- Rozpoczynanie pracy przed 10.00 może być porównywalne do średniowiecznych tortur
#1
"Według dr Paula Kelley’a, wybitnego naukowca z Uniwersytetu Oksfordzkiego, konieczność wstawania i wychodzenia do pracy przed 10.00 rano jest najbardziej popularną formą współczesnych tortur.

Zegar biologiczny i tzw. rytm dobowy, to swego rodzaju wewnętrzne oscylatory, wyznaczniki biologiczne dyktujące sposób w jaki funkcjonuje nasze ciało. Te genetycznie zaprogramowane cykle regulują nasze pojęcie czasu, funkcjonowanie mózgu, poziom energii i produkcję hormonów.

Dlatego też, zbyt wczesne budzenie się i rozpoczynanie pracy przed godziną 10.00 katuje nasze ciało i zaburza jego wewnętrzną harmonię i równowagę.

Żyjemy w społeczeństwie pozbawionym snu i jest to problem o wymiarze międzynarodowym. Wszyscy cierpią, a przecież nie muszą.

Tak więc, jeśli postanowimy wcielić tego typu zmiany w obszary, które składają się na model nowoczesnego społeczeństwa, możemy spodziewać się, że ludzie staną się bardziej produktywni, szczęśliwsi, zdrowsi, pełniejsi energii, nie będą też permanentnie zmęczeni, zestresowani i uzależnieni od kawy."

https://dobrewiadomosci.net.pl/31488-nau...ch-tortur/
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis dziewczyna z naprzeciwka:
  • Szary
Odpisz
#2
Niom, słyszałam od jakiejś typiary na yt że są ludzie, którzy lepiej funkcjonują wstając wcześnie rano a inni lepiej gdy wstają np o 10 i proporcja w społeczeństwie to chyba mniej więcej pół na pół.

Jednak wydaje mi się że nie ma co robić z tego tortur i tragedii, jak sobie zaplanujesz dobrze dzień, to się wyspisz, może niezbyt energicznie będziesz się czuł o tej 6 rano, ale zawsze coś. A wystarczy nie siedzieć przed komputerem/telefonem do północy. Każdy wie ile potrzebuje godzin snu więc niech się kładzie tak żeby się wyspać. Wiadomo że ch*jowo się kłaść o 21 jak dziecko jakieś ale rano sobie podziekujesz. Ewentualnie zrób wszystko żeby mieć taką pracę że wstajesz na 12 xD
Społeczeństwo jest niewyspane bo mu się nie chce wcześniej kłaść.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis kapcie:
  • Omul
Odpisz
#3
Rozpowszechnienie zegarków w Europie przyniosło korzyści gospodarcze ale popsuło trochę psychikę, bo takie były czasy nastawione na stały rozwój. Póki nie ma u nas chińskiego systemu 996 nie jest najgorzej. Odcinając się od natury trzeba brać też minusy takiej decyzji.
Odpisz
#4
[Obrazek: 1510305190_wzyrk6_fb_plus.jpg]
"Przynajmniej nie pracuje przed 12" xd

Z wszystkich głupich artykułów jakie tutaj widziałem, ten jest chyba najgorszy
Odpisz
#5
coś w tym jest
Odpisz
#6
(03 Cze 2019, Pon 23:43)dziewczyna z naprzeciwka napisał(a): Żyjemy w społeczeństwie pozbawionym snu i jest to problem o wymiarze międzynarodowym. Wszyscy cierpią, a przecież nie muszą.

"Dlaczego nie wolno nam uczyć się w sposób, jaki chcemy. Dlaczego nie wolno nam siedzieć na ławkach i na półkach z nogami w górze i być zrelaksowanymi podczas nauki? Bo „tak nie jest w prawdziwym świecie”. Hej z*eby, w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak „prawdziwy świat”. To tylko słowo, takie jak sprawiedliwość, przepraszam, litość, religia, wiara, szczęście i tak dalej. Jesteśmy istotami ludzkimi, jak coś nam się nie podoba to mamy p*erdoloną możliwość to zmienić! " ~Eric Harris - wielki człowiek, filozof
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Kylar:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#7
No ale siedzenie do północy chyba też nie było naturalne? Czy jednak było? Jeśli już to dopiero od momentu gdy człowiek opanował ogień...
Odpisz
#8
(04 Cze 2019, Wto 13:24)Zasió napisał(a): No ale siedzenie do północy chyba też nie było naturalne? Czy jednak było?

