- Pusty profil na facebooku
#1
Jak reagujecie i co myślicie o osobie, która nie ma prawie nic na swoim profilu na facebooku nawet zdjęć? Jak najlepiej wytłumaczyć to jakiejś względnie normalnej osobie w taki sposób, żeby się nie zniechęciła?
Odpisz
#2
Myślę sobie, że osoba nie ma ochoty się dzielić swoim życiem na profilu w internecie. Czasem serio tak jest i to nie kwestia braku życia i przyjaciół.
[-] 5 użytkowników polubił(o) wpis vesanya:
  • saintan, Prosty Człowiek, Żółwik, smutna00, moc.awruk
Odpisz
#3
Dla mnie to nic nadzwyczajnego, tak samo jak puste profile na insta, przecież nikt nie ma obowiązku wrzucać zdjęcia, można przecież tylko oglądać
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis WinterWolf:
  • kanli, moc.awruk
Odpisz
#4
Takie osóbki mówiły, że nie mogą się przyzwyczaić do FB, więc nie korzystają za często albo po prostu nie chcą tam wrzucać takich rzeczy.
Ja sobie myślę, że mają życie poza fejsem   :Stan - Różne - Nie powiem: Lub że to fejkowe konto tylko na konkretne potrzeby. Jakoś tego nie rozkminiam.
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Czereśnia:
  • Szary, moc.awruk
Odpisz
#5
Ja akurat o takich osobach mam bardzo dobre zdanie. Nie uzewnętrzniają się przypadkowym osobom z internetu, nie potrzebują atencji i lajków, widocznie mają swoje życie i nie muszą nikomu udowadniać, że są fajni.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Szary:
  • moc.awruk
Odpisz
#6
Nie mają takiego parcia na jakieś kurde lajki czy serduszka i nie chce im się nic tam wrzucać.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Czarny5:
  • moc.awruk
Odpisz
#7
Dziękuję za odpowiedzi. Dobrze wiedzieć, że ktoś ma inne zdanie niż to, z którym zwykle się spotykałam. Dla ludzi, którym po pewnym czasie znajomości podałam swój profil byli zaskoczeni faktem że nie jestem tam tak aktywna, jak się spodziewali i pewnie zastanawiali się, co może być ze mną nie tak. Widocznie ma to jakieś znaczenie, lecz dobrze wiedzieć, że pewne osoby nie postrzegają tego faktu w sposób jednoznacznie negatywny.
Odpisz
#8
Dodam jeszcze jeden możliwy powód: ktoś nie chce być inwigilowany przez pracodawców lub rekruterów. Może też ma zawód polegający na ekspozycji społecznej i byciu w jakiejś mierze autorytetem (np. nauczyciel, psycholog) i nie chce być podglądany przez dużą grupę potencjalnie ciekawskich odbiorców (np. uczniów z całej szkoły).
[-] 3 użytkowników polubił(o) wpis Żółwik:
  • Prosty Człowiek, moc.awruk, Nowy555
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.