Praca  - Własna firma
#1
Shocked 
Ciekawi mnie czy ktoś z was ma własną firmę? Czy nie jest lepiej jak pracuje się samemu zamiast z współpracownikami. No i nie ma się szefa nad sobą, który się czepia.
Odpisz
#2
Ja nie mam drygu do takich rzeczy podobnie jak cala moja rodzina az po dziadka :d
Odpisz
#3
Myślałem nad założeniem jednoosobowej firmy w przyszłości ale najpierw musiałbym skończyć studia, złapać więcej doświadczenia i ogarnąć się.
Odpisz
#4
Żeby mieć firmę to należałoby wiedzieć czym się zająć, tak na początku. Teraz założenie firmy praktycznie nic nie kosztuje i nie wymaga wiele czasu, a przez pół roku nie trzeba nawet płacić ZUSu, później przez kolejne 1,5 roku jest mały ZUS. Trzeba jednak opłacać składkę zdrowotną przez cały czas, czyli trochę ponad 300zł miesięcznie.

Jak ma się jakiś zapas środków i pomysł na działalność z niskim wkładem to można założyć firmę i zobaczyć jakie są perspektywy i jak to wszystko wygląda chociaż przez te pierwsze pół roku. Oczywiście powinniśmy się liczyć z tym, że przez te pół roku będziemy musieli ponieść koszty na składkę zdrowotną, czyli niecałe 2 tysiące, ew. wkład własny na rozpoczęcie działalności i z czegoś oczywiscie będzie trzeba żyć przez te pół roku, więc jak nie ma się sensownego pomysłu, a duże opłaty za np. wynajem to nie jest to zbyt dobry pomysł. Bezpieczniej jest mieć równolegle jakąś pracę chociażby dorywczą albo na niepełen etat, żeby pokryć koszty życia, ale na to musimy poświęcić czas, który szczególnie na początku okresu prowadzenia firmy jest bardzo potrzebny.

Najczęściej jednak wygodniej, stabilniej i mimo wszystko, z mniejszą ilością stresu, jest pracować na etacie z szefem, który się czepia.
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis chory na nieśmiałość:
  • Empty box, Szary
Odpisz
#5
Też chciałbym mieć jaki mały biznes, ale tak jak napisał kolega wyżej, też nie mam do tego głowy.
Odpisz
#6
Chciałabym założyć swoją firmę, ale powstrzymuje mnie właśnie to, że własna firma to wielkie ryzyko i odpowiedzialność, poza tym czy kontakty z ludźmi takie ograniczone względem etatu? Raczej nie, bo trzeba sobie samodzielnie zdobywać kontrahentów, klientów. Nie wiadomo, czy wszystko wypali, czy konkurencja mnie nie zeżre itd.

A zresztą nie mam jakichś szczególnych umiejętności, które mogłabym sprzedać na rynku pracy, więc moje pomysły na firmę są dość sztampowe - czyli konkurencja duża.
Crows fly black
Odpisz
#7
"Firma" to może dużo powiedziane, ale prowadzę sobie malutką jednoosobową działalność, z kilkoma stałymi klientami. Majątku nie ma, ale żyje się dobrze.    :Uśmiecha się puszczając oko:
Za to nie mam pojęcia co zrobię, gdybym większość tych klientów stracił, bo szukanie nowych jest chyba nieco poza zakresem moich umiejętności...
Alfabetycznie być powinny słowa ułożone w zdaniu.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Własna działalność gospodarcza ponocyszukam 10 2 870 24 Lut 2013, Nie 17:26
Ostatni post: Piotr


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.