Część musiała stać na czatach, by pozostali mogli spać. Może dzisiejsi ludzie typu sowy są potomkami tych właśnie nocnych wartowników.
Odpisz
#9
Ja się zawsze z tym borykałam, od podstawówki, kiedy trzeba było się zwlekać na rano - jestem nocnym markiem od malusieńkiego dzieciaczka. Jeśli jestem niedospana, albo nie daj boże chronicznie niedospana, mam fatalny nastrój i zerową odporność na stres, mój stan psychiczny się pogarsza, jestem marudna i wydaje mi się, że rzeczywistość jest o wiele gorsza niż jest. Teraz mam farta, że mam ruchome godziny pracy i nie wstaje przed 7, ale za to często siedzę w pracy do 18. Widzę tego efekty-jestem bardziej wyspana i wydajniejsza w późniejszych godzinach (niestety wiem, że to jest pewien bonus od życia - nie zawsze tak było i nie zawsze pewnie będzie. Np. kiedyś wstawanie do roboty o 4 - koszmar psychiczny dla mnie - spanie po 4h średnio i funkcjonowanie w mękach).
Przy obecnej organizacji czasu, filozofii czasu wręcz (bo któż jak nie ludzie ustalili harmonogram dnia?), osoby, które są tzw. skowronkami mają dużo lepiej, bo pasują do "systemu". Czytałam ciekawy fragment książki ostatnio, gdzie zwrócono uwagę na to,że kiedy ludzie nie mieli możliwości tak precyzyjnego odmierzania czasu jak teraz, był on bardziej umowny,funkcjonowały bardziej takie pojęcia, jak - spotkajmy się o wschodzie słońca, niż o 8.00. Kształtowało to inny tryb życia, mniejszy pośpiech, dzisiaj się wszystko odmierza co do minuty. Na pewno oczywiście dawne czasy miały swoje wady, ale pośpiech i rygorystyczny plan dnia wprowadzający niewyspanie i napięcie są znakami naszych czasów. Postęp technologiczny (np. komputery, szybki transport) też przyspieszyły nas i teraz to my służymy wytworzonym regułom, a nie one nam . Więc trzeba jakoś po swojemu w tym lawirować. ;p

(04 Cze 2019, Wto 5:40)kapcie napisał(a): A wystarczy nie siedzieć przed komputerem/telefonem do północy. Każdy wie ile potrzebuje godzin snu więc niech się kładzie tak żeby się wyspać. Wiadomo że ch*jowo się kłaść o 21 jak dziecko jakieś ale rano sobie podziekujesz. Ewentualnie zrób wszystko żeby mieć taką pracę że wstajesz na 12 xD
Społeczeństwo jest niewyspane bo mu się nie chce wcześniej kłaść.
A propos tego podziękowania sobie-nie zasnę o 21. Co więcej jak zasnę o 21 i wstanę o 6 rano będę dalej zmęczona. Mój organizm tego nie czuje. A społeczeństwo jest niewsypane, bo ma za krótką dobę często na wykonanie wszystkich obowiązków, o przyjemnościach nie wspominając. Bo często po powrocie do domu z pracy zaczyna się tzw. "drugi etat". ;)
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis yoga.cat:
  • dziewczyna z naprzeciwka
Odpisz
#10
(05 Cze 2019, Śro 21:20)yoga.cat napisał(a): Przy obecnej organizacji czasu, filozofii czasu wręcz (bo któż jak nie ludzie ustalili harmonogram dnia?), osoby, które są tzw. skowronkami mają dużo lepiej, bo pasują do "systemu".
No system generalnie jest stworzony dla "rannych ptaszków". Ale większości ludzi, przynajmniej w moim otoczeniu, to bardzo odpowiada. Spotkałem tylko jedną osobę, dla której obecny "system" jest wbrew jej naturze tak jak wbrew mojej.
Odpisz
#11
Porównywalne do średniowiecznych tortur? Nawet jak się zaczyna o 9 rano? Ktoś rzeczywiście czuje wtedy taki dyskomfort psychiczny że to znajduje się blisko czy jest podobne to rozciągania na kole, przebijania ciałem różnymi ostrymi przedmiotami, podpalaniem i innymi? Średniowieczne tortury były wyjątkowe wymyślne a właściwie brutalne i bolesne, niejeden UBek czy towarzisz z ZSRR mógłby im pozazdrościć.
Na tej zasadzie to mówiąc kolokwialnie to nawet siedzenie na klopie i defekowanie jest porównywalne do średniowiecznych tortur, bo i tu i tu trzeba się pomęczyć a że jedno od drugiego dzieli przepaść to tylko taki nieistotny " szczegół". Nie mówię że ja jestem jakimś pracusiem i że nie lubię sobie pospać ale nawet dla mnie takie sformułowania są zbytnim przerysowaniem czy tam nadużyciem.
To jakby tam było konkretnie napisane że wstawanie codziennie o 4 rano żeby zdążyć do roboty na 5 jest katorgą to byłbym w stanie się jeszcze zgodzić chociaż dalej bym nie przybliżał tego pod średniowieczną katorgę.
To chyba napisała osoba która cierpi na "cywilizacyjną chorobę" bardziej niż inni, tzw nowe pokolenie.
To jak różni pracodawcy zachowują się jak psychopaci i socjopaci, poniewierają pracownikami, do tego ich nieźle szantażują czy traktują niemalże jak swoja własność, w szczególności kobiety to wtedy jestem w stanie przytaknąć jak ktoś mówi że to warunki niczym w kołchozie czy tam innym obozie pracy ale już nawet taka godzina pracy jest aż takim problemem?
Domagam się rekompensaty za nieprzyjemne, uciążliwe, antyludzkie defekowanie. Nie wiem kto ale zapewne państwo wisi mi za ostatnie 30 lat. Plus odsetki karne za zwlokę. Została naruszona moja cielesność i prawa człowieka   :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:
Odpisz
#12
System edukacji torturuje ludzi
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis WinterWolf:
  • Kiwi, KA__☕__WA
Odpisz
#13
(05 Cze 2019, Śro 21:20)yoga.cat napisał(a): Co więcej jak zasnę o 21 i wstanę o 6 rano będę dalej zmęczona. Mój organizm tego nie czuje.

