- Praca domowa od psychologa
#1
Podczas ostatniej rozmowy z mojom psycholoszkom dostałem parę pytań, które mam za zadanie zadać kilku osobom. Z racji tego, że znajomych u mnie brak proszę Szanowne Forum o udzielenie chociaż jednozdaniowej odpowiedzi. 8)

Mianowicie:

1. Czy się stresujesz i kiedy?

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?


Pytania może nie są zbyt ambitne, wynikły z rozmów, ale chyba wiem do czego mają mnie doprowadzić odpowiedzi.
Dziękuję z góry tym, którym będzie się chciało napisać parę zdań.
Odpisz
#2
wszystko fajnie, ale te pytania masz zadac osobom bez fs
Odpisz
#3
I zadałem. Były to aż dwie osoby. Ale poznam też chętnie opinie ludzi z forum.
Odpisz
#4
Ale po co. Poznasz skrzywione,.niemiarodajne odczucia fobików I innych nienormalnych.
Odpisz
#5
Po pierwsze u każdego fs jest nasilona bardziej lub mniej. Nie wiem, może chce przez to do którejś grupy przypisać, żeby poczuć, że nie jestem z tym sam.

No i po drugie - zwyczajnie nie mam kogo o to poprosić   :Stan - Zastanawia się:
Odpisz
#6
Mam ochotę się poużalać, więc piszę:

Cytat:1. Czy się stresujesz i kiedy?

Tak, praktycznie zawsze. Najwięcej gdy myślę o rzeczach, które dotyczą kontaktu z ludźmi (nawet rodziną).


Cytat:2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)
Serce szybciej/mocniej bije, zimny pot na dłoniach, trzęsę się. Ciągła czujność, jestem cały czas spięty, unikam ludzkiego dotyku, mam mdłości. Oddech jest dziwny, jakby głębszy, niewystarczający i brzuch napięty. Myśli przyśpieszają. Robią się natrętne i nieprzyjemne (np. "i tak nie wstaniesz jutro, nie uda Ci się". "Będą się z Ciebie śmiać, będą niemili, zranią Cię". "Znów popełnisz jakiś błąd", "jestem/ś żałosny", "nienawidzę siebie", "nienawidzę tego" oraz dużo innych myśli, przypominających mi o wszystkich błędach i zniszczonych znajomościach). Nawet gdy nie ma myśli, pozostaje ciągłe spięcie. Gdy wyjdę na zewnątrz - ciągłe bardzo szybkie bicie serca, zwiększona koncentracja, przyśpieszony chód, nerwowe poruszanie się. Myśli jest za dużo, "ona na mnie spojrzała, złą drogę wybrałem, te dzieciaki się śmieją, cholera, źle wyglądam" itd.
Jak omijam grupkę ludzi, łzy napływają mi do oczu (żałosne nie?   :Stan - Zastanawia się:) i uporczywie patrzę przed siebie lub w chodnik przede mną. Przy konfrontacjach już płaczę (to k**wa jest najbardziej żałosne). Nie da się tego powstrzymać.
Po jednym wypadzie, cały dzień boli mnie głowa, aż się rzygać chce i odtwarzam w myślach każdą sytuację i rozmowę. Nie mówiąc już o atakach paniki..
W nocy koszmary

Cytat:Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?
Tak, widzą strach, te łzy w oczach, spłoszone ruchy i słyszą drżenie w głosie, słyszą co mówię albo widzą smutek, spięcie i dystans. Rodzina widzi jak się rzucam na łóżku lub krzyczę z powodu koszmarów. Większość od razu zauważa, że jestem dziwny, często wtedy sami są zdystansowani lub po prostu mówią "spokojnie"..
Rodzina patrzy wtedy na mnie ze współczuciem i takim spojrzeniem, którego nienawidzę, coś w stylu "jesteś chory psychicznie i słaby". Nie dziwię im się..
Gdy mam lepsze dni, nic nie widać

Cytat:Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?
Są słabi

Cytat:5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?
Mają problemy, rozumiem je, chcę im pomóc, bo wiem jak to jest. Nie robię presji.

Cytat:6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?
Taka, która nie uczy się na błędach

Cytat:7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?
Nie wiem, chyba podświadomie ich nienawidzę, bo sam sobą gardzę. Z drugiej strony czuję, że nie jestem wtedy sam, na tym j*****m świecie. Wiem, że potrzebują kogoś bliskiego, wsparcia, móc zaufać, tylko tyle.

