- Ryba przeszła test samoświadomości
#1
No i ryby już też nie zjesz...

"Mierząca zaledwie 10 centymetrów rybka, zamieszkująca wody tropikalne, przeszła tak zwany “test lustra”, czyli badanie zdolności rozpoznawania siebie w lustrze. Ryba próbowała usunąć z siebie oznaczenie po tym, jak zobaczyła swoje odbicie."

https://dobrewiadomosci.net.pl/29654-ryb...iadomosci/
Odpisz
#2
Ciekawe czy zastanawia się nad sensem istnienia.
Odpisz
#3
(10 Maj 2019, Pią 21:38)chory na nieśmiałość napisał(a): Ciekawe czy zastanawia się nad sensem istnienia.
Jej praprzodek się zastanawiał i doszedł do wniosku, że nie ma sensu, wskoczył do wody z nadzieją, że się utopi, a tu rozczarowanie.
[-] 8 użytkowników polubił(o) wpis Sparkle:
  • KA_☕☕☕_WA, GoodbyeKitty, Szary, Acj, Ninkka, Clint Ruin, Karol1991, L1sek
Odpisz
#4
Tak w sumie to chyba to średnio uczciwy test, skoro potrzebna jest pomoc lustra (jak widzę swoją mordę, to tracę świadomość). Kojarzę, że co inteligentniejsze pająki też to zdawały.
[-] 2 użytkowników polubił(o) wpis Clint Ruin:
  • KA_☕☕☕_WA, Onigirinori
Odpisz
#5
Na wiki piszą, że ponoć zdały go jakieś mrówki.
Z jednej strony test nie jest w sumie taki głupi, jeśli pozna się jego metodologię, z drugiej można by podejrzewać, że jeśli zwierzę w naturze nie widuje często swojego odbicia np. w wodzie, może do końca nie rozumieć samej idei. Choć powinno tak czy inaczej rozpoznać części swojego ciała, które widuje i sam fakt, że odbicie w lustrze robi dokładnie to samo. No, tylk oco, jeśli wyglad jego własnych łap czy ogona niespecjalnie je zajmuje...

Jak podaje wiki:

"In the classic MSR test, an animal is anaesthetised and then marked (e.g., painted, or a sticker attached) on an area of the body the animal cannot normally see. When the animal recovers from the anesthetic, it is given access to a mirror. If the animal then touches or investigates the mark, it is taken as an indication that the animal perceives the reflected image as itself, rather than of another animal.

Very few species have passed the MSR test. As of 2015, only great apes (including humans), a single Asiatic elephant, dolphins, orcas, and the Eurasian magpie have passed the MSR test. A wide range of species have been reported to fail the test, including several species of monkey, giant pandas, sea lions, and dogs. [4][5]"

Testu i tak nie przechodzą wszystkie osobniki. No a ludzie też, dopiero od 18 miesiąca.
Co ciekawe, ponoć przeszły go wszystkie badane sroki.
Co gorsza, przechodzą go też gołębie.

Cha, a co do ludzi - świetne kryterium granicy powstania osoby ludzkiej i dopuszczalności aborcji/eutanazji   :Stan - Uśmiecha się - Diabelsko:
[-] 1 użytkownik polubił(o) wpis Zasió:
  • Onigirinori
Odpisz
#6
Termin samoświadomość trochę jest mylący. Wystarczy napisać, że przeszła test lustra.
Cóż świnie są mądrzejsze i je jem.
Odpisz
#7
No właśnie wiki podaje, że gołębie na szczęście tylko po treningu. A swinie też nie klasyczny test ze znacznikiem, tylko szukaniem żarcia widzianego w lustrze. Uff, można jednak jeść wieprzowinkę.
Odpisz
#8
(11 Maj 2019, Sob 8:31)Onigirinori napisał(a): Cóż świnie są mądrzejsze i je jem.

No jak ktoś jest bez serca to i człowieka zje, ale ja pisałam o tych, którzy jednak mają jakąś empatię.
Odpisz
#9
Znowu porównywanie do kanibali
  :Stan - Różne - Pali papierosa:
Odpisz
#10
(12 Maj 2019, Nie 15:25)Onigirinori napisał(a): Cóż świnie są mądrzejsze i je jem.
Jeśli ktoś uważa, że jedzenie świń jest mniej moralne niż jedzenie mniej inteligentnych zwierząt to powinien przeczytać "Folwark zwierzęcy" Orwella...
Odpisz
#11
@"chory na nieśmiałość" To chyba nie do mnie. Ja tam jem co się nawinie na widelec
(z wyjątkiem ludzi, żeby nie było   :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:)


edit: dobrze, już nie będę trigerować wegan, cóż czasem mnie to bawi.<- wesoły bekonik
Odpisz
#12
(12 Maj 2019, Nie 18:28)chory na nieśmiałość napisał(a): Jeśli ktoś uważa, że jedzenie świń jest mniej moralne niż jedzenie mniej inteligentnych zwierząt

https://m.facebook.com/story.php?story_f...7962690526
OdpiszPhobiaSocialis.pl

Forum dla cierpiących na fobię społeczną (lęk społeczny, chorobliwa nieśmiałość, osobowość unikająca, hikikomori). Znajdziesz tu pomoc, informacje i porady, oraz poznasz podobnych ludzi, którzy zrozumieją twoje problemy! Pamiętaj, że nie jesteś sam(a)!

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.