- Potrzeba ciągłej atencji
#1
Witam
Mam pewien dość męczący problem. Otóż, odczuwam stałą potrzebę atencji ze strony moich przyjaciół. Gdybym mogła, pisałabym lub rozmawiała z nimi całymi dniami (niestety nie jest to możliwe), a kiedy mój rozmówca informuje, że musi coś zrobić lub nie może rozmawiać, to zaczynam odczuwać lekki smutek, samotność i pustkę. Natomiast, kiedy wyjątkowo dobrze i przyjemnie mi z kimś roznawia, a ten ktoś, tak jak wcześniej, musi mnie zostawić (np. iść spać gdy jest wieczór), to czuję niedosyt, a co za tym idzie, kolejnego dnia za wszelką cenę próbuję wejść w interakcję, a gdy nie uda mi się to, czuje się zawiedziona, skłonna wręcz do płaczu.

Co mam zrobić, aby wyzbyć się tego?
Odpisz
#2
Nie wiem, ale chętnie się dowiem jak wyzbyć się potrzeby uwagi ze strony internetowych ludzików, których nawet nie znam.
Odpisz
#3
A może Ty jesteś fajna po prostu i mocno się angażujesz, żeby ktoś docenił, że ma taki skarbek   :Gesty - Ale:
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Niered:
  • Strachliwy, Fushia
Odpisz
#4
Co zrobić? Przetłumaczyć swojej łepetynie, że ludzie mają swoje życie tak samo jak i ty masz swoje oraz, że pójście spać nie równa się porzucenie, ot zwykła potrzeba fizjologiczna. Trzeba nauczyć się stawiać granice między sobą a innymi i mimo, że korci, że bardzo się chce, to trzeba uszanować to, że rozmówca może nie mieć dla nas czasu. Zawsze warto poinformować rozmówcę o tym jak reagujesz na nagłe zaprzestanie pisania, możecie ustalić godzinę o której jest koniec i kropka.
[-] 3 użytkowników polubił(o) wpis MamMokrePranie:
  • wolfganek, Czereśnia, Levia
Odpisz
#5
A jeżeli powyżej zasugerowany Ci sposób okazałby się niewystarczający, wtedy poszukaj przyczyn, z jakich tak nietypowo masz - z pomocą specjalisty.

smutny_rekin napisał(a):Nie wiem, ale chętnie się dowiem jak wyzbyć się potrzeby uwagi ze strony internetowych ludzików, których nawet nie znam.

Ale sam zaznaczyłeś w swoim profilu, że jesteś zainteresowany nowymi znajomościami. Do wyboru mamy w tej rubryce 5 opcji, a jeśli liczyć z romantycznymi to 15 opcji; masz też tam możliwość wprowadzenia krótkiej informacji pisemnej, żeby się towarzysko dobrze określić.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Kaspar Hauser:
  • smutny_rekin
Odpisz
#6
Wiem, o czym mowisz, bo dosyc łatwo jest w cos takiego popaść, gdy koncentrujemy sie tylko na drugiej osobie i na rozmowie z nią. Najlepiej jest znaleźć sobie jakieś hobby, zajęcie, które odciąga myśli od tej potrzeby kontaktu. Nie czekaj z telefonem w ręku aż ktoś Ci odpisze, zajmij sie czymś absorbującym Podobnie w przypadku jak rozmówca kończy rozmowę. Najlepsza metoda jest miec swoje życie, tak jak rozmówcy.
[-] 5 użytkowników polubił(o) wpis evergreen:
  • wolfganek, Acj, Wrzos, Lato, L1sek
Odpisz
#7
@evergreen Teraz zasadnicze pytanie... jak mieć swoje życie aby? ;p
Odpisz
#8
Nie wiem, tez nad tym pracuję. XD
Odpisz
#9
.   :Stan - Niezadowolony - Smuci się: .
Odpisz
#10
Znam taką osobę, nawet jest mi bardzo bliska. Ona to tak znosi, że po prostu ma dużo znajomych, zarówno w pracy jak i na uczelni, do tego chłopaka no i ma mnie, dlatego na wyjścia, towarzystwo nie narzeka. Wiem, że jak nigdzie nie wychodziła na tzw. 'miasto' i miała mało znajomych to się źle czuła, spadek nastroju miała i nie wychodziła z domu.

Ja tu widzę kilka rozwiązań, jeśli chodzi o pracę, to znajdź takie stanowisko, które da Ci ciągły kontakt z ludźmi, może to być praca w grupie, albo kontakt indywidualny, z różnymi osobami. Jeśli chodzi o studiowanie, szkołę, to w każdej znajdą się osobę, które tak samo chcą wychodzić, rozmawiać godzinami, używać życia, powinnaś na pewno takich wypatrzeć w tłumie. Też uczęszczaj na różne wydarzenia kulturalne w Twoim mieście, wybieraj się do kina, do teatru, może dołącz na jakieś zajęcia związane z Twoim zainteresowaniem.

Poza tym, powinnaś trochę bardziej zastanowić się nad sobą, spędzać czas sam na sam, myśląc o sobie, możesz spróbować medytacji, spacerów, jakiegoś sportu, żebyś miała czas też na spędzanie go sam na sam i na pracę nad sobą, myślenie o tym, kim jesteś, co chcesz robić w życiu, jakie masz cele itd. Jeśli ciągle z kimś przebywasz i spędzasz czas na rozmowach z innymi ludźmi, to zapominasz o sobie, a każdemu należy się właśnie chwilą takiej autorefleksji.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.