- Powrót z Niemiec do Polski. Czy będę musiała powtarzać klasę?
#1
Bug 
Witajcie Fobicy   :Stan - Uśmiecha się:
Nie wiem czy wybrałam dobre forum do zadania tego pytania. Chociaż w sumie... Czemu nie? Pytałam już na zapytaj, ale tutaj ludzie są tacy sympatyczni, pomocni, a tam niestety nikt nie chce mi odpowiedzieć.
Ale do rzeczy, bo odchodzę od tematu >_<

Dwa lata temu przeprowadziłam się z Niemiec do Polski razem z rodzicami. Miałam wtedy 15 lat i skończyłam trzecią klasę gimnazjum. Napisałam wszystkie testy i opuściłam kraj w wakacje aby od września zacząć naukę już w niemieckiej szkole.
Myślałam, że pójdę do normalnej klasy, ale dyrekcja uznała, że to byłaby dla mnie bardzo stresująca sytuacja i lepiej gdybym rok czasu uczyła się w klasie językowej bez przedmiotów takich jak - biologia, chemia, fizyka etc. Tak więc od tego roku szkolnego jestem już w normalnej klasie, ale ku mojemu zdziwieniu i rozczarowaniu nie trafiłam do klasy 10 w której powinnam być z moim rówieśnikami lecz do ósmej. Niezbyt mam ochotę wgłębiać się w szczegóły.

Od jakiegoś czasu planuje powrót do Polski i tam dokończyć swoją edukacje, ponieważ tutaj czuję, że język podcina mi skrzydła. Nie potrafię nawiązywać kontaktów, bo boję się mówić po niemiecku. To też sprawia, że stoję w miejscu jeśli chodzi doskonalenie tego języka.

Moje pytanie jest więc następujące - Jak myślicie czy przyjmą mnie do 1 klasy liceum z świadectwem o ukończeniu 3gim? Czy może będę jeszcze musiała powtarzać 3 gimnazjum ( lubi teraz 9 podstawówkę ) ? A może jakieś testy dodatkowe będę musiała robić?

Btw. Czuję się okropnie z tym, że za rok moje koleżanki będą miały studniówkę i maturki, a ja dopiero rozpocznę swoją przygodę w liceum. Wiem, że to nie moja wina, wiem, że to nie świadczy o braku ambicji tylko to wynik wyjazdu, ale w dalszym ciągu... boje się krzywych spojrzeń ludzi po powrocie.

To chyba wszystko. Jeśli coś nie jest wystarczająco jasne, to śmiało pytajcie. Starałam się przedstawić sprawę najprościej jak tylko potrafiłam. Mam nadzieję, że ktoś był w podobnej sytuacji i wie coś na ten temat.
Odpisz
#2
Skoro skończyłaś trzecią klasę gimnazjum i masz świadectwo, to dlaczego mieliby cię ponownie do niej wsadzać?
(05 Maj 2018, Sob 13:15)Vsshz napisał(a): lubi teraz 9 podstawówkę
Nie ma 9 klas. Nauka w szkole podstawowej trwa 8 lat, a w liceum 4. Trafisz zapewne do drugiej klasy liceum, a może i wyżej - wszystko zależy od szkoły.
Odpisz
#3
(05 Maj 2018, Sob 15:24)Mżawka napisał(a): Skoro skończyłaś trzecią klasę gimnazjum i masz świadectwo, to dlaczego mieliby cię ponownie do niej wsadzać?
(05 Maj 2018, Sob 13:15)Vsshz napisał(a): lubi teraz 9 podstawówkę
Nie ma 9 klas. Nauka w szkole podstawowej trwa 8 lat, a w liceum 4. Trafisz zapewne do drugiej klasy liceum, a może i wyżej - wszystko zależy od szkoły.

Nie wiem. Już zgłupiałam. Różni ludzie różnie mówią.
Odpisz
#4
Ktoś ci mówi, że będziesz musiała powtarzać klasę, którą ukończyłaś już wcześniej w Polsce? Chyba, że w związku z zamianą 3G w 1LO jakoś znacząco zmienił się program dla tej klasy, ale nadal brzmi jak głupota. Najlepiej jakbyś zapytała się bezpośrednio dyrektora liceum, które cię interesuje.

EDIT: Teraz i ja nie nadążam, a wprowadziłam cię chyba w błąd, przepraszam. Do drugiej liceum nie możesz iść, bo roczniki, które obejmuje reforma, są dopiero w 7 klasie. Skoro tegoroczni absolwenci gimnazjum idą jeszcze do trzyletniego liceum, to ty idziesz z nimi. Pierwsza klasa co najmniej, nie mają prawa dać cię niżej.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Mżawka:
  • Vsshz
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Powrót do szkoły po 8 latach da się? hesek.wacek 24 2 706 08 Paź 2017, Nie 10:21
Ostatni post: Divine


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.