- Potrzeba ciągłej atencji
#1
Witam
Mam pewien dość męczący problem. Otóż, odczuwam stałą potrzebę atencji ze strony moich przyjaciół. Gdybym mogła, pisałabym lub rozmawiała z nimi całymi dniami (niestety nie jest to możliwe), a kiedy mój rozmówca informuje, że musi coś zrobić lub nie może rozmawiać, to zaczynam odczuwać lekki smutek, samotność i pustkę. Natomiast, kiedy wyjątkowo dobrze i przyjemnie mi z kimś roznawia, a ten ktoś, tak jak wcześniej, musi mnie zostawić (np. iść spać gdy jest wieczór), to czuję niedosyt, a co za tym idzie, kolejnego dnia za wszelką cenę próbuję wejść w interakcję, a gdy nie uda mi się to, czuje się zawiedziona, skłonna wręcz do płaczu.

Co mam zrobić, aby wyzbyć się tego?
Odpisz
#2
Nie wiem, ale chętnie się dowiem jak wyzbyć się potrzeby uwagi ze strony internetowych ludzików, których nawet nie znam.
Odpisz
#3
A może Ty jesteś fajna po prostu i mocno się angażujesz, żeby ktoś docenił, że ma taki skarbek   :Gesty - Ale:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Niered:
  • Wolfia
Odpisz
#4
Co zrobić? Przetłumaczyć swojej łepetynie, że ludzie mają swoje życie tak samo jak i ty masz swoje oraz, że pójście spać nie równa się porzucenie, ot zwykła potrzeba fizjologiczna. Trzeba nauczyć się stawiać granice między sobą a innymi i mimo, że korci, że bardzo się chce, to trzeba uszanować to, że rozmówca może nie mieć dla nas czasu. Zawsze warto poinformować rozmówcę o tym jak reagujesz na nagłe zaprzestanie pisania, możecie ustalić godzinę o której jest koniec i kropka.
[-] 3 użytkowników polubił(o) wpis MamMokrePranie:
  • wolfganek, Czereśnia, Levia
Odpisz
#5
A jeżeli powyżej zasugerowany Ci sposób okazałby się niewystarczający, wtedy poszukaj przyczyn, z jakich tak nietypowo masz - z pomocą specjalisty.

smutny_rekin napisał(a):Nie wiem, ale chętnie się dowiem jak wyzbyć się potrzeby uwagi ze strony internetowych ludzików, których nawet nie znam.

Ale sam zaznaczyłeś w swoim profilu, że jesteś zainteresowany nowymi znajomościami. Do wyboru mamy w tej rubryce 5 opcji, a jeśli liczyć z romantycznymi to 15 opcji; masz też tam możliwość wprowadzenia krótkiej informacji pisemnej, żeby się towarzysko dobrze określić.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Kaspar Hauser:
  • smutny_rekin
Odpisz
#6
Wiem, o czym mowisz, bo dosyc łatwo jest w cos takiego popaść, gdy koncentrujemy sie tylko na drugiej osobie i na rozmowie z nią. Najlepiej jest znaleźć sobie jakieś hobby, zajęcie, które odciąga myśli od tej potrzeby kontaktu. Nie czekaj z telefonem w ręku aż ktoś Ci odpisze, zajmij sie czymś absorbującym Podobnie w przypadku jak rozmówca kończy rozmowę. Najlepsza metoda jest miec swoje życie, tak jak rozmówcy.
[-] 5 użytkowników polubił(o) wpis evergreen:
  • wolfganek, Acj, Wrzos, Lato, chory na nieśmiałość
Odpisz
#7
@evergreen Teraz zasadnicze pytanie... jak mieć swoje życie aby? ;p
Odpisz
#8
Nie wiem, tez nad tym pracuję. XD
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.