Pozdrawiam
Odpisz
#7
To i ja dorzucę coś od siebie, mianowicie:
1. Stresuję się przed spotkaniem obcych ludzi, pójściem gdzieś, mówieniem czegoś na forum klasy dlatego stresuję się dosyć często
2. Jeśli chodzi o to co nie zależy ode mnie to drżące ręce, uczucie że mi jest niedobrze, uczucie gorąca, a stresując się mam bardzo dużo myśli, głównie zastanawiam się co robię w tym miejscu, co mogłem zrobić żeby mnie tu nie było i chęć znalezienia się jak najdalej od ludzi.
3. Zazwyczaj się próbuję opanować więc może tego nie widzą, ale jak głos mi się łamie to zaczynam się bać że może jednak czują mój strach.
4. Stres ogólnie jest dziwny: jednych niszczy od środka, drugim daje moc do działania. Utożsamiam się z tymi pierwszymi. Sądzę, że ludzie stresujący się wyglądają śmiesznie dla reszty, np pełna sala ludzie gadają, śmieją się a tu w kącie siedzi taki osobnik gryzie paznokcie, nie może usiedzieć no to od razu wszyscy zwracają na to uwagę
5. Mylenie się jest rzeczą ludzką. Osobiście zapadam się pod ziemię jak się pomylę czytając coś czy wygłaszając.
6. Osoba głupia to taka, która zauważając czyjeś cierpienie jeszcze bardziej dobija, wyśmiewa
7. Tacy zamknięci ludzie mogą być naprawdę wartościowi, tylko problem w tym że świat się o nich nie dowie. Ludzie nie lubią wycofanych, a wycofani niezbyt przepadają za ludźmi, takie moje odczucie
Odpisz
#8
1. Stresuję się, kiedy jestem w centrum zainteresowania. Gdy mam powiedzieć coś przy większej grupie osób albo rozmawiam z kimś ważnym, przełożonym itp.

2. Moje serce zaczyna bić szybciej i mocniej. Robi mi się zimno. Czasami trzęsą mi się ręce. Co wtedy myślę? Zastanawiam się, jak uciec.

3. Myślę, że w 90 % sytuacji nie wiedzą o tym. Chyba, że zaczynam mówić nieskładnie albo drżą mi ręce. Reszty nie widać.

4. Chyba nie ma człowieka, który nigdy się nie stresuje. Każdy kiedyś odczuwał mniejszy, większy stres, w różnych sytuacjach, różnie na niego reagując. Jest to po prostu reakcja organizmu- wyrzut hormonów i tyle.

5. No zdarza się, po prostu. Myślę, że ktoś jest zmęczony albo niewyspany.

6. Ktoś nierozważny, bezmyślny, święcie przekonany o swojej racji.

7. Myślę, że są wśród nich wartościowe osoby i takie z którymi nie chciałabym się zadawać.
Odpisz
#9
PanZagubiony napisał(a):Podczas ostatniej rozmowy z mojom psycholoszkom dostałem parę pytań, które mam za zadanie zadać kilku osobom. Z racji tego, że znajomych u mnie brak proszę Szanowne Forum o udzielenie chociaż jednozdaniowej odpowiedzi. 8)

Mianowicie:

1. Czy się stresujesz i kiedy?

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?

1. Stresuję się trudną robotą i dłuższym wypowiadaniem się oraz odpowiadaniem na pytania na które nie znam odpowiedzi lub odpowiedź jest strasznie dla mnie obciachowa.
2. Skąd wiem? Trochę dziwne pytanie. Naturalnie, samemu się domyśla, iż jest się pod wpływem stresu, to się czuje po ciele, przyspieszone bicie serca, drżenie.
3. Zapewne widzą, ale jest to rzadkie, bo mam nikłe kontakty towarzyskie, a poza tym, staram się uspokoić. Chyba, że mam gadać z jakimś wrednym osobnikiem, ale na dłuższą metę takich ludzi po prostu unikam.
4. Nic, stres to normalna reakcja obronna organizmu.
5. Mam takie zdanie, że zapewne mówią niezbyt wiele normalnie, więc za długo układają sobie odpowiedź w głowie. Ale ogólnie, nie przekreślałabym za jąkanie się kogoś, bo ważne, że się ktoś stara i zapewne jak dobrze pójdzie to przestanie tak robić.
6. Taka osoba, której wszystko co niemądre w głowie, a to co mądre to już jej nie dotyczy, zwykle ktoś taki uważa się za inteligentnego, a nie ma ku temu podstaw.
7. Niedostosowanie społeczne tudzież introwertyzm.
Odpisz
#10
podczas kłótni z obawy przed odrzuceniem; na ulicy, jak gdzieś trzeba dojść, w środkach komunikacji publicznej, kiedy spotykam kogoś nowego i wymagana jest interakcja, przy powierzchniach, w ktorych się odbijam

