- Rozmowy o kolorach ; )
#1
Czyli jakie barwy lubicie, gdzie lubicie oraz różne sprawy związane z ubarwieniem.

Jeśli o mnie chodzi, mam przypisane skojarzeniowo do danych liczb, odpowiednie kolory. 1-ka kojarzy mi się zawsze z odcieniami bieli lub niebieskiego, 2-ka z kolorem złota, 3-ka z czerwienią, 4-ka z niebieskim, 5-ka z brązem, 6-ka również ze złocistym, 7-ka z granatem, 8 z czerwienią, 9-ka z zielenią. Numer obecnego roku 2009, to dla mnie przede wszystkim zieleń. W mniejszym stopniu złocista 2-ka, dwa białe 0 i zielona 9-ka. Cyfry i liczby, oczami wyobraźni postrzegam w kolorach.

Podobnie jest z literami alfabetu. Będę podawać teraz litery i przypisywany przeze mnie, przybliżony kolor: A - złoty, B - czerwony, C - biały, zielony lub niebieski, D - brązowy, E - złoty lub pomarańcz, F - fiolet lub niebieski, G - zielony, H - niebieski, I - biały, J - niebieski, K - niebieski, L - biały, M - czerwony, N - niebieski, O - biały, P - brązowy, Q - różowy, R - brązowy, S - czerwony, T - brązowy, U - różowy, V - szary, W - zielony, X - szary, Y - szary, Z -zielony. Jeśli jakaś nazwa własna rozpoczyna się, przykładowo na A - to mimowolnie utożsamiam ją z barwą złota, na B z czerwienią, itd.

W malowaniu samochodów, odpowiada mi najlepiej jaskrawa czerwień lub klasyczna czerń. Jeśli chodzi o symbole, typu flagi - połączenie czerwieni, czerni oraz bieli. W ubraniach niespecjalnie darzę sympatią wszelkie odcienie żółci oraz zieleni. Francja jako kraj, kojarzy mi się z niebieskim, ze względu na przedrewolucyjną flagę, zdominowaną przez tą barwę. Rosja z czerwienią, która dominowała na fladze CCCP. Niemcy zaś z czernią, która nie przeważała specjalnie nigdy.
Odpisz

[-]
Brak dostępuNiestety nie masz dostępu do postów w tym dziale. Zarejestruj lub zaloguj się, żeby zobaczyć resztę postów.
PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.