- Proszę o usunięcie mojego konta (nieużywanego od lat)
#1
Dzień dobry,

bardzo proszę administrację o usunięcie mojego konta na tym forum. Ostatni raz odwiedziłam forum trzy lata temu, a i to po bardzo długiej przerwie (niemal dwuletniej). Nie korzystam i jestem pewna, że nie będę już korzystać z forum. Nie czytam, nie loguję się, nie utrzymuję kontkatów z nikim, kogo tutaj poznałam.

Adres email przypisany do mojego profilu również nie jest przeze mnie używany od lat, przymierzam się do jego skasowania, więc tak czy inaczej profil przestanie być dla mnie skrzynką kontaktową.

Ponadto, przykro mi to pisać, ale nie mam zaufania do tego, jak forum jest zarządzane i jakie są losy prywatnych informacji na mój temat, które zamieszczałam kilka lat temu w dziale zamkniętym.

Odchodząc z forum kilka lat temu poprosiłam o skasowanie mojego profilu, ale spotkałam się z odmową, mimo że nie łączyło się to ze skasowaniem zamieszczonych tu przeze mnie treści / postów.

Ówczesna administracja odmówiła mi również usunięcia wszystkich moich postów z działu zamkniętego, tłumacząc to niezgodnością z regulaminem tego forum.
Obiecano mi natomiast, że posty te zostaną zarchiwizowane w dziale dostępnym wyłącznie administracji, tłumacząc, że gdybym zdecydowała się kiedyś wrócić na forum, mogłyby zostać przywrócone.
Tak się nie stało - nie wróciłam nigdy.

Zgodnie z moją prośbą usunięto mnie jednak z grupy uprzywilejowanej do czytania tego działu (odchodząc z forum uznałam, że zachowanie dostępu do prywatnych danych byłoby nieuczciwością wobec członków grupy, zw. wobec tych przyjętych w przyszłości, po moim odejściu).

Dziś, po kilku latach nieużytkowania forum i adresu email przypisanego do mojego tutaj profilu, weszłam do zapomnianej skrzynki gmail w celu uporządkowania jej i usunięcia, i ze zdumieniem przeczytałam automatyczną wiadomość wysłaną z forum w dn. 2 stycznia 2012 r. o następującej treści:


Gratulacje,

Zostałeś przyjęty do grupy "To ja, poznajcie mnie." na FOBIA SPOŁECZNA - ogólnopolska strona dla lękliwych społecznie..
Zostało to przeprowadzone przez moderatora grupy lub admnistratora strony, skontaktuj się z nimi aby zdobyć więcej informacji.

Możesz zobaczyć informację o Twojej grupie tutaj:
http://phobiasocialis.pl/forapl_redirect....php?g=197Chyba nie muszę opisywać swojego zdumienia?

Oczywiście obecnie dostępu do grupy nie mam, co mnie nie martwi.
Martwi mnie natomiast fakt, że bez konsultacji ze mną ktoś zarządza moimi danymi. Nie wiem, czy moje posty zawierające dane osobiste, nie zostały przywrócone w zamkniętej grupie i kto na przestrzeni ostatnich lat miał do nich dostęp.

Ponownemu dodaniu (oraz usunięciu mnie) z grupy nie towarzyszyła żadna prywatna wiadomość od administracji wysłana na email i/albo na skrzynkę profilu, która tłumaczyłaby okoliczności tych posunięć.

Zakładam, że jak każde inne forum, również to ma swoją dynamikę i w administracji następują pewne roszady. Fakt, że zupełnie obce osoby, nie znające nawet historii mojego tu pobytu, mają wciąż dostęp do zarchiwizowanych (lub przywróconych w zamkniętym dziale) moich danych osobowych i zdjęć, i że te obce osoby mogą zarządzać ich ujawnianiem szerszej grupie również obcych osób, jest wg mnie niedopuszczalny.

Bardzo proszę więc o ostateczne:
- skasowanie mojego profilu na tym forum
- skasowanie wszelkich zarchiwizowanych, a założonych przeze mnie wątków zawierających moje dane osobowe i osobiste treści
- skasowanie moich zdjęć

Chodzi wyłącznie o treści z forum zamkniętego i te (podobno) zarchiwizowane w forum administracji.

Prawo zapewnia mi wyłączne prawo do zarządzania obecnością na publicznym forum treści, które zawierają moje dane osobowe lub dane drażliwe, jak również pozostawia mi prawo do dookreślenia, czym są dane wrażliwe.

Administracja tego forum nie ma prawa przechowywać moich intymnych danych bez mojej zgody i żaden wewnętrzny regulamin w świetle prawa na to nie zezwala, o ile nie wyrażę na to osobistej zgody na piśmie lub wobec świadka.

Podobnie mam prawo samodzielnie decydować o tym, czy mój profil zostanie usunięty, tym bardziej, że od lat nie jestem użytkownikiem forum, a skasowanie profilu nie łączy się z usunięciem zamieszczonych przeze mnie na forum publicznym treści.

Zgłaszam tę sprawę i prośbę o weryfikację działań administracji do serwisu fora.pl, co mam nadzieję, że jest zrozumiałe wobec zaistniałych wypadków. Mam nadzieję, że to jednak administracja podejmie działania, o które proszę.

Mam nadzieję, że ew. zmiany, które zaszły w administracji (przepraszam, ale nie mogłam znaleźć nigdzie informacji n.t. składu i ról osób zajmujących się obecnie forum, więc nie bardzo orientuję się, jak teraz wygląda "ciało"), pozwolą na bezbolesne rozwiązanie tej przykrej sprawy.

Korzystając z okazji chciałam bardzo podziękować dawnym adminom i moderatorom, i użytkownikom, z którymi korespondowałam w czasie, gdy odwiedzałam forum, za poświęconą mi uwagę, czas i okazane w chwilach kryzysu wsparcie.
Bardzo dobrze wspominam spędzony tu czas, mam nadzieję, że układa Wam się dobrze i że coraz lepiej radzicie sobie z problemami, które nas tu kiedyś sprowadziły.
(Sama wciąż korzystam ze wsparcia grupy, ale jest to grupa, z którą spotykam się w realu - chyba głównie dlatego nie wróciłam na forum... mimo wszystkich miłych wspomnień).
Pozdrawiam Was miło, K.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Down usunięcie konta zolza75 3 315 13 Sie 2018, Pon 12:22
Ostatni post: BlankAvatar
  usuwanie konta 1 1 440 24 Kwi 2015, Pią 20:30
Ostatni post: Judas
  Kto zakładał tu ordynarne konta (zaklinam że nie ja!)? upodlona 3 3 932 01 Sie 2008, Pią 10:14
Ostatni post: Założyciel


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.