- Roznoszenie ulotek
#1
Planuję podjąć jakąś dorywczą pracę ale ponieważ jestem niepełnoletnia, a w mojej okolicy raczej nie ma żadnych ofert (po za opieką nad kilku/kilkunasto miesięcznimi dziećmi do czego zupełnie się nie nadaje) zdecydowałam się na roznoszenie ulotek. I tutaj jest pytanie: czy ktoś z was miał styczność albo słyszał od znajomego opinie na temat strony
www.roznoszenie-ulotek.com
Zaskoczyło mnie, że wymagane jest przy wysłaniu zgłoszenia podanie PESELu. Pierwszy raz podejmuję jakąś płatną pracę, więc nie mam pojęcia czy jest to normalne.

W sumie to nie wiem gdzie mam walnąć ten temat, najwyżej się go przeniesie :Stare - Kwaśny:
Odpisz
#2
To bardzo nie jest normalne. Nie prosi się o takie dane jak pesel w internecie, jeszcze z tego co widzę strona nie jest zabezpieczona przed przechwytywaniem informacji. Nie ma na niej żadnych informacji o firmie poza tym że "stało się częścią brandu: Brocool – Kolportaż ulotek" co na dobrą sprawę nie mówi nic. Ja bym sobie dał z nimi spokój.

Poszukaj na olx i jak coś cię zainteresuje to poszukaj opinii w necie.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis mokebe:
  • BlankAvatar
Odpisz
#3
Zanim zaczniesz szukać pracy na olx, albo na jakimś innym portalu z ogłoszeniami polecam przeczytać:
https://www.olx.pl/bezpieczenstwo/#jobseeker
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis heisen_95:
  • BlankAvatar
Odpisz
#4
Prawdopodobnie chodziło o sporzącenie umowy o pracę lub zlecenie gdzie niestety chyba PESEL jest wymagany. Vertulino - te rowery miejskie dla cyklopatów w Warszawie strona tez wymagała mi podania PESEL. Konta w finale z tego powodu nie założyłem. Ode mnie jak ktos chce dowód, pesel, numer dowodu (ten można zmienić) lub tego typu dane lub próbuje skanować tego typu dane to z automatu ma wizerunek oszusta wyłudzającego kredyty, które niestety w pl bardzo łatwo jest wyłudzić i nie biorą za to odpowiedzialności osoby za to odpowiedzialne. I takim z automatu każę spadać na drzewo. Przez to też jeden hostel w poznaniu ma na recepcji informację by przy mnie nic nie naginać, nic nie skanować bo będzie afera + GIODO.
Odpisz
#5
@Mike PESEL potrzebny jest do ubezpieczenia pracownika, z tego co pamiętam.
Odpisz
#6
tj mówiłem do umowy lub czegos powiązane z tym. Co zrobią z tym peselem poza tym to nigdy nie wiadomo.
Odpisz
#7
Ja bym na twoim nie miejscu nie podawała peselu na tej stronie. Najlepiej jest ppo prostu bezpośrednio skontaktować się z pracodawcą.
Swoją drogą ja na roznoszeniu ulotek wytrzymałam dwa dni ale oby tobie bardziej się udało
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis itanimuli:
  • Mike
Odpisz
#8
Roznosiłam kiedyś jedną pulę przez 2 tygodnie, już nie pamiętam ile to było ogłoszeń razem, ale duuużo. Dostałam chyba 10 czy 7 groszy za jedną ulotkę, także zarobiłam majątek   :Stan - Uśmiecha się: No zwykle jak zaczynałam od 8 to przynajmniej przez 3 godziny chodziłam po osiedlach i tak codziennie. Praca męcząca i mało płatna ale nie wymaga żadnego kontaktu z ludźmi, tylko trzeba uważać na starsze osoby, bo często narzekają na ilość ulotek w skrzynkach i takie tam pierdoły wymyślają, tak samo przy samochodach, nikt nie lubi wtykania ulotek za wycieraczkę.
Odpisz
#9
(28 Maj 2019, Wto 21:10)melancolie napisał(a): tylko trzeba uważać na starsze osoby, bo często narzekają na ilość ulotek w skrzynkach i takie tam pierdoły wymyślają, tak samo przy samochodach, nikt nie lubi wtykania ulotek za wycieraczkę.
Emeryci to ogólnie wszędzie na wszystko narzekają i poza ulotkami. Grupa ludzi, których szczególnie uciekam poza jednym dziadkiem, u którego wywołuje klisze. Z nim się da akurat normalnie porozmawiać zamiast wysłuchiwać jęków jak to oni mają źle.

Co do ulotek to kiedyś tak pracowałem i miałem stałe 10zł/h, soboty dodatkowo płatne i darmowe torby z logiem UPC;p Ale też zatrudniałem ulotkarzy, ich sprawdzałem i ich wypieprzałem i pamiętam że górze polecałem brać głównie Ukraińców, bo tym się chciało, a polaków odradzałem (ci nawet na spotkanie bardzo rzadko docierali). Praca jest ok, ale bardzo niewdzięczna ze względu na chamskich ludzi.
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.