakończeniu technikum. Nie poszedłem wtedy na studia, gdyż bałem się, że moja fobia nie pozwoli mi ich skończyć (miałem wielkie problemy w technikum z powodu fobii). Nie wiedziałem też na jakie studia pójść a nie chciałem iść w ciemno. W tym roku planowałem spróbować, ale z planu nic nie wyszło. Zacząłem brać leki dość późno i patrząc na dzisiejszą datę jest za późno by załapać się w tym roku. Nie mam bladego pojęcia jak wyglądają studia. Ale moje pytanie brzmi czy takie studia są trudne dla fobika. Chodzi mi tu o ilość interakcji z innymi - prace w grupie, prezentacje i inne tego typu sprawy. To byłby duży problem na dziennych studiach, ale jak to wygląda na zaocznych? Może spróbuję w następnym roku i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na planach, pozdrawiam.

Wydrukuj tę wiadomość

  Problemy z kontrolą zachowań agresywnych
Napisane przez: Ciasteczko - Wczoraj, Nie 23:18 - Forum: Inne zaburzenia psychiczne - Odpowiedzi (2)

Nie potrafie nad soba panowac w zlosci. Wcale, nie udawalo mi sie to nogdy i nie udaje mi sie to teraz. Mimo lekow, ktore bralam nic sie nie zmienilo. Kiedy ktks mnie obraza, podnosi glos, ironizuje czy wysmoewa to automatycznie wlacza mi sie silny agresor i nie potrafie sie opanowac. Co wiecej, ktos moze naskakiwac na kogos innego, nawet zupelnie nieznana mi osobe, a ja i tak sie wtrace bo nienawidze jak ktos sie tak panoszy. Jestem z tych osob co zawsze reaguja jak ktos kogos publicznie napastuje ale nie roboe tego z sympatii do ludzi, tylko dlatego, ze nie potrafie sie powstrzymac, zamknac mordy i zajac sie swoimi sprawami. Co gorsza, nie jestem wtedy asertywna tylko agresywna, z kazdym bym chciala sie bic. Wczorajsza sytuacja dobitnie mi o ttm uswiadomila. W tramwaju prawie pobilam sie z sredniozaawansowanymi zulami, ktorzy przez cala podroz sie darli, rzucali butelkami, wyzywali motornicza, zaczlam sama ich wyzywac, potem poszly grozby karalne, na odchodne oplulam jednego w zlosci. Przestaje mi soe podobac takie zachowanie bo coraz bardziej na tym zyciu mi zalezy, nie chce zeby ktos mne ciezko pobil bo bede sie rzucac albo do wiezienia trafie. Druga sprawa tp mam wrazenoe, ze robir z sieboe patolke zachowujac soe w ten sposb. Boje sie tez bo niedlugo jade za granice z chlopem i mpge z cpunami o alkoholikami mieszkac bo tak ponoc jest tam, a takie sasiedzkoe konflikty tez we mnie agresje wzbudzaja (z aktualnymi wspollokatorami jest to samo). Nie chce tam stracic pracy o narobic spboe problemow. Bralam leki na agresje przeciwpadaczkowe (karbamazepine), dodatkowo mialam ssri i hydroksyzyne doraznie. Leki pomogly mi w zniesieniu zlosci i dysforii, ktore odczuwalam na co dzien, wczesniej tez bylam agresuwna bez powodu, mialam impulsy zeby krzywdzic, juz tego nie mam ale agresji, ktora pojawia soe w konfliktach nie zlikwidowaly... Ja tak nie panuje nad soba, ze wyskakuje na kpgod zanim pomysle, ze moglsbym tak zareagowac to jiz jest po ptokach. Mialam robione tez badania skanow mozgu (mri) oraz eeg i neurolog stwierdzil na ich podstawoe i na podstawie wywiadu ciazowego, ze moge miec mikrouszkodzenia mozgu, a moje wczesne przezycia dodatkowo oslabily kontrole..... U psychiatry mialm stwierdzone zaburzenia osobowosci z wysokim poziomem agresji i nadpobudliwosci. Aktualnie jestem na etapie szukania psychiatry w aktualnym miescie zamieszkania, zeby jakoes leki przed wyjazdem ogarnac ale i tak sie boje, bo mam takie intuicyjne przexzucie z tylu glowy, ze naroboe soboe problemow przez to...

Wydrukuj tę wiadomość

  Jak pozbyć się hamulców przed zmianą?
Napisane przez: Tulkas - 22 Cze 2019, Sob 16:07 - Forum: Inne wątki związane z wychodzeniem z nieśmiałości i leczeniem fobii - Odpowiedzi (10)

Zacznę od tego, że zdiagnozowano u mnie zarówno fobię społeczną jak i osobowość unikającą. Istotę problemu opiszę w dwóch punktach:

1. Zdaje mi się, ze mój największy problem polega na tym, że boję się zmienić. Karuzela emocjonalna związana z procesem zmian, jak i niepewność tego, jak się one skończą, skutecznie odstrasza mnie od podjęcia zdecydowanych kroków. Lęk społeczny to jedyny stan jaki znam. Nie pamiętam jak to jest go nie mieć. Przyzwyczaiłem się do swojego bagienka i o ile życie w nim nie jest wcale takie kolorowe, to przynajmniej stabilne i w miarę bezpieczne.

2. Ponadto nie czuję, że mam kontrolę nad swoim życiem. Czuję się trochę jak widz w filmie o swoim życiu. Mam wrażenie, że czegokolwiek związanego z pracą nad sobą się nie podejmę, będzie obarczone tak wielkim ryzykiem niepowodzenia (np. trafie na nieodpowiedniego terapeutę) i będzie wymagało tak wielkiego wysiłku, że nie warto próbować. A kiedy byłem już w trakcie takiej pracy, (chodziłem kiedyś na terapię grupową), wystawiałem się na stresujące sytuacje społeczne w ramach ekspozycji, trudno mi było sobie wyobrazić, że może to kiedyś dać efekty.