To jest chyba największy problem. JAK wytłumaczyć ludziom, że ich "złote rady" na g. się przydają, bo nieważne ile godzin prześpię – może to być 6, 8 czy 10 – jeśli wstanę przed 8:00 to będę cały dzień zdychać.

I wiecznie te kretyńskie teksty, że "Ty to sobie lubisz pospać" – jakie pospać, jak wystarczy mi 5 godzin snu do pełnej regeneracji, pod warunkiem, że będzie to 5 godzin pomiędzy 5:00 rano a 10:00.
A 10 godzin między 21:00 a 7:00 da taki sam efekt jak 5 między 2:00 a 7:00 – czyli tryb zombie gwarantowany.

Czy te mądrale sądzą, że żyję od wczoraj? Sorry, ale mam tak od co najmniej 13 roku życia i przez te 18 lat zdążyłam już przetestować wielokrotnie różne konfiguracje i serio, znam mój organizm lepiej niż jakiś wannabe ekspert.
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis dziewczyna z naprzeciwka:
  • yoga.cat
Odpisz
#14
(07 Cze 2019, Pią 0:03)WinterWolf napisał(a): System edukacji torturuje ludzi
To tak, chociaż wstawanie to najmniejszy problem.
Odpisz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Żyjemy w międzynarodowych obozach pracy dziewczyna z naprzeciwka 0 71 21 Maj 2019, Wto 22:32
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Więzienie nie może kojarzyć się z karą dziewczyna z naprzeciwka 0 71 09 Maj 2019, Czw 19:01
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Ukraina może być zmuszona oddać tysiące hektarów terenu dziewczyna z naprzeciwka 0 34 04 Lis 2018, Nie 19:16
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Nie przyjęli jej do pracy, bo odmówiła podania ręki rekrutującemu.. dziewczyna z naprzeciwka 0 52 01 Lis 2018, Czw 21:40
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Polka uratowała Niemkę przed gwałtem dziewczyna z naprzeciwka 0 43 30 Paź 2018, Wto 23:40
Ostatni post: dziewczyna z naprzeciwka
  Bez tych Polek polskiej niepodległości mogło by nie być Supa 0 60 28 Paź 2018, Nie 9:19
Ostatni post: Supa
  Rymanowski rezygnuje z pracy w TVN Supa 0 39 13 Paź 2018, Sob 15:45
Ostatni post: Supa


PhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.