- Regeneracja organizmu
#1
Regeneracja organizmu-póki miałem tylko fobię było spoko. Kilka lat temu dopadła mnie (i trzyma nadal depresja). Przez pierwsze 3 lata, mimo, iż stresy były największe, organizm chyba był jeszcze silny i jak na to wszystko regenerował się w miarę normalnie.

Jednak tak 2-1,5 roku temu nastąpiło chyba jakieś załamanie (stopniowo). Teraz mój organizm regeneruje się wolno. Kiedyś nawet po bardzo silnym stresie bardzo szybko dochodziłem do siebie- teraz, nawet mały stres powoduje b. silne zmęczenie. Po, nawet średniej intensywności ćwiczeniach, organizm regeneruje się 2-4 razy dłużej niż kiedyś (co mogę stwierdzić chociażby po tym, jak długo mnie bolą mięśnie po wysiłku).

Z wielu względów właśnie przez to wpadam w błędne koło. Ale tu długo by mówić.

Czy też taki macie? Nie mówię o lekkich wahaniach, nie wmawiajcie sobie tego, ale jeśli ktoś już tak ma, to może ma jakieś przemyślenia na ten temat.
Odpisz
#2
Jeżeli jest to niepokój wewnętrzny to można zastosować napój zwany piwo.
Odpisz
#3
nie wiem co to ma do rzeczy
Odpisz
#4
U mnie sport pomaga, np. 20 min ćwiczenia siłowe, 5 min. odpoczynku i jedziesz aerobowe ćw. później się czuje jak nowonarodzony   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#5
Podobnie jak autor wątku mam zestaw fs + depresja. I fakt, przez kilka nieleczonych lat działało to na mnie destrukcyjnie, stres był niepojęty i nieogarnięty, blokował funkcje fizycznie do granic - na przykład mimo dobrze ułożonej kalorycznej diety i regularnego planu treningowego moja waga zatrzymała się na dobre. Były okresy że traciłem kilogramy zamiast zyskiwać, wydolność organizmu spadała z wiekiem zamiast rosnąć. Odkąd się leczę na obydwa jest dużo lepiej. Bardzo szybko się regeneruję, wysypiam się, wydolność rośnie a waga leci w górę jak szalona. Coś w tym jest, że zdrowia szuka się pierw w głowie...   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#6
Czy zregenerowany, wypoczęty organizm daje objawy depresji?
Odpisz
#7
Na pewno może dawać. W końcu objawy objawom nie równe...   :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Odpisz
#8
Ja nie polecałbym stosować żadnych używek mając problemy natury psychicznej. Na mnie działa to strasznie destruktywnie. Jak na trzeźwo czuje się czasami normalnie to jak wypije to nigdy.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.