Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 9 803
» Najnowszy użytkownik: Butelka
» Wątków na forum: 9 438
» Postów na forum: 385 466

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 20 użytkowników online.
» 5 Użytkownik(ów) | 8 Gość(i)
CCBot, SemrushBot, Google, Bing, Monitoring serwera, AhrefsBot, trendictionbot, Maxx, Xxxyyy, lawendaa

Nadchodzące wydarzenia
KRAK... - 14 Dec 2018 (Fri 16...
KRAK... - 15 Dec 2018 (Sat 18...
KRAK... - 16 Dec 2018 (Sun 15...
Wigilia - 24 Dec 2018 (Mon 0:...
Boże... - 25 Dec 2018 (Tue 0:...
Drug... - 26 Dec 2018 (Wed 0:...
Sylw... - 31 Dec 2018 (Mon 0:...

Ostatnie wątki
Co Was irytuje?
Forum: Gry, zabawy i inne tasiemce
Ostatni post: Maxx
13 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 2 408
» Wyświetleń: 103 870
Cechy mężczyzny, który ni...
Forum: ZWIĄZKI
Ostatni post: Maxx
14 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 688
» Wyświetleń: 95 727
Sens rozpoczęcia terapii
Forum: Profesjonalna pomoc
Ostatni post: Maxx
17 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 81
» Wyświetleń: 1 649
Jak fobik może przygotowa...
Forum: ZWIĄZKI
Ostatni post: Maxx
19 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 63
» Wyświetleń: 1 701
podryw na ból istnienia?
Forum: ZWIĄZKI
Ostatni post: Maxx
53 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 155
» Wyświetleń: 3 518
Temat z podziekowaniem dl...
Forum: Hyde park
Ostatni post: Szary
2 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 22
» Wyświetleń: 360
Otępienie, powolność, bra...
Forum: Inne zaburzenia lękowe
Ostatni post: qaz21122
3 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 283
Boję się iść do pracy.
Forum: Szkoła, studia, praca
Ostatni post: Noele
6 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 4 665
» Wyświetleń: 484 111
Czy zdarza Wam się jeździ...
Forum: Hyde park
Ostatni post: Rival
8 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 230
Czy depresja oby na pewno...
Forum: Depresja, dystymia
Ostatni post: trash
8 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 50
» Wyświetleń: 919

 
  WZJG a depresja
Napisane przez: dramat - Wczoraj, Śro 21:00 - Forum: Towarzyszące choroby przewlekłe - Brak odpowiedzi

Czy ktoś z forum walczy z wzjg lub chlc i korzysta z usług psychiatry? Jeśli tak to z jakimi efektami? Sam jestem chory od ok 12 lat, wale dosłownie 13 tabelek na dzień w ramach leczenia + doraźnie ketonale i ogólnie wszystko co mam w domu przeciwbólowego. Ostatnio czuję że leczenie skutkuje i fizycznie czuję się coraz lepiej. Teraz zdaję sobie sprawę że te lata wyjarały mi dziurę w głowie, sam sie społecznie odizolowalem, unikam kontaktu na każdym poziomie no po prostu zdziczałem zamknięty w pokoju ze strachu przed bólem i sraczką. Wyczytałem że jelita produkują tą serotonine ale moje to chyba tylko biegunkę co najwyżej... Udało mi się wejść w remisję, zaostrzenia jak są to od pół roku trwają krótko i są jakby mniej bolesne. Szkoda tylko że we łbie mam chyba jakąś traumę po tym wszystkim bo nie mam ochoty do życia a przecież o to walczyłem tyle czasu!

Wydrukuj tę wiadomość

  Jak byście się zachowali?
Napisane przez: Swango - Wczoraj, Śro 20:00 - Forum: Relacje międzyludzkie - Odpowiedzi (3)

Mam kumpele (chyba tak ją mogę nazwać, choć teraz to już nie wiem...), mamy wspólnego znajomego, który organizuje co rok Sylwestra dla swojej paczki znajomych. Zapytałam mojej kumpeli czy w tym roku również będzie spędzać Sylwestra u tego znajomego i czy była by opcja bym ja mogła się również tam pojawić. Pytanie pozostało bez odpowiedzi, kumpela normalnie ze mną rozmawia, jednak na temat tej imprezy milczy. Jakbyście się zachowali w tej sytuacji? Dodam, że w wakacje organizowali wyjazd i owa koleżanka sama mnie wtedy zapraszała (niestety musiałam odmówić z przyczyn niezależnych ode mnie).

Wydrukuj tę wiadomość

  Matka wojuje o dziecko ze szkołą :)
Napisane przez: akwarela - Wczoraj, Śro 18:31 - Forum: Szkoła, studia, praca - Odpowiedzi (3)

Cześć Kochani!
Czuję, że jak nie pogadam z ludźmi, którzy rozumieją o czym mówię, to w końcu albo wybuchnę albo sfiksuję    :Uśmiecha się:
Otwieram dziś dziennik elektroniczny a tam niespodzianka - obniżona ocena ze sprawowania - frekwencja! Oczywiście wszystkie nieobecności są usprawiedliwione i nie jest ich mało. Ja staram się być cierpliwa! Ale obniżać komuś ocenę za chorobę? Córa ma lęk społeczny, jest leczona, chodzi na terapię. Idziemy do przodu, walczymy. Szkoda, że szkoła, że te barany podcinają skrzydła.

Wydrukuj tę wiadomość

  Czy zdarza Wam się jeździć komunikacją miejską bez biletu/jaki macie do tego stosunek?
Napisane przez: Strachliwy - Wczoraj, Śro 16:47 - Forum: Hyde park - Odpowiedzi (20)

Nie doszukałem się podobnego tematu, jeżeli istnieje, to proszę o przeniesienie do śmietnika.
Zdarzyła mi się za czasów studenckich jazda "na gapę" i to nie raz, za co zostałem ukarany mandatem. Wtedy nie widziałem w tym nic złego, bo ceny biletów wydawały mi się wysokie (obecnie są jeszcze wyższe) i uważałem, że lepiej zaoszczędzić na bilecie i kupić sobie coś np. do jedzenia, bo jako student nie zarabiałem zbyt dużo.
Obecnie mam nieco inne zdanie w tym temacie.

Czy uważacie, że "gapowicze" przyczyniają się do wzrostu cen biletów? Jaki macie stosunek do tego zjawiska?

Wydrukuj tę wiadomość

  W sprawie wątku o miksach i kombinacjach
Napisane przez: Żółwik - Wczoraj, Śro 12:52 - Forum: Dział techniczny forum - Odpowiedzi (9)

Zgadzam się, że wątek https://phobiasocialis.pl/miksy-kombinacje--31772w.html jest kontrowersyjny i na granicy regulaminu.

Cytat:Na forum (tzn. w postach, tytułach, nickach, avatarach, podpisach, grafikach, itd.) niedozwolone jest umieszczanie treści:
(...)
łamiących prawo (np. prawa autorskie, prawo o ochronie danych osobowych), propagujących łamanie prawa (np. handel środkami psychoaktywnymi);
(...)
notorycznie propagujących metody "leczenia" zagrażające zdrowiu (np. branie narkotyków; przyjmowanie leków bez nadzoru lekarskiego) oraz metody, których mechanizm działania nie ma sensu, biorąc pod uwagę stan aktualnej wiedzy naukowej (np. bioenergioterapia).
Trzeba rozważyć kilka spraw:

1. Leczenie lekami psychotropowymi prowadzi lekarz. Rzeczywiście wątek i potencjalne wypowiedzi użytkowników mogą sugerować, że niektórzy "testują" leki (i inne substancje psychoaktywne) sami i zdobywają je z nielegalnych źródeł. Wątek zachęca do takich zwierzeń, które pośrednio mogą być dla postronnych zachętą do "samoleczenia" i handlu środkami psychoaktywnymi.

2. W związku z tym, że reakcja na leki psychotropowe jest bardzo różna, nie można ukryć, że lekarze dobierają je metodą prób i błędów i często uwzględniają sugestie pacjentów. Pacjenci, którzy cierpią, naturalnie wyszukują dostępnych form leczenia, czytają opinie innych i potem przedstawiają pewne sugestie lekarzom. Jeżeli taka współpraca ma miejsce, to ostatecznie lekarz podejmuje decyzję. Często opinia czy sugestia pacjenta jest cenna, bo mimo wszystko pacjent jest ze sobą 24 h na dobę i lepiej zna siebie (jeśli zachowuje wgląd i krytycyzm). Dlatego wiedza o doświadczeniach użytkowników z kombinacjami leków sama w sobie może być pomocna i dobrze wykorzystana.

Podsumowując obydwa argumenty, daję się jednak przekonać, że wątek jest do zamknięcia. Bardziej należy chronić tych, którym informacje w tym wątku mogłyby zaszkodzić. Nie wszyscy przecież mają wspomniany wgląd i krytycyzm (często nasze problemy go upośledzają). Hipokryzją byłoby też dyskutowanie o samowolnym braniu leków z każdorazowym dodawaniem "disclaimera" w stylu "rób to pod kontrolą lekarza".

Wydrukuj tę wiadomość

  Psychodrama - braliście w niej udział?
Napisane przez: alette - Wczoraj, Śro 5:41 - Forum: Profesjonalna pomoc - Odpowiedzi (3)

Możliwe, że taki wątek już tutaj istnieje, interesuje mnie, kto z Was brał udział w psychodramie? I jak Wam to pomogło w zmniejszeniu lęku społecznego?

Zaciekawił mnie temat właśnie psychodramy, ponieważ, podjęłam już decyzję, że z tak silna fobią społeczną, po tym, co w życiu przeszłam, terapia CBT może być na pierwszy rzut nieskuteczna. Przeanalizowałam przez wiele lat moje wczesne, średnie, późne dzieciństwo,okres adolescencji i wczesnej dorosłości. Moje dzieciństwo skończyło się w wieku 9 lat. Wiele lat upłynęło, zanim uświadomiłam sobie, dlaczego tak a nie inaczej potoczyło się moje życie. Przeanalizowałam, życie moich najbliższych, nasze wspólne relacje na przestrzeni całego mojego życia. O mojej bolesnej przeszłości, wstydliwej przeszłości, powiedział przy wszystkich członkach rodziny w wielu ok 29 lat. Nie zmieniło to nic, nie zgodzili się na terapie rodzinną. Wybieram się w przyszłym tygodniu do psychologa klinicznego, diagnosty, by zrobił mi test i ocenił mój stan psychiczny.

Wracając do psychodramy, jest ona moim zdaniem ważną techniką psychoterapeutyczną, dla ludzi dorosłych zablokowanych w pewnych obszarach życia. Nie wiele wiem o psychodramie, ale jeśli ktoś w dzieciństwie doznał w rodzinie przemocy, to czytając ten pdf bardzo dużo zrozumie/ jeśli już nie czytał/. Polecam przeczytać go z całego serca osobom, które doświadczyły przemocy będąc dziećmi, i nic wtedy z tym faktem nie zrobiły, nie poprosiły o pomoc, nikt im nie pomógł. Czyta się łatwo.

to ten PDF:
http://www.psychoterapia-silesia.org.pl/...trauma.pdf

Opinie o psychodramie jako terapii są bardzo optymistyczne!:
http://www.psychologia.edu.pl/component/...powej.html

Po przeczytaniu wielu artykułów nt. przemocy wobec dzieci, rozumiem dlaczego to opis mojej osoby:

obniżona samoocena,

poczucie wstydu,
głębokie poczucie winy i skalania,
poczucie bycia odpowiedzialną/ym za sytuacje wykorzystania seksualnego,
nieumiejętność wyrażania lub niewłaściwie skierowany gniew,
ambiwalencja uczuć,
brak zdolności wchodzenia w bezinteresowne i głębokie relacje międzyludzkie,
depresja, zaburzenia osobowości.

(źródło:https://portal.abczdrowie.pl/molestowanie-dzieci-konsekwencje-w-doroslym-zyciu-co-mozna-zrobic )

Ankieta,moja pierwsza    :Uśmiecha się: Zachęcam do udzielania odpowiedzi. Ciekawi mnie ile osób z tego forum doświadczyło w swoim dzieciństwie przemocy, która miała/mogła mieć wpływ na niskie poczucie własnej wartości, zaniżoną samoocenę.

Wydrukuj tę wiadomość

  Miksy, kombinacje, które testowaliście.
Napisane przez: Ketina - 11 Gru 2018, Wto 18:48 - Forum: Suplementy, leki - Odpowiedzi (8)

Hej    :Uśmiecha się szeroko:

Jak sam tytuł wskazuje, ten temat służy do tego, żeby chętni wypisywali, jakie testowali kombinacje leków przepisanych przez lekarza.

Nie opisujcie eksperymentów na lekach wykonywanych na własną rękę (Regulamin PhobiaSocialis.pl )

Oprócz tego, możecie też wpisywać jak wpływał na Was dodatek innych substancji jak nikotyna, kofeina czy nawet witaminy lub inne substancje potencjalnie modyfikujące działanie (np. zioła) - oczywiście, jeśli lekarz nie miał nic przeciwko.

Czy ktoś może chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami?    :Uśmiecha się:

Wydrukuj tę wiadomość

  Konsola
Napisane przez: sheldon21 - 10 Gru 2018, Pon 23:26 - Forum: Technologia, gadżety, internet - Odpowiedzi (5)

Witam, jaką wybrać konsolę PS4,czy Xbox one?

Wydrukuj tę wiadomość

  Czy depresja oby na pewno jest uleczalna
Napisane przez: Galadriela - 10 Gru 2018, Pon 18:15 - Forum: Depresja, dystymia - Odpowiedzi (50)

Czy depresja oby na pewno jest uleczalna?
A może raczej przewlekła i nawracająca, tylko z różną częstotliwością?
Czy chwilowy brak objawów (chwilo trwaj jak najdłużej), to brak choroby, czy raczej ukrycie, przyczajenie? Nic innego, jak kolejny okres remisji ...złudna nadzieja.
Czy w tym wypadku jesteśmy skazani na dożywotnie zażywanie leków?

Wydrukuj tę wiadomość

  Hiszpańska muzyka to ściek
Napisane przez: Shiro - 10 Gru 2018, Pon 17:51 - Forum: MUZYKA - Odpowiedzi (19)

Witam. Tutaj zamieszczam Top100 piosenek najczęściej odtwarzanych w tym roku na Tubie

Większość z nich jest hiszpańskojęzyczna.

Większność z nich brzmi jak połączenie Rickiego Martina po wylewie i Zenka Martyniuka

Połowa to pseudo gangsterka brzmiąca tak samo

Połowa to jakieś pseudo ckliwe ballady, brzmiące tak samo

Uważam, że muzyka popularna w ich regionie zalicza regres albo zacięli się w czasoprzestrzeni 30 lat temu

Czy typowy słuchacz na ziemi jest asłuchalny?

Nie chcę wojny i ataku anty k-popowców. W k-popie i amerykańskich piosenkach na tej liście czuć pomysł, konwencję, melodię, nawet hejtowanych Lil Pumpów czy 6ixów.

https://www.youtube.com/watch?v=wpxMlqP4ceA


Odpowiedź, że taki styl jest najmodniejszy nie jest odpowiedzią. Po 5 minutach czułem się słabiej niż po miesiącu słuchania reggae

Wydrukuj tę wiadomość

PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.