- Przyczyną ekstremizmu jest islam, a nie Zachód
#1
Ciekawy artykuł, z ogromną liczbą linków dowodzących jak wspaniałą religią pokoju jest islam

"Apologeci o zamachy terrorystyczne obwiniają ich ofiary. Ich zachowanie, twierdzą ci apologeci, „spowodowało” atak. Według nich „hiszpańska polityka zagraniczna” spowodowała wybuch bomb w Madrycie w 2004 roku; a bomby na Manchester Arena w 2017 roku były „spowodowane” przez dziewczęta, które chciały pójść na koncert.

Dla mnie, człowieka, który dorastał w fundamentalistycznych krajach muzułmańskich, szerzenie się na Zachodzie apologetów prawa szariatu jest, najłagodniej mówiąc, intrygujące.
Oczywiście, pragnienie, żeby ludzie z innych kultur czuli się mile widziani, jest oznaką dobrego serca. Wielu spośród tych apologetów nie ma jednak bezpośredniego doświadczenia rzeczywistego życia w tej części świata, ani tego, jak czuje się ofiara codziennego radykalnego islamu. Bolesne jest to, że chociaż wielu spośród tych apologetów nigdy nie żyło pod islamskimi rządami, często działają tak, jakby to znali osobiście.

Wielu apologetów mówi, że islam jest religią pokoju. Tym, co niestety omijają, jest to, że według islamu „pokój” nadejdzie dopiero po nawróceniu się całego świata na islam. Do tego czasu, według islamu, cały świat jest podzielony na dwie części: dar al-Islam („dom islamu”), składający się z tych, którzy już wierzą i dar al-harb („dom wojny”), składający się z tych, którzy dopiero mają uwierzyć. Wnioskiem z doktryn opartych na dżihadzie i szariacie jest to, że po tym jak wszyscy niewierni uwierzą, wreszcie nastąpi pokój.
„Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Allaha.” (Koran 8:39)

W Iranie, tak samo jak w podobnych mu krajach, prawo szariatu – nie zaś Zachód — narzuca egzekucję gejów; traktuje kobiety jak obywateli drugiej kategorii (tutaj, tutaj i tutaj); każe wieszać tych, którzy postanowili opuścić islam; dokonuje egzekucji nieletnich; dławi i zabija chrześcijan i Żydów, i kamienuje kobiety za nawet rzekome cudzołóstwo, które może obejmować sytuację, że kobieta została zgwałcona (tutaj i tutaj). Iran więzi i wymierza chłostę za ”przestępstwa” takie jak taniec, słuchanie muzyki, urządzenie przyjęcia, pisanie wierszy, picie alkoholu, pójście na randkę, zdjęcie hidżabu, noszenie „nieislamskiego” ubioru lub „przebywanie w bliskości narzeczonego”.

Ci, którzy wybielają sprawców radykalnej przemocy i ekstremizmu – przez zmianę tematu lub oskarżanie innych, często niesprawiedliwie, o rasizm, dyskryminację, ucisk i ”islamofobię” – przyczyniają się do ich wzmocnienia. Ośmielacie tych fundamentalistów i przez wzmacnianie prawa szariatu umożliwiacie podporządkowanie milionów kobiet i dzieci. Umożliwiacie małżeństwa dzieci, okaleczanie genitaliów kobiecych (FGM), ciemiężenie i egzekucje dzieci, gejów, mniejszości etnicznych i wzmacniacie nasilanie się religijnego terroryzmu na świecie.
Przyczyną, jak to wskazano, jest radykalny, przestarzały system wierzeń. Zachód nie jest przyczyną."

https://euroislam.pl/przyczyna-ekstremiz...ie-zachod/
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie ma chrześcijańskiego ekstremizmu, ale jest islamski dziewczyna z naprzeciwka 1 78 28 Cze 2019, Pią 5:47
Ostatni post: Piesek
  Dlaczego homoseksualiści popierają islam? dziewczyna z naprzeciwka 21 515 17 Cze 2019, Pon 16:35
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Nic nie zagraża światu tak bardzo, jak polityczny islam dziewczyna z naprzeciwka 0 60 05 Cze 2019, Śro 11:24
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Rewolucja neolityczna przyczyną braku czasu? dziewczyna z naprzeciwka 6 163 22 Maj 2019, Śro 11:56
Ostatni post: BlankAvatar
  Przyczyna autyzmu odkryta? dziewczyna z naprzeciwka 5 357 03 Lut 2019, Nie 16:38
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Aborcja najczęstszą przyczyną śmierci na świecie Supa 3 144 09 Sty 2019, Śro 19:31
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Władze miasta nie upamiętnią bohatera, aby nie urazić muzułmanów dziewczyna z naprzeciwka 1 48 26 Paź 2018, Pią 14:35
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.