- Problem matematyczny – konkurs!
#1
Jeśli ktoś chciałby mieć aktywny współudział w drobnej pracy naukowej, zapraszam.
Oprócz wszechforumowej sławy oferuję jakąś symboliczną nagrodę – niestety stawek rynkowych rzędu 10 k nie zaoferuję, ale coś pomyślimy.   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:

To jest część pewnego problemu geometrycznego. Wiadomo skądinąd, że takie oszacowanie istnieje (jeśli tę sytuację zobrazuje się geometrycznie, to widać to "na oko") , ale nie znalazłem w literaturze jego dokładnej wartości ani dowodu. A taka dokładna wartość (jakiekolwiek dodatnie oszacowanie zależne tylko od k i n) przydałaby mi się już do rzeczywistego "nowego" problemu.

Nie musi być dowód. Może ktoś z Was napisze programik liczący tego typu wartość, jakąś wizualizację. To może być wskazówką do formalnego dowodu. Można zacząć od k=2 i n=3.
Powodzenia!   :Stan - Uśmiecha się:


.pdf   Problem pomocniczy.pdf (Rozmiar: 57,88 KB / Pobrań: 33)
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z.... psem ? Hamas 20 1 572 18 Sie 2012, Sob 11:16
Ostatni post: gemsa84


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.