Mimo tego nie należę do ludzi sceptycznie nastawionych do terapii, jestem wręcz przekonany, że może działać. Kiedy czytam o założeniach terapii poznawczo-behawioralnej, wydają mi się one mieć dużo sensu, jednak kiedy próbuję wcielać je w życie, pojawiają się bardzo silne blokady.

Od pewnego czasu owe blokady traktuję jako problem odrębny od fobii, który wymaga podejścia do niego osobno. Ponadto wydaje mi się, że powinienem zająć się nim w pierwszej kolejności, zanim spróbuję uporać się z lękiem społecznym. Pytanie jednak, jak to zrobić i jak zacząć? Czy są jakieś poradniki samopomocy, w których mogę o tym przeczytać, specjaliści do których się udać, działania jakie mogę podjąć?

Wydrukuj tę wiadomość

  Różnice między SSRI i SNRI.
Napisane przez: Piesek - 22 Cze 2019, Sob 12:56 - Forum: Suplementy, leki - Odpowiedzi (1)

Brał tutaj ktoś kilka SSRI i SNRI? Czym one się w ogóle różnią? Interesuje mnie jaki mają wpływ na człowieka, a więc: który bardziej aktywizuje w sensie, że ma się dużo energii i motywacji? Który najmniej znieczula emocjonalnie? Po którym się raczej chudnie?

Konkretnie jestem zaciekawiony escitalopramem i wenlafaksyną.

Interesują mnie tylko wasze doświadczenia a nie suche fakty farmaceutyczne.

Dotąd brałem paroksetynę i sertralinę. Oba tak samo działały na lęki, ale sertralina znacznie silniej znieczulała emocjonalnie i powodowała totalne lenistwo, a to jest dziwne, bo przecież jest lekiem aktywizującym i w wysokiej dawce wychwytuje dopaminę. Obydwa leki tak samo silnie kastrowały.

Na paroksetynie byłem w stanie odczuwać emocje i uczucia, choć były innego rodzaju i miałem motywację np. do czytania książek.

Duloksetyna generowała lęki społeczne oraz spowodowała agorafobię. W ogóle nie działała antydepresyjnie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Które leki nie zaburzają libido?
Napisane przez: Piesek - 19 Cze 2019, Śro 21:37 - Forum: Suplementy, leki - Odpowiedzi (2)

Gdy brałem jakiekolwiek SSRI, duloksetynę oraz Anafranil, to byłem kompletnie aseksualny. Niestety po odstawieniu leków, dalej utrzymuje się u mnie szereg dysfunkcji seksualnych np. nie możność uzyskania erekcji poprzez fantazjowanie czy zmniejszone odczuwanie bodźców.

Teraz biorę tianeptynę i trazodon, który miał poprawiać funkcje seksualne, lecz wcale tego nie odnotowałem. Tianeptyna podobno jest całkowicie obojętna na te sprawy.

O dopaminowych lekach mogę zapomnieć, bo psychiatra się na nie nie zgadza(stany psychotyczne). Tak samo nie chce mi przepisać moklobemidu.

Które leki jeszcze nie zaburzają libido lub nawet je poprawiają? Kiedyś miałem wysokie libido na arypiprazolu, ale obecnie tego leku w ogóle nie toleruję.

Interesują mnie takie leki:
- Pramolan
- Doxepin
- Spamilan
- Lerivon
- Mirtor
- Brintellix

Wydrukuj tę wiadomość

  CBD
Napisane przez: qaz21122 - 19 Cze 2019, Śro 14:44 - Forum: Suplementy, leki - Odpowiedzi (16)

Cześć,
niedawno zainteresowałem sie tematem CBD. Zastanawiam się czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia? Do tej pory testowałem susz i wydaje mi się że lepiej mi się oddycha jak również ogolnie czuje sie bardziej wyluzowany. Czytałem kilka opinii w necie jednak większość za bardzo śmierdzi marketingiem (kody promocyjne plus promowanie konkretnej marki). Można się z takich njusów dowiedzieć, że CBD leczy wszystko od raka po amputowane kończynyXD I sie tak zastanawiam na ile to co sam czułem to rzeczywiste dzialanie CBD a na ile placebo. Widziałem też że są jakieś badania dotyczase zastosowania tego specyfiku przy fobii, depresji i bezsenności. Zastanawiam się czy np nie pomoglo by to ludziom w odstawieniu benzo albo chociaż ograniczeniu spożycia, mam tez znajomego który ma dosyć silne bóle i też rozważam zaproponować mu testowanie olejku zamiast jakiś silnych leków przeciw bólowych. Jakie wy macie zdanie CBD to cudowny lek czy może ściema mająca wydoić z kasy frajerów   :Stan - Różne - Nie powiem:

Wydrukuj tę wiadomość

  LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin) [neuroleptyk]
Napisane przez: Piesek - 19 Cze 2019, Śro 7:46 - Forum: Suplementy, leki - Odpowiedzi (1)

Kolejny lek, którego tutaj brakowało w lekospisie. Ma działanie silnie uspokajające, antydepresyjne, nasenne oraz przeciwbólowe. Stosuje się go w dawkach 25mg/50mg.

Dostałem go celów nasennych i na jednej tabletce się skończyło. Nie wywołał senności a jedynie totalne zamulenie, które trzymało mnie aż trzy dni. Oprócz tego silna suchość w ustach oraz... opadnięte powieki, że wyglądałem jak naćpany. To również utrzymywało się trzy dni.

Ktoś inny to stosował?

Wydrukuj tę wiadomość

PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.