natłok myśli, może jednej przygniatającej myśli- wizji tego, co się stanie; objawy fizyczne

ale niewidoczne dla innych (oprócz plam na szyi i dekolcie)

normalne

nie mam zdania

ktoś kto po raz nty wykonuje swoje zadanie źle

nic nie sądzę
Odpisz
#11
1. Czy się stresujesz i kiedy?
Zawsze gdy obcuje z ludźmi, albo wiem, że niedługo muszę do nich wyjść i wtedy gdy myślę o przyszłości. Lepsze pytanie dla mnie byłoby: kiedy się nie stresujesz   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)
Am... z tego samego powodu przez który wiem że jestem głodna? Czuje. Ścisk w sercu, żołądku, myśli "boże, za co", wejście w pozycje zdystansowanego do świata obserwatora i takie różne.

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?
Czasami, nie zawsze. Zdarza się, że się po prostu trzęsę, no i to że nic nie mówię i ociągam się z robieniem czegoś daje innym sygnał, że jestem przestraszona.

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?
Każdy odczuwa stres, wiec co mam o nich sądzić. Mogę sądzić coś o sytuacji, bo wszystko zależy jak na daną osobę takie uczucie wpłynie. Gdy się ktoś po prostu boi i jest wycofany to mogę czuć sympatie. Zdarza się też, że stres włącza komuś agresora i wtedy nie chce z daną osobą przebywać.

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?
Nie oceniam ludzi po przejęzyczeniach. Startują z szufladki "ludzie", zdanie wyrabiam sobie na podstawie innych rzeczy.

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?
Są różne rodzaje głupoty. Zostawię to.

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?
No i po raz kolejny trzeba dać mi danego człowieka do oceny. Po samej skrytości i wycofaniu to nic nie sądzę. Niekiedy bywa to intrygujące.
Odpisz
#12
PanZagubiony napisał(a):1. Czy się stresujesz i kiedy?

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?

1. Podczas rozmów z osobami pewnymi siebie,bardziej kompetentnymi; podczas wystąpień przed większą ilością osób; przed egzaminami ustnymi

2. Przyspieszone bicie serca, mylenie np. końcówek wyrazów, czy całych słów, problem z wyrażaniem myśli

3. Staram się, by nie widzieli. Myślę, że rzadko widzą, potrafię grać, mimo, że w środku się stresuję.

4. Myślę, że stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka, więc nie widzę nic dziwnego w ludziach, którzy go odczuwają.

5. Sama tak robię podczas stresu, zatem nie widzę w tym nic dziwnego - gdy widzę, że ktoś to robi ze stresu to próbuję stworzyć taką atmosferę, by dana osoba poczuła się pewnie i uspokoiła.

6. Osoba głupia? Niekompetentna? Eee, są ludzie z większym lub mniejszym ilorazem inteligencji, dlaczego od razu nazywać ich głupimi   :Stan - Uśmiecha się: Osoba niekompetentna to po prostu osoba, która nie zna się na danej dziedzinie i tyle. Gorzej, gdy się na jej temat wypowiada, nie ogarniając tematu.

7. Czuję współczucie, ponieważ nigdy nie wiadomo, jaka historia stoi za takim człowiekiem.
Odpisz
#13
1. Czy się stresujesz i kiedy?
Gdy czegoś nie wiem.
Gdy podejrzewam, ze ktos sie ze mnie nabija w zawoalowany sposób, czuje sie jak debil, ze wcześniej tego nie zauważyłam.
Gdy mam zbliżyc sie do drugiego człowieka i chce zeby to wyszło bez spiny i naturalnie.
Gdy mam rozmawiac z osobą typu sąsiad/dawny znajomy, a nie mamy żadnego tematu, gdy komuś nie ufam a musze z nim rozmawiać(czyli wszyscy poza kilkoma bliskimi osobami)
Gdy ktoś mi zwróci uwagę szczególnie gdy się tego nei spodziewam.

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)
Spinam sie, zamknięta postawa ciała, unikam kontaktu wzrokowego, w głowie albo gonitwa mysli albo kompltena pustka, odprawiam dziwne tańce zeby zakamuflować stres, nerwowy głosny smiech, w naprawde stresujacyhc sytuacjach walczę z płaczem, łazwieniem oczu, drżeniem głosu i rąk oraz tragicznym rumieńcem, czuję pot na karku, w skrajnym przypadku słabo mi.

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?
Czasem pewnie nie, ale często słysze; spokojnie, ale pani nerwowa, proszę się uspokoić. Znajomi myslą ze to zdrowy dystans a nie lęki, nie podchodzą bliżej w związku z tym bo myslą ze tak chcę.

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?
Nic, tak jak o ludziach nie przezywających stresu. Moge im współczuc jeśli to uniemozliwia im normalne zycie.

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?
Nie zauważam takich rzeczy.

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?
Taka, która nie chce widzieć własnych błędów, nie uczy się ciągle robiąc to samo i oczekując innych rezultatów.

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?
Zawsze mnie interesują w pierwszej kolejności, uwazam ich za milszych i bardziej godnych zaufania od tych wrzaskliwych.
Odpisz
#14
1. Czy się stresujesz i kiedy?
tak, bardzo czesto przy ludziach, nawet w domu, snuje plany o tym ze chca mnie zabic, mysle ze sa wokol mojego domu itp... zaawsze sie stresuje.

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)
ogromny strach kiedy patrze sie na ludzi, nielogiczne mysli

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?
trzesa mi sie rece i caly sie trzese wiec tak

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?
nic nie sadze, bo to o niczym nie swiadczy.

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?
to nic o nikim nie mowi.

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?
ktos agresywny kto obraza innych i porownuje sie.

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?
nic to o nich nie mowi, ale raczej jestem dobrze nastawiony do nich na poczatku.
Odpisz
#15
1. Czy się stresujesz i kiedy?

tak, kiedy jestem w centrum uwagi albo kiedy nie wiem jak się zachować, co odpowiedzieć itp innymi słowy kiedy brakuje mi kompetencji społecznych

2. Skąd wiesz, że się stresujesz? (zachowania, myśli itd.)

dyskomfort, chęć ucieczki z sytuacji, pustka, czasem szybsza praca serca

3. Czy inni widzą Twój stres/lęk? Jeśli uważasz, że tak to dlaczego?

tak widzą, widzę to po nich a poza tym czasem takiego czegoś się dowiaduję od nich : np co pan taki wystraszony

4. Co sądzisz o ludziach odczuwających stres?

ja ich rozumiem, więc generalnie coś w rodzaju nici porozumienia

5. Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy podczas mówienia przejęzyczają się lub mylą?

tak szczerze, to mnie to akurat drażni, chyba że widzę że ktoś jest zdenerwowany to mam inny odbiór ( patrz wyżej)

6. Kto to jest osoba głupia, niekompetentna?

osoba niekompetentna to osoba niekompetentna   :Stan - Uśmiecha się: po prostu, po jakimś czasie widać jeżeli się znasz na temacie że masz do czynienia z kimś kto po prostu ma zerowe pojęcie o zagadnieniu, ale to jest ok jeżeli to ktoś kto się uczy, gorzej jeżeli to twój przełożony obdarzony w dodatku sporą dawką bufonady

7. Co sądzisz o ludziach zamkniętych, wycofanych, skrytych?

interesują mnie
Odpisz
#16
Mówisz, że zadałeś te pytania dwóm osobom z otoczenia, które nie mają fobii. Mógłbyś proszę napisać tutaj ich odpowiedzi, bo jestem ciekawa i moglibyśmy się porównać z nimi. Jeśli możesz, oczywiście ;-)
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Diagnoza u psychologa vs samodiagnoza Kra_Kra 6 1 001 18 Sty 2018, Czw 19:29
Ostatni post: qaz21122
  Kompromitujące sytuacje - praca domowa WinterWolf 4 1 244 02 Lut 2017, Czw 21:15
Ostatni post: Zasió
  Wizyta u psychologa butterfly92 26 3 485 27 Gru 2016, Wto 23:51
Ostatni post: L1sek
  Zaoisałem się do psychologa i mam wątpliwości Ertix 6 1 666 12 Lis 2015, Czw 23:26
Ostatni post: WielkiNos
  Pierwsza wizyta u psychologa. Czego się spodziewać? konrad 47 10 437 05 Lis 2015, Czw 3:10
Ostatni post: vesanya
  Jak wybrać odpowiedniego psychologa? nikaragua 15 2 857 01 Cze 2015, Pon 2:01
Ostatni post: Fobiczny777
  Kto był z was u psychologa PMCL 13 1 909 29 Maj 2015, Pią 2:21
Ostatni post: Olan
  Praca - 4 pytania Byron Katie sasasa12 1 5 147 09 Wrz 2014, Wto 22:20
Ostatni post: pawellos
  Wizyta u psychologa/psychiatry- waro? Chudy 11 2 057 28 Cze 2014, Sob 19:24
Ostatni post: Mannequin
  Zanim pójdziesz do psychologa... Gelo 35 10 244 19 Mar 2013, Wto 23:52
Ostatni post: Mizantrop


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.