- Postępujące problemy z logicznym myślenie
#1
Też to macie? Np. uczycie się na coś, ale umiecie głównie na pamięć, nie na rozumowanie, bo w takiej sytuacji wyparowuje Wam to z głowy? Ja to mam, i to jest przerażające dla mnie, tym bardziej że mam spore problemy w szkole i mogę nawet nie zdać. Ostatnia szansa+presja+obniżona logika=STRESSSS. Nie wiecie może, co mogę dla siebie i dla swojego móżdżku w tej sytuacji zrobić? Ech no, miejmy nadzieję że jakoś się z tego wykaraskam.
Odpisz
#2
Może przedstawię w ten o to sposób.

Z tego co wiem długotrwały stres wyniszcza hipokampa.Hipokamp bierze udział właśnie w takich funkcjach jak piszesz,ale nie tylko.

Aby go odbudować ,potrzebne jest większe stężenie serotoniny w mózgu   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

Badania na szczurach wykazaly, ze podwyzszony poziom serotoniny wzmaga
tworzenie nowych neuronów w hipokampie.

Nie wiem, ale może pomogą jakieś leki np,SSRI .Nie jestem specjalistą więc mogę się mylić   :Stan - Uśmiecha się:
Odpisz
#3
Obecnie czuję się, jakbym nie miał mózgu. Mam często problem ze sformułowaniem swej myśli, zdarza mi się zapominać niektóre wyrazy (kiedyś przesiedziałem pół godziny na kanapie, starając sobie przypomnieć słowo "bakłażan" [Obrazek: 20254146223847325523.gif]). Problematyczne stało się też czytanie - muszę częściej robić sobie przerwy, bo zaczynam lecieć bezmyślnie przez tekst nie ogarniając treści. Fajnie, gdyby dało się dzięki lekom i pracy nad sobą wrócić do dawnego stanu, bo niedługo zacznę przypominać warzywo.
A, a po kilkuletnich perypetiach ze zmianami szkół i wypadnięciem z toru nauki nie ogarniam już matmy. Ciekawe, czy nabiłem na maturze te żałosne 30